• Wycieczka klasowa klas III

     

    Fabryka Czekolady Coco De Mer

    W dn. 23.04.2018r kl. III udały się na wycieczkę klasową do Fabryki Czekolady w Rzeszowie.

    Dzieci uczestniczyły w warsztatach czekoladowych. Najpierw odbyła się degustacja różnych czekolad. 

    Część edukacyjna obejmowała:

    - pogadankę na temat: " Skąd bierze się kakao?",

    - odlewanie własnej tabliczki czekolady,

    - malowanie obrazów czekoladowych.

    Wszyscy otrzymali dyplomy małego czekoladnika, a uzupełnieniem dobrej zabawy były sale zabaw.

    To była najlepsza czekoladowa wycieczka!

    Opiekę nad uczniami sprawowały panie:

    p. Lidia Ściuk, p. Agata Kostek, p. Joanna Szewczyk, p. Justyna Jastrzębska i p. Natalia Sroka 

    https://spwolazarczycka.edupage.org/album/?#gallery/241

     

    mgr Lidia Ściuk

  • OGŁOSZENIE

    Odpłatność za obiady za miesiąc

    maj

    wynosi 28,90

    Odpłatność za obiady do

    10-tego każdego miesiąca przyjmowana jest:

    700-1200

    wpłaty należy dokonywać do 10.05.2018r

  • Zbiórka nakrętek

    Zbiórka nakrętek

    Ogłoszenie

    Drodzy uczniowie, rodzice i wszyscy chętni,  którzy pragną włączyć się w naszą coroczną akcję charytatywną na rzecz chorej Julii,  proszeni są o zebranie i przyniesienie do szkoły plastikowych nakrętek.

    Termin: do końca maja.

    Nakrętki policzone i podpisane ( imię i nazwisko ucznia, klasa, ilość nakrętek ) prosimy złożyć w koszu obok sali gimnastycznej.

     Joanna Szewczyk i Małgorzata Krawiec.

  • WYWIADÓWKA

    27 kwietnia 2018r

     

    16:00    -   KL. I - III

    16:30    -   KL. IV - VI

    17:00    -   KL. VII, II i III gimnazjum

  • IV Gminny Konkurs Logopedyczno- Recytatorski w Sarzynie

    IV Gminny Konkurs Logopedyczno- Recytatorski w Sarzynie

     

    12 kwietnia 2018r.w Domu Kultury w Sarzynie odbył się IV Gminny Konkurs Logopedyczno- Recytatorski „Wierszyki łamiące języki – poezja patriotyczna”.

    W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły Szymon Dziadosz z klasy I b, Apolonia Florek z klasy III b i Jagoda Kuduk również z klasy III b. Obydwie nasze uczennice z tej samej klasy stanęły na podium. Wyróżnienie otrzymała Apolonia Florek w wierszu „ Byłaś jak wielkie stare drzewo” i III miejsce zajęła Jagoda Kuduk w wierszu „ Gawęda o miłości do ziemi ojczystej”  Gratulacje dla dziewczynek!!!

    Uczniowie Szymon Dziadosz, Apolonia Florek i Jagoda Kuduk zostali wyłonieni spośród 14 dzieci z klas I- III w drodze eliminacji szkolnych, które odbyły się 9 kwietnia b.r. W tym miejscu bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom eliminacji, którzy włożyli duży wysiłek by nauczyć się trudnych i długich wierszy literatury patriotycznej i zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie przed szkolnym jury w składzie : pani Agata Kurlej i pani Małgorzata Krawiec.

    A byli to uczniowie :

    Z klasy I A : Dominika Smycz „  Moja mała ojczyzna”

    Z klasy IB : Zuzanna Olechowska „ Modlitwa polskiego dziewczęcia”, Ewa Stańko „Ziemia rodzinna”, Szymon Dziadosz „ Tu wszędzie Polska”, Michał Mucha „O celu Polaka”, Urszula Smycz „W podziemiach Wawelu”

    Z  klasy II B : Łucja Lech „ Mała dziewczynka z AK”, Joanna Mul „ Gawęda o miłości do ziemi ojczystej”

    Z Klasy III A : Kinga Lech „ Mała dziewczynka z AK”, Edyta Sobota „ W podziemiach Wawelu”,

    Weronika Korzec „ Gawęda o miłości do ziemi ojczystej”

    Z klasy III B : Jagoda Kuduk „ Gawęda o miłości do ziemi ojczystej”, Apolonia Florek „ Byłaś jak wielkie stare drzewo”, Gabriela Barłóg „ O celu Polaka”.

     

    Małgorzata Krawiec

  • Ogłoszenie
     

    23 kwietnia 2018r rozpoczęliśmy ponowną zbiórkę butelek PET.

    Prosimy o przynoszenie butelek do dnia

     19 maja 2018r (piątek).

    Plastikowe butelki  powinny być :

    zgniecione i  opisane

    ( ilość sztuk, nazwisko i imię ucznia , klasa).

     

     

  • Informacja!

    Informacja!

     

    W związku z egzaminem gimnazjalnym, który odbędzie się w dniach

    18- 20.04.2018 r zajęcia lekcyjne zostają odwołane.

    Równocześnie informujemy, ze szkoła zapewnia opiekę świetlicową  dla tych uczniów, którzy zostaną zgłoszeni w sekretariacie szkoły do dnia 17.04.2018

     

     

     

  • OTWARCIE HALI

    OTWARCIE HALI

              16.03.2018 roku w Woli Zarczyckiej doczekaliśmy się w końcu otwarcia nowego obiektu edukacji. Przy Szkole Podstawowej powstała hala sportowa. Nowy budynek oprócz głównej hali posiada salkę do fitnessu, szatnie, pokoje dla trenerów, magazyn sprzętu, zaplecze sanitarne i gospodarcze oraz balkon z widokiem na główną halę.

              W uroczystości otwarcia hali uczestniczyli: Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna – pan Andrzej Rychel, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – pan Jerzy Paul, przedstawiciele Marszałka Województwa Podkarpackiego i Podkarpackiego Kuratorium Oświaty, Starosta Leżajska, samorządowcy z okolicznych gmin, przedstawiciele straży pożarnej oraz policji, instytucji powiatowych i gminnych, radni, sołtysi i przewodniczący osiedli, dyrektorzy szkół, nauczyciele, rodzice, młodzież szkolna reprezentująca poszczególne klasy.

              Otwarciu przewodniczyła pani Agata Kurlej – nauczycielka języka angielskiego w naszej szkole oraz radna Powiatu Leżajskiego. Po odśpiewaniu hymnu ksiądz prałat Józef Łobodziński, proboszcz naszej parafii, poświęcił nowy obiekt. Wybrani goście zabrali głos, a następnie zaprezentowano część artystyczną przygotowaną przez młodzież naszej szkoły. Podczas niej ujawniły się talenty nie tylko sportowe, ale również wokalne naszych uczniów. Duże zainteresowanie wzbudziły dziewczyny, które do piosenki wykonały niezwykły pokaz akrobatyczny. Ciekawy był także pomysł, aby chłopcy z klubu piłkarskiego wystąpili w strojach piłkarskich reprezentujących naszą miejscowość. Zaskoczeniem dla zebranych gości był moment, kiedy kolarze z naszej szkoły wjechali na halę w swoich strojach. Wśród nich znalazła się także nasza kilkukrotna zwyciężczyni – Malwina Mul. Odpowiedzialne za to panie Ewa Siwiec i Halina Chowaniec niezwykle natrudziły się, aby przygotować tak interesującą, a jednocześnie tak krótką akademię. Mogliśmy też podziwiać najmłodszą grupę taneczną wyćwiczoną pod okiem pana Stanisława Florka. Miłym akcentem na zakończenie uroczystości był wykwintny poczęstunek, podany w formie szwedzkiego stołu, który ucieszył nie tylko podniebienia, ale i oczy zaproszonych gości.

              Przygotowania do otwarcia hali wzbudzały wielkie zainteresowanie wśród uczniów. Nie mogliśmy doczekać się nie tylko uroczystości otwarcia, ale również tego, aby wypróbować nowy sprzęt. Jak wiele osób, które wypowiadały się tamtego popołudnia, twierdzę, że ta inwestycja poprawi i tak już bardzo duże osiągnięcia sportowe naszych uczniów, oraz sprawi, że zajęcie wychowania fizycznego będą odbywały się bezpiecznie i w miłej atmosferze.

     

    Sylwia Zdeb, kl. IIa

  • Zawody

    5.04.2018 roku odbyły się powiatowe indywidualno-drużynowe biegi przełajowe w Leżajsku. Dziewczynki w biegu na 800 metrów zdobyły pierwsze miejsce awansując na rejony.

    1.Klaudia Smycz

    2.Magdalena Zagaja

    2. Victoria Małecka

    3.Zuzanna Kusiak

    4.Kinga Łyko

    5.Wiktoria Siuzdak

    6.Weronika Szwed

    7.Malwina Mul - indywidualnie i też zdobyła pierwsze miejsce

     

     

    10.04.2018 roku w rejonowych biegach było trudniej. Dziewczynki zdobyły piąte miejsce, a Malwina trzecie miejsce awansując do województwa, które odbędą się 23.04.2018 roku w Kolbuszowej.

     

    8.04.2018 roku w Tarnogórze odbyły się kolarskie kfalifikacje do zawodów Ogólnopolskich. Z naszej szkoły startowali:

    1.Malwina Mul kl.7a - pokonany dystans-12km – I miejsce

    2.Wojtek Kusiak kl.2gim - pokonany dystans-22km – XX miejsce

    3.Klaudia Smycz kl.6a - pokonany dystans-1,5km – I miejsce

     

     

    Zawodnikom biorącym udział w wyścigu kibicowali uczniowie naszej szkoły, którzy pojawili się z transparentem, mocno wspierając zawodników. Dopingowali znakomicie, dlatego też osiągnięcia były duże.

     

     

    Kibice z naszej szkoły:

     

    1.Sylwia Zdeb

    2.Gabriela Flis

    3.Julia Siuzdak

    4.Anna Zygmunt

    5.Zuzanna Bogdan

    6.Magdalena Smycz

    7.Ewelina Flis

    8.Thomas Boho

    9.Roksana Chowaniec

    10.Victoria Małecka

    11.Amelia Smycz

    12.Wojciech Smycz

     

    Pogoda wszystkim bardzo dopisywała, było ciepło i słonecznie. Kibice spędzili miłe niedzielne popołudnie, a sukcesy naszych uczniów zachęciły innych do pracy i walki sportowej.

     

  • OGŁOSZENIE

    OGŁOSZENIE

    Odpłatność za obiady za miesiąc

    kwiecień

    wynosi 25,50

    Odpłatność za obiady do

    10-tego każdego miesiąca przyjmowana jest:

    700-1200

    wpłaty należy dokonywać do 10.04.2018r

  • „Uwolnij książkę”

    Akcja „Uwolnij książkę” jest adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi. 

    Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, wybrany sklep, teatr, kawiarnia, galeria, kino), jak również w miejscach w tym celu przygotowanych - półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Właśnie taką możliwość mają uczniowie naszej szkoły. Obok biblioteki znajduje się stolik, na którym leżą książki przyniesione przez uczniów i nauczycieli. Warto podejść, wybrać coś dla siebie i zabrać do domu. Po przeczytaniu książkę należy odnieść na stolik, by ktoś inny mógł ją wypożyczyć. Zapraszamy!

    Akcję  zainicjowała pani Joanna Szewczyk.

  • Warsztaty z robotyki

    Warsztaty z robotyki

    Warsztaty z robotyki

              1 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty z robotyki prowadzone przez cztery studentki - wolontariuszki projektu GIRLS byte. Zajęcia odbyły się z wykorzystaniem zestawów Lego Mindstorms - uczniowie po krótkim wprowadzeniu na temat modułów zestawu rozpoczęli budowę robotów. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas V, VI oraz VII. Wszyscy, bez względu na to czy budowali swojego robota po raz pierwszy, czy wcześniej uczestniczyli w podobnych zajęciach, doskonale poradzili sobie nie tylko na etapie konstrukcji, ale przede wszystkim podczas programowania stworzonych robotów. Podczas warsztatów powstały między innymi mechaniczne słonie, owady, czy robotyczny pies który reagował na ruch.

     

              GIRLS byte to projekt społeczny stworzony przez cztery studentki informatyki Politechniki Rzeszowskiej i mechatroniki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Akcja realizowana jest w ramach wolontariatu we współpracy z organizacją Projektor - Wolontariat Studencki i Fundacją Edukacyjną Perspektywy, a jej celem jest zwiększanie kompetencji informatycznych dzieci z małych miejscowości na Podkarpaciu oraz wspieranie dziewczynek w rozwijaniu ich zdolności technicznych.


     

  • V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Europie i UE.

    Zapraszamy do udziału w :

    V Powiatowym Konkursie Wiedzy o Europie

     i Unii Europejski

      organizowany przez  Szkołę Podstawową  im. Prymasa    

                 Tysiąclecia w Woli Zarczyckiej

      w dniu 23 kwietnia 2018r. o godz. 900.

     

    Konkurs honorowym patronatem objęli :

    pani Senator RP Janina Sagatowska i pan Poseł na Sejm RP Jerzy Paul.

     

    Regulamin Konkursu

    Cele konkursu:

    • poznanie dziedzictwa kulturowego własnego kraju w związku z ogłoszeniem przez Komisję Europejską 2018 roku – Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego
    • propagowanie wśród młodzieży wiedzy o pomnikach historii Polski i polskich obiektach wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO (15 obiektów)
    • poznanie obiektów z listy Światowego Dziedzictwa UNESCO wybranych krajów Europy
    • uwidocznienie bogactwa kulturowego Europy (zabytki, dzieła malarstwa i ich twórcy, języki, kuchnia itp.)
    • promocja wiedzy o społecznościach etnicznych w Polsce i elementach ich kultury
    • zwrócenie uwagi na wkład Polaków w rozwój nauki i kultury Europy i Świata (wielcy artyści i pisarze, naukowcy, podróżnicy itp.)
    • pogłębienie wiedzy o Unii Europejskiej (etapy rozszerzeń, instytucje UE i ich przywódcy, waluty itp.)
    • wykazanie się znajomością: podziału politycznego Europy (stolice i flagi) oraz środowiska naturalnego kontynentu europejskiego
    • zachęcenie do dzielenia się i doceniania wartości europejskiego dziedzictwa kulturowego jako dobra wspólnego
    • rozwijanie zainteresowań uczniów i wdrażanie ich do samokształcenia
    • stwarzanie możliwości do współzawodnictwa uczniów klas gimnazjalnych (również klas VII –mych szkół podstawowych) z powiatu leżajskiego

    Źródła wiedzy:

    1. Atlasy geograficzne: wydawnictwa Nowa Era, Demart
    2. Podręczniki do geografii dla gimnazjum.
    3. Materiały zawarte na stronach internetowych: np. Wikipedia i oficjalny portal Unii Europejskiej

    Założenia organizacyjne

    1. Uczestnikami konkursu są uczniowie klas gimnazjalnych lub 7-ych klas szkół podstawowych
    2. Udział uczniów w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na publikowanie niezbędnych danych osobowych związanych z przeprowadzeniem konkursu i ogłoszeniem wyników (na stronie szkoły i w lokalnej prasie).
    3. Prosimy o wytypowanie w państwa szkole dwuosobowego zespołu reprezentującego szkołę w konkursie.
    4. Każda z drużyn proszona jest o przygotowanie pocztówki z obiektami z listy Światowego Dziedzictwa UNESCO z wybranego kraju europejskiego. Praca polega na wybraniu obiektów (max. 10) danego państwa, a następnie zestawienie ich w formie kolażu w jeden obraz za pomocą odpowiedniego programu komputerowego (np. bezpłatnego programu graficznego Gimp). Obraz należy zapisać w formacie JPEG i podpisać nazwą szkoły (np. SzP. Wola Zarczycka). W celu uniknięcia prezentacji tych samych państw – szkoły mają prawo wyboru spośród niżej podanych państw: Rosja (część europejska), Litwa, Białoruś, Ukraina, Słowacja, Czechy, Niemcy, Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Francja, Grecja, Hiszpania, Portugalia, Rumunia, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

    Szkoła, która jako pierwsza zgłosi telefonicznie swój udział w turnieju (tel. 606286525) dokona wyboru spośród 20 podanych państw, każda następna będzie mogła wybrać z mniejszej już liczby krajów. Uczniowie z Woli Zarczyckiej wybiorą państwo, jako ostatni.

    Oceniane będą:

    • Pomysłowość i oryginalność
    • Estetyka wykonania
    • Rzeczowy, krótki (w trakcie pokazu) komentarz do obrazu (max. 3 minuty). Przekroczenie czasu będzie skutkować odjęciem punktów. Prosimy o niewgrywanie komentarza
    • Wybór obiektów
    1. Konkurs, wzorem lat ubiegłych, przebiegał będzie w 3 etapach:
    1. I etap – test zadań zamkniętych pisany indywidualnie przez każdego z członków drużyny. Suma punktów dwóch uczniów da wynik zespołu.
    2. II etap - pocztówka z wybranego państwa.
    3. III etap – rozwiązywanie 5 zadań przez zespoły uczniów (tematyka określona w celach konkursu).
    1. W przerwie między przebiegiem Konkursu, a ogłoszeniem wyników przewidziany jest poczęstunek dla uczestników Konkursu i ich opiekunów.
    2. Dla trzech pierwszych drużyn wraz z opiekunami - wycieczka do Warszawy ( lub duże prawdopodobieństwo wycieczki do Brukseli) , dla wszystkich uczestników - nagrody rzeczowe.
    3. Laureaci Konkursu (3 pierwsze miejsca) uzyskają prawo wpisu na świadectwie informacji o udziale w konkursie, a tym samym zdobędą dodatkowe punkty, ważne przy ubieganiu się o przyjęcie do szkół ponadgimnazjalnych.
    4. Zgłoszenie szkoły do udziału w konkursie prosimy podać telefonicznie w terminie do 10 kwietnia 2018r. Listę uczestników należy przesłać w formie e –maila, z dopiskiem Konkurs Wiedzy o Europie i Unii Europejskiej na adres: www.konkurs.ue.wz@wp.pl  lub SMS- em na telefon organizatora konkursu. W zgłoszeniu należy podać:
    • imiona i nazwiska członków drużyny,
    • imię i nazwisko nauczyciela – opiekuna uczniów,

     

    Pytania w sprawie konkursu prosimy kierować do Pani: Lucyna Michna  606286525,  172417236

     

    Organizatorzy:

    Lucyna Michna, Małgorzata Krawiec, Agata Kurlej, Jacek Wójcik

     

  • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

    PLAN REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH
    dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia
    w Woli Zarczyckiej

    Piątek - 16 marca 2018r

    9:00 - Gimnazjum: Spotkanie w szkole - pieśnią wielbimy Pana Jezusa Ukrzyżowanego

    9:00 - Szkoła Podstawowa: Dom Kultury - Film

    10:30 - Wspólna Msza św. z nauką rekolekcyjną

     

    Sobota - 17 marca 2018r

    8:00 - Gimnazjum: Dom Kultury - Film

    9:00 - Szkoła Podstawowa: Spotkanie w szkole - pieśnią wielbimy Pana Jezusa i Matkę Bolesną

    10:00 - Szkoła Podstawowa i Gimnazjum: Droga Krzyżowa

    11:00 - Wspólna Msza św. z nauką

     

    Niedziela - 18 marca 2018r

    Wszystkie dzieci uczestniczą we Mszy św. dowolnie przez siebie wybranej oraz nabożeństwie
    Gorzkich Żali o godz. 15:00

     

    Poniedziałek - 19 marca 2018r

    9:00 - 12:00   - Spowiedź św. ( z przerwą o godz. 10:30 )

    14:00 - 17:00 - Spowiedź św. ( z przerwą o godz. 15:30 )

    17:00            - Uroczysta Msza św. kończaca Rekolekcje św.

  • GRATULACJE!!!!

    Z przyjemnością informujemy,

    że DECYZJĄ WOJEWÓDZKIEJ KOMISJI KONKURSOWEJ

    ANNA PIECHOWSKA

    uczennica klasy 3B Gimnazjum

    uzyskała tytuł FINALISTY

    w Konkursie Kuratoryjnym z Chemii

    - opiekun p. Anna Mucha

    Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

     

  •  

    Nabór do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej prowadzonej
    przez Miasto i Gminę Nowa Sarzyna na rok szkolny 2018/2019.

     

     

    Kryteria rekrutacji

     

    W art. 133 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59 z późn. zm.)
    zostały określone zasady rekrutacji uczniów do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej.

    Zgodnie z treścią niniejszego artykułu do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej, której ustalono obwód, przyjmuje się uczniów zamieszkałych w tym obwodzie na podstawie zgłoszenia rodziców. Natomiast kandydaci zamieszkali poza obwodem danej szkoły mogą być przyjęci po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli szkoła nadal dysponuje wolnymi miejscami.

    W postępowaniu rekrutacyjnym są brane pod uwagę następujące kryteria wraz z odpowiadającą im liczbą punktów oraz wykazem dokumentów potwierdzających spełnienie kryteriów:

     

     

    L.p.

     

    Kryterium

     

    Liczba

    punktów

     

    Dokument potwierdzający spełnianie kryterium

    1.

    Kandydat uczęszczał do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w miejscowości należącej do obwodu

    danej szkoły

    10 pkt

    Oświadczenie rodzica o uczęszczaniu kandydata do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w miejscowości należącej do obwodu

    danej szkoły

    2.

    Posiadanie przez kandydata rodzeństwa uczęszczającego do danej szkoły podstawowej w roku szkolnym w którym prowadzona jest rekrutacja

    10 pkt

    Oświadczenie rodzica o posiadaniu przez kandydata rodzeństwa uczęszczającego do danej szkoły podstawowej w roku szkolnym w którym prowadzona jest rekrutacja

    3.

    Niepełnosprawność jednego lub obojga rodziców kandydata albo jego opiekunów prawnych

    15 pkt

    Orzeczenie o niepełnosprawności

     

     

    Terminy rekrutacji i terminy składania wniosków

    Terminy rekrutacji i terminy składania wniosków zostały określone w załączniku do Zarządzenia Nr 5/2018 Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Sarzyna z dnia 24 stycznia 2018 r. sprawie ustalenia terminów postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów na rok szkolny 2018/2019 do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych dla których organem prowadzącym jest Miasto i Gmina Nowa Sarzyna:

     

    Rodzaj czynności

    Termin w postępowaniu rekrutacyjnym

    Termin w postępowaniu

    uzupełniającym

    Złożenie wniosku o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków i kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym

     

     

    do 6 kwietnia 2018 r.

     

     

    od 21 maja 2018 r.

    do 30 maja 2018 r.

    Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły podstawowej i dokumentów potwierdzających spełnienie przez kandydata warunków i  kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59 z późn. zm.)

     

     

     

    od 9 kwietnia 2018 r.

    do 19 kwietnia 2018 r.

     

     

     

    od 4 czerwca 2018 r.

    do 14 czerwca 2018 r.

    Podanie do publicznej wiadomości wyników postępowania przez komisję rekrutacyjną w formie listy kandydatów zakwalifikowanych i  kandydatów niezakwalifikowanych

     

    20 kwietnia 2018 r.

     

    15 czerwca 2018 r.

    Potwierdzenie przez rodzica/prawnego opiekuna kandydata woli przyjęcia do danej szkoły podstawowej w postaci pisemnego oświadczenia

     

    od 23 kwietnia 2018 r.

    do 30 kwietnia 2018 r.

     

    od 18 czerwca 2018 r.

    do 25 czerwca 2018 r.

    Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych lub informacji o liczbie wolnych miejsc

     

    7 maja 2018 r.

     

     

    26 czerwca 2018 r.

     

     

    ZGŁOSZENIE DZIECKA DO KL. I

     

    zgloszenie_dziecka_do_klasy_1_SPWZ(1).pdf

    zgloszenie_dziecka_do_klasy_1_SPWZ_(spoza_obwodu)(1).pdf

  • ,,Legenda snuje się tęczową nicią, przechodzi nieprzerwana z pokolenia w pokolenie…”

    Słów kilka o konkursie krasomówczym

     

     

              Dnia 28.02.2018 r. w Szkole Podstawowej w Nowej Sarzynie odbył się VII Gminny Konkurs Krasomówczy ,,Moja Ojczyzna, sercu memu bliska!- opowiadamy podania i legendy związane z Polską”. W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły-Zuzanna Kusiak z klasy V b przygotowana przez pana Mariusza Dąbala oraz Karol Flis z klasy VI a przygotowany przez panią Małgorzatę Gałuszę. Zuzia z ciemnej dali minionych wieków wydobyła legendę dotycząca powstania nazwy kwiatu azalii, natomiast Karol spopularyzował kaszubską receptę na mądrość. Kwiecisty język, sugestywność wypowiedzi Zuzi sprawiły, że zajęła w konkursie II miejsce.

  • SPORT W NASZEJ SZKOLE

    SPORT W NASZEJ SZKOLE

    16.09.2017-odbyły się gminne IMLA po powiatach na wojewódzkie zawody zakwalifikowali się:  
    1.Sebastian Marciniak-p. palantowa 
    2. Kamila Osetek - skok w dal 
    3. Klaudia Smycz-bieg na 600 m 
    4 . Jakub Olechowski- skok w dal 
    5. Patryk Siwiec- pchnięcie kulą 
    6. Paweł Krawiec-skok w dal 
    21.10.2017- I.D biegi przełajowe : 
    1 miejsce – dziewczyny drużyna 
    1 miejsce- Patrycja Potaczała 
    2. miejsce- dziewczyny drużynowo(gim.) 
    2. miejsce- chłopcy drużynowo (gim.)
    3. miejsce-chłopcy drużynowo ( S.P.) 
    30.09.2017-sztafety: 
    1. miejsce-dziewczyny na gminnych zawodach(S.P.) 
    03.10.2017- zawody powiatowe:  
    2. miejsce-dziewczyny  
    11.10.2017 
    4.miejsce- rejony  
    18.02.2017-tenis stołowy  
    7. miejsce-Sebastian Marciniak 
    1. miejsce- drużyna dziewczyn 
    1. miejsce- Magda Smycz 
    2. miejsce- Anna Tudryn  
    Tenis stoły –rejon 
    5. miejsce- Magda Smycz, Anna Tudryn(drużyna) 
    5. miejsce- Dominik Ferenc, Paweł Kłos(drużyna) 
    W powiatowym pływaniu brali udział: 
    1.Bartek Sulikowski-kraul na 50m 
    2. Piotr Sulikowski-kraul 50m 
    Piłka siatkowa: 
    2. miejsce – chłopcy (gmina) 
    3. miejsce-chłopcy (powiat) 
    3. miejsce –dziewczyny (gmina)

       Halina Chowaniec

  • Informacja dla rodziców klas III gimnazjum

    05.03.2018

    Od początku roku szkolnego 2017/2018 prowadzone są zajęcia przygotowujące uczniów klas trzecich do egzaminu gimnazjalnego z matematyki.

    W I semestrze zajęcia te odbywały się naprzemiennie z warsztatami z projektu, od II semestru (zmiana planu lekcji) cyklicznie w każdy poniedziałek na 8 lekcji.

    Informuje, że od ferii klasa IIIa nie uczetniczy w tych zajęciach, zaś w klasie IIIb było 13 osób, później 7 osób, dzisiaj chciała zostać na te zajęcia aż jedna osoba. 

    Ewa Przybysz - nauczyciel matematyki

  • Geniusz IT

    Geniusz IT

     

     

    Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia

    w Woli Zarczyckiej

     

    Projekt: „Geniusz IT” 

    „Warsztaty w cyberprzestrzeni”

     

    Zajęcia są realizowane od stycznia do czerwca 2018 roku

     

strona:

AKTUALNOŚCI

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia w Woli Zarczyckiej
    37-311 Wola Zarczycka 128
  • 17 2417002

Galeria zdjęć