Uczennice z klasy Ib – Julia Kusiak i Magdalena Tudryn wzięły udział w Konkursie Plastycznym na plakat promujący bibliotekę, czytelnictwo i książkę. Organizatorem konkursu była Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Nowej Sarzynie.
Praca, którą razem wykonały dziewczynki została dostrzeżona i doceniona. Jury przyznało Julce i Madzi wyróżnienie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
W siedzibie biblioteki można podziwiać wystawę prac, które wpłynęły na konkurs.
Wychowawca: J. Szewczyk
Najlepsi zbieracze:
Barłóg Gabriela
Łoin Katarzyna
Olechowski Dawid
Florek Apolonia
Tokarz Seweryn
Barbara Kusiak, Lucyna Michna
Opiekunowie i członkowie Szkolnego Koła Misyjnego
składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w akcje przeprowadzane w roku szkolnym 2018/2019.
Zakończone zostały zbiórki:
- puszek: ze sprzedaży uzyskano kwotę 106,20zł;
-„grosików”: zebrano 97,59zł.
Dziękujemy
Dzieci z grup sześciolatków Przedszkola Samorządowego w Woli Zarczyckiej wraz ze swoimi wychowawczyniami 6 czerwca odwiedziły podczas lekcji uczniów klasy Ib i IIa.
Na zajęciach u pierwszoklasistów przedszkolaki odbyły „podróż dookoła świata” i poznały zabawy dzieci na różnych kontynentach. Dowiedziały się, że w Ameryce Południowej popularna jest zabawa o nazwie „titicaca hula bula”, która odpowiada polskiej zabawie w „głuchy telefon”.
W klasie drugiej przedszkolaczki obserwowały lekcję z zakresu edukacji plastycznej. Zajęcia miały charakter radosnego oczekiwania na zbliżające się wakacje. Wspólnie z drugoklasistami „lecieli samolotem” na Wyspę Marzeń. Zastanawiali się, czy wszystkie marzenia się spełniają. Następnie wykonali pracę techniką kolaż-„Moje wakacyjne marzenie”.
Przyszli uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem. Chętnie brali udział w proponowanych zabawach i z uwagą śledzili pracę na lekcji swoich starszych kolegów.
Spotkanie przedszkolaków z uczniami klasy pierwszej i drugiej przyczyniło się do przełamania onieśmielenia i strachu przed rozpoczęciem nauki w szkole oraz wskazało różnorodne możliwości twórczej aktywności przyszłych uczniów.
Joanna Szewczyk
Halina Zygmunt
W dniu 28 maja i 30 maja 2019r., odbył się w klasach IV praktyczny egzamin na kartę rowerową.
Uczniowie w skupieniu i z wielkim zaangażowaniem wykonywali wszystkie zadania. Wykazali się znajomością przepisów ruchu drogowego oraz zaprezentowali swoje umiejętności w jeździe na rowerze.
Gratulacje!:)
Lidia Ściuk
Odpłatność za obiady za CZERWIEC
wynosi 22,00 zł
Wpłaty dokonujemy do 10.06.2019r. w godzinach: 7:00-12:00
Dnia 20 maja 2019 roku uczniowie klasy IIa i klasy llb pod opieką pani H.Zygmunt, pani T.Maruszak i pani N.Wójcik wybrali się do Nowej Sarzyny na przedstawienie pt. ,,Piotruś Pan i Piraci". Była to historia Piotrusia Pana, który walczył z kapitanem Hakiem i piratami. Fantastyczne piosenki, kolorowa scenografia i ładne kostiumy były doskonałym dodatkiem do ciekawej historii. Wróciliśmy do szkoły uśmiechnięci i zadowoleni z przedstawienia.
Halina Zygmunt
Pod hasłem „KOCHANI RODZICE – DZIĘKUJEMY WAM ZA TRUD WYCHOWANIA” 28 maja miała miejsce w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Matki i zbliżającego się Dnia Ojca. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy 6a i 6b pod opieką wychowawców – Jerzego Zygmunta i Katarzyny Kwiecińskiej.
Uroczystość miała na celu podkreślić ważną rolę rodziców w naszym życiu; nawiązywała do miłości, wdzięczności i szacunku wobec nich. Były również humorystyczne scenki i wypowiedzi o codziennym życiu w rodzinie.
Rodzice otrzymali drobne upominki, częstowali się wypiekami przygotowanymi przez dziewczyny i obejrzeli prezentację zdjęć ze wspólnych wyjazdów, wycieczek, ognisk, przedstawień, itp. z klas 4 – 6.
Spotkanie było bardzo udane i wzruszające, zarówno dla uczniów, jak i ich rodziców. To popołudnie było również okazją do słów i gestów, które zdecydowanie zbyt rzadko funkcjonują w codzienności…
Panu Dyrektorowi i przybyłym Rodzicom dziękujemy za obecność!
25 maja (sobota) - 40 uczniów SP w Woli Zarczyckiej uczestniczyło w Rzeszowie w Pikniku Nauki EKSPLORACJE. Tym razem w okolicach Zamku. Podczas pikniku prezentowały swoje osiągnięcia koła naukowe. Była więc fizyka, chemia, robotyka, nie zabrakło wysokich napięć i pokazów transformatorów Tesli. Grupy rekonstrukcji historycznej ukazały uczestnikom pikniku dawne stroje, przedmioty codziennego użytku i uzbrojenie. Można było smakować staropolskie potrawy i obserwować widowiskowe pojedynki rycerzy. Odbywały się też spotkania ze sztuką: z malarstwem, rzeźbą, ceramiką i muzyką. Każdy z uczniów odkrył dla siebie coś interesującego. Pełni wrażeń, obdarowani przeróżnymi prezentami, wróciliśmy do Woli Zarczyckiej. Czekamy z niecierpliwością na kolejny PIKNIK NAUKI.
kierownik wycieczki - mgr Barbara Kusiak
W piątek 24 maja b.r. uczniowie klas ósmych udali się do Nowej Sarzyny I Liceum Ogólnokształcącego na dzień otwarty szkoły.
Uczniowie mieli okazję zwiedzić całą szkołę w tym klasopracownie przedmiotowe wyposażone w specjalistyczne pomoce dydaktyczne i sprzęt multimedialny.
Uczniowie brali udział w przygotowanych przez uczniów i nauczycieli uczących w liceum, zadaniach, quizach i ćwiczeniach językowych aby w ten sposób miło i atrakcyjnie spędzić czas w szkole.
Poza zajęciami w klasach, odbył się Turniej Piłki Siatkowej, który objął patronatem gość specjalny pan Olieg Achrem. Obecni byli również pan Jerzy Paul poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej i pan Andrzej Rychel Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna.
Opiekunowie: Małgorzata Krawiec
wychowawcy H. Chowaniec i L. Michna.
10 maja b.r. uczniowie klas ósmych wzięli udział w Projekcie „Mój Profil” i wraz z nauczycielami wybrali się na wycieczkę zawodoznawczą do dwóch zakładów pracy w Rzeszowie i Jasionce.
W PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w Rzeszowie uczniowie zwiedzali nastawnie oraz poznali charakter zawodów: technik automatyk sterowania ruchem kolejowym, technik dróg i mostów kolejowych oraz elektroenergetyk transportu szynowego.
W firmie Dipol Plastic Technology Sp. z o.o. uczniowie mieli okazję zwiedzić cały zakład pracy i halę produkcyjną gdzie wytwarzane są produkty z tworzyw sztucznych niezbędne miedzy innymi w motoryzacji. Uczniowie mieli możliwość poznania specyfiki zawodów poszukiwanych na rynku pracy takich jak: operator wtryskarek, operator CNC czy ustawiacz wtryskarek.
Głównym celem Projektu „ Mój Profil” jest wsparcie uczniów w wyborze dalszej ścieżki kształcenia. Projekt ten zakłada współpracę szkół z pracodawcami, w tym przyjmowania wycieczek zawodoznawczych do swoich firm i przedsiębiorstw. Taka forma współpracy ma realnie przybliżyć uczniówi pokazać zawody dostępne na rynku pracy oraz poznać specyfikę pracy w zespole.
Piątkowy dzień zakończyliśmy miło i przyjemnie. Popołudniowy czas spędziliśmy również w kinie na projekcji filmu „Kurier” oraz prelekcją pracownika IPN w Rzeszowie, który opowiadając wprowadził nas w historyczny czas okupowanej Polski i działalności Armii Krajowej.
Organizator wyjazdu Małgorzata Krawiec
wraz z nauczycielami panią Lucyną Michna i Małgorzatą Gałusza.
Sukces naszej uczennicy z klasy III a Barbary Chowaniec na V Gminnym Konkursie Logopedyczno- Recytatorskim „ Wierszyki łamiące języki ”. Basia pokonała w swojej kategorii klas I- III dwudziestu uczestników ze szkół Gminy Nowa Sarzyna i wierszem Juliana Tuwima „Ptasie radio” wyrecytowała drugie miejsce. Serdeczne gratulacje dla Basi!
Naszą szkołę reprezentowały również uczennice:Marcelina Kurlej z wierszem „ Zosia Samosia” i Maja Jastrzębska „ Słoń Trąbalski ” Juliana Tuwima. Dziewczynki otrzymały wyróżnienie, dyplomy i nagrody pocieszenia.
Wszystkie trzy nagrodzone uczennice w oczekiwaniu na werdykt smakowały słodkości przygotowanych przez Organizatora Konkursu oraz bawiły się w ogródku zabaw wraz z innymi uczestnikami konkursu.
Myślę, że dziewczynki przyjemnie spędziły czas, a doświadczenia jakie zdobyły zaowocują w dalszej edukacji szkolnej.
Opiekun : Małgorzata Krawiec
pedagog szkolny, logopeda
Jak co roku o tej porze odbył się w Grodzisku Dolnym Powiatowy Konkurs Krasomówczy ,,Nasza mała Ojczyzna”. Zuzanna Kusiak z klasy VI b i Marta Zagaja z klasy VIII a reprezentowały naszą szkołę. Zuzia przygotowana do konkursu przez pana Mariusza Dąbala wygłosiła orację ,,Baśń o pięknej azalii” i zajęła I miejsce w kategorii klasy IV-VI. Marta przygotowana przez panią Małgorzatę Gałuszę wygłosiła orację ,,Kwiat azalii” i zajęła III miejsce w kategorii klasy VII-VIII i gimnazjum .Obie barwnie opowiadały o azalii, dzięki której krajobraz Kołaczni nie ma sobie równych. Ona sama jest kwiatem pachnącym tajemnicą, a kusi jak kwiat paproci i wciąż inspiruje. W przemówieniu została również przedstawiona historia nazwy azalii. Kwiat azalii cieszy oko, a sukces Zuzi i Marty raduje nasze serca.
Wczoraj uczniowie kl. 4a i 4b pod opieką p. L. Lorenc, p. M. Krawiec i p. A. Iwanickiej (rodzic) wybrali się do Rzeszowa. Zwiedzili Muzeum Dobranocek, spacerowali po Rynku, obejrzeli musical dydaktyczny pt. " Mikołajek - zderzenie dwóch światów". Pomimo niesprzyjającej pogody humory wszystkim dopisywały.
Dzień trzeci!
W dniu dzisiejszym poza stałymi punktami odbyły się zajęcia pt. "Wolontariat ma sens". Młodzież przedstawiała scenki o różnych rodzajach wolontariatu, w podsumowaniu dowiadywała się na czym ta praca polega. Mieliśmy również wycieczkę do Myczkowic i nad Solinę. Bardzo dziękujemy wszystkim organizatorom za możliwość spędzenia tego czasu w tak urokliwym miejscu, było super!
Dzień drugi!
Po modlitwie, śniadaniu, odbyło się spotkanie z przedstawicielami Służby Ochrony Kolei. Było bardzo ciekawie i interesująco (zdjęcia). Czas wolny spędziliśmy w budynku, bo pogoda się popsuła. Po obiedzie wybraliśmy się na długi spacer, podczas którego spotkaliśmy małych mieszkańców Rajskiego (zdjęcia). Na warsztatach młodzież odpowiadała na pytanie: "Świat jest jedną...?". Po Eucharystii, kolacji odbył się pogodny wieczór, pogoda dopisała, humory również. Krótka modlitwa wieczorna, toaleta i zapadła cisza nocna.
Pozdrawiamy!
Ewa Przybysz - opiekun grupy