BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY
NASZYM UCZNIOM, RODZICOM, NAUCZYCIELOM I WSZYSTKIM TYM,
KTÓRZY DOŁĄCZYLI SIĘ DO ZBIÓRKI PIENIĘDZY DLA PANI AGNIESZKI DERYLAK.
DZIĘKI WAM JESTEŚMY PEWNI, ŻE ISTNIEJĄ DOBRZY LUDZIE, KTÓRYM NIE JEST OBOJĘTNY LOS DRUGIEGO CZŁOWIEKA.
PODZIĘKOWANIA KIERUJEMY RÓWNIEŻ DO ORGANIZATORÓW PONIEDZIAŁKOWEJ ZBIÓRKI, CZYLI SAMORZĄDOWI UCZNIOWSKIEMU ORAZ SZKOLNEMU KOŁU MISYJNEMU.
WSPÓLNIE ZEBRALIŚMY KWOTĘ: 9313,71 zł
DYREKTOR SZKOŁY
Szanowni Państwo,
Szkoła Podstawowa w Woli Zarczyckiej zaangażowała się w akcję pomocy dla Pani Agnieszki Derylak. Szkolne Koło Misyjne i Samorząd Uczniowski będzie 21.06.2021r. rozprowadzać cegiełki podczas pokazów oraz zbierać wolne datki do puszek. Chorej na leczenie pozostała terapia ostatniej szansy. Pani Agnieszka potrzebuje naszego wsparcia, otuchy i środków finansowych na kosztowne leczenie.
Jeśli chcielibyście Państwo odpowiedzieć na błagalną prośbę chorej, możecie przekazać darowiznę za pośrednictwem Fundacji Siepomaga. Link: https://liblink.pl/6OnYkhdc22
Dyrekcja Szkoły
Drodzy Państwo,
Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Nowej Sarzynie pragnie włączyć się w akcję pomocy chorej Agnieszce Derylak poprzez zorganizowanie w dniach 22 – 25 czerwca kiermaszu książek .
Jeśli ktoś z Państwa chciałby oddać książkę z przeznaczeniem na ten cel, będziemy zobowiązani. Może jesteście Państwo w posiadaniu podwójnych egzemplarzy lub zastanawiacie się co zrobić z przeczytanymi już pozycjami, chętnie przekażemy je na rzecz kiermaszu. Warunkiem jest to, aby książka nie była zniszczona ani popisana.
Prosimy o przynoszenie woluminów do oddziału naszej Biblioteki w Domu Kultury w Woli Zarczyckiej.
Będziemy wdzięczni za włączenie się w akcję.
Samorząd Uczniowski w Szkole Podstawowej w Woli Zarczyckiej
wraz z opiekunami oraz Dyrekcją
organizuje zbiórkę pieniędzy na ratowanie życia Pani Agnieszki Derylak,
która choruje na nowotwór.
Zbiórka organizowana będzie w dwóch etapach:
I etap: Klasy I - IV opłacą wstep na pokaz: pierwszej pomocy, sportu i śpiewu, który odbędzie się w poniedziałek o godz. 9:00.
II etap: klasy V - VIII zachęcamy do wpłacenia dowolnej kwoty do puszki. Pieniążki zbierane będą w poniedziałek od lekcji 4 do lekcji 6.
WSZYSTKIE ZEBRANE FUNDUSZE ZOSTANĄ PRZEKAZANE NA LECZENIE PANI AGNIESZKI!
I LO w Nowej Sarzynie oraz Miejska Biblioteka Publiczna Nowej Sarzyni
zaprasza do wzięcia udziału w konkursie
"Jedyna taka książka"
Czas trwania konkursu 15.06.2021r. - 25.06.2021r.
Konkurs adresowany jest do uczniów klas VII - VIII.
Należy:
1. Wybrać książkę z biblioteki - o dowolnej tematyce.
2. Wykonać zdjęcie (które tematyką nawiązuje do treści przeczytanej książki) i umieścić je na Instagramie, dodając #jedynatakaksążka oraz oznaczyć profil @jedynatakaszkoła (na zdjęciu musi znajdować się przeczytana książka).
3. Opisać zdjęcie krótkim wpisem - dlaczego akurat ta książka jest taka ważna i wyjątkowa.
Pozostałe informacje można uzyskać na stronie internetowej Biblioteki Publicznej w Nowej Sarzynie oraz I LO w Nowej Sarzynie.
Serdecznie zapraszamy!
„Książki kochają każdego, kto je otwiera,
dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźń,
niczego w zamian nie żądając…”.
(Cornelia Funke)
„Książki to najlepsi Twoi przyjaciele.
Nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele”.
(Jan Rak)
W dniu 11 czerwca 2021r. odbył się konkurs pięknego czytania, w którym wystąpili nasi najmłodsi uczniowie. Udział wzięło 8 dzieci:
klasa I a: Emilia Krupa, Lena Nicpoń, Aleksander Rudkowski, Aleksandra Siuzdak,
klasa I b: Jakub Dudek, Jakub Kłakowski, Łukasz Saj, Marcin Sobota.
Jury oceniające:
- przewodnicząca - wicedyrektor Małgorzata Gałusza
- wychowawczyni klasy I a – Justyna Jastrzębska
- wychowawczyni klasy I b – Teresa Maruszak
Na ocenę czytania składały się następujące elementy: odpowiednie tempo czytania, dykcja, intonacja, poprawność.
Nasi mali uczestnicy stanęli na wysokości zadania. Wszyscy czytali pięknie, jednak na czoło tej grupy, czyli na pierwsze miejsce wysunęli się następujący uczniowie:
- uczennica klasy I a – Aleksandra Siuzdak
-ex aequo uczeń klasy I b – Jakub Dudek.
Wyróżnienie otrzymali: Emilia Krupa, Lena Nicpoń, Aleksander Rudkowski, Jakub Kłakowski, Łukasz Saj, Marcin Sobota.
Dla wszystkich uczestników czekają nagrody niespodzianki, które będą wręczone 25 czerwca 2021r.
Wychowawczynie klas pierwszych mają nadzieję, że ten konkurs wzbudził wiele motywacji i zapału u wszystkich dzieci do doskonalenia tej kluczowej umiejętności, jaką jest czytanie.
Niedługo wakacje!!!
Życzymy naszym dzieciom słonecznych wakacji z książką!
Justyna Jastrzębska,
Teresa Maruszak
Lena Jastrzębska uczennica klasy 4 b to kolejny talent wokalny w naszej szkole. Skromna, a zarazem z potężnym głosem Lenka została laureatką I etapu IX Festiwalu Wokalnego "Mikrofon MOK i Ty" Wojkowice 2020. Zaśpiewała piosenkę pt. "Nie bój się chcieć" z filmu animowanego Zwierzogród. Życzę jeszcze w tym roku szkolnym powodzenia w kolejnym konkursie :)
Ewa Siwiec
Nasza Kinga uczennica klasy 8a mimo zdalnego nauczania wzięła udział w konkursach wokalnych na różnych szczeblach. Prezentowała swoją sztukę śpiewu poprzez nagrania, które zostały wysyłane do komisji konkursowych. Odniosła znaczące sukcesy.
- Tytuł FINALISTY w III Ogólnopolskim Festiwalu Polskiej Piosenki Rozrywkowej FIRAleja Gwiazd 2021 (Warszawa).
- Laureat I etapu IX Festiwalu wokalnego „Mikrofon MOK i TY” Wojkowice 2020.
- 3 miejsce w XXI Wojewódzkim konkursie „Sacrum w Literaturze i Sztuce” 2021 Kategoria Poezji śpiewanej (Jarosław).
-1 miejsce w Międzygminnym Konkursie Recytatorskim i Piosenki „Dla mamy” (Zespół szkół w Kamieniu).
Kinga swoją osobowością artystyczną, ciepłą barwą głosu i delikatnością wprowadza słuchaczy w zachwyt i wzruszenie. Dociera swoim głosem w bardzo czułe struny duszy co powoduje wśród słuchaczy niesamowite emocje.
Mieliśmy okazję podziwiać i wzruszać się przepiękną interpretacją utworów: „Zamiast” Edyty Geppert, „Człowieczy los” Anny German oraz „Do mamy” Violetty Villas podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Patrona.
Kinga przygotowuje się jeszcze do dwóch konkursów. Trzymajmy kciuki!!!
Życzę dalszych sukcesów i prostej drogi do kariery .
Ewa Siwiec
Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej. Niewątpliwie jednym z nich jest 1 czerwca - Dzień Dziecka. Tego dnia uczniowie klas pierwszych bawili się w najlepsze na przedszkolnym placu zabaw. Wszędzie było słychać śmiech dzieci a zabawom nie było końca!!! Zobaczcie sami:
Uczniowie: Sebastian Kostyra (kl. 6b) i Michał Piechowski (kl. 6a) otrzymają nagrody za bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny, zaś Artur Kurcaba (kl. 6a) za wyróżnienie.
Gratulujemy młodym matematykom!!!
Na uwagę i docenienie zasługują również następujący uczniowie: Sebastian Olechowski (kl. 2), Antoni Kozyra (kl. 3), Filip Turczyn (kl. 4), Iga Perlak i Monika Żak (kl. 5), Sylwia Olechowska (kl. 7) oraz Magdalena Piechowska (kl. 8), którym niewiele zabrakło do zdobycia wyróżnienia.
Dziękuję wszystkim 35 uczniom i ich opiekunom: p. B. Bałut, p. J. Szewczyk, p. L. Ściuk, p. M. Patrzylas, p. D. Dziedzic i p. B. Kusiak oraz Rodzicom za podjęcie trudu przygotowania się do w/w Konkursu.
Dziękuję Dyrekcji Szkoły i Nauczycielom za wszelką pomoc w przeprowadzeniu tego konkursu i promowaniu matematyki.
Szkolny Koordynator Konkursu
Ewa Przybysz
Kl. I-VIII
Odpłatność
za obiady za miesiąc
CZERWIEC
Wynosi 32,00 zł
Wpłaty należy dokonać do 10.06.2021 r. na konto
NOWY NR KONTA BANKOWEGO SZKOŁY :
98 9430 0006 1004 2996 2000 0001
INFORMACJA DLA
UCZNIÓW I RODZICÓW UCZNIÓW KLAS I-VI
Podczas nauki uczniów w szkole w klasach I-VI wykonywane są zabiegi fluoryzacji zapobiegające demineralizacji szkliwa i powstawaniu zmian próchnicowych oraz zapobiegające chorobom jamy ustnej i przyzębia.
Ze względu na czas pandemii i trudności organizacyjne oraz nieobecność uczniów w szkole na zajęciach stacjonarnych w roku szkolnym 2020/2021 nie można było przeprowadzić zaplanowanych zabiegów. Uczniowie klas I-III mieli wykonane zabiegi częściowo jednak uczniowie klas IV-VI w tym roku wcale nie wykonywali fluoryzacji.
Próchnica zębów należy do najczęściej występujących chorób przewlekłych na świecie. Na terenie naszego zamieszkania poziom fluoru w wodzie pitnej wodociągowej jest poniżej 1,0 mg/l co wskazuje na konieczność uzupełniania niedoborów poprzez podawanie preparatów fluoru w żywności i wodzie pitnej, stosując zabiegi fluoryzacji w gabinetach stomatologicznych czy też w nadzorowanym szczotkowaniu zębów preparatami fluorkowymi w szkole. Filarami w zapobieganiu próchnicy są higiena jamy ustnej, prawidłowe odżywianie z uwzględnieniem w diecie warzyw i owoców oraz produktów jak najmniej przetworzonych, stosowanie środków profilaktycznych zawierających fluor i regularne przeglądy stomatologiczne.
Zachęcam rodziców do nadzorowania czyszczenia higienicznego zębów przez dzieci w domu, regularnych wizyt profilaktycznych w gabinecie stomatologicznym w celu wyeliminowania ryzyka powstania próchnicy oraz wykonywania zabiegów profilaktycznych u swoich dzieci przy pomocy lekarza stomatologa.
Mamy różne metody szczotkowania zębów w zależności od wieku dziecka:
Nie istnieje jeden uniwersalny i najbardziej skuteczny sposób szczotkowania zębów. Każdy z nas boryka się z różnymi problemami jamy ustnej. Każda osoba ma też inne upodobania i preferencje oraz różne potrzeby higieniczne, które będą decydować o wyborze odpowiedniej metody. Odpowiednią technikę mycia zębów pomoże nam ustalić nasz lekarz stomatolog. Bardzo ważna jest ocena stanu dziąseł oraz ustawienia zębów. Odsłonięte szyjki zębowe, czy cofająca się linia dziąseł wyeliminują niektóre metody. Istotne jest także to, czy dana osoba ma stłoczone zęby, czy nie są wychylone lub czy są jakiekolwiek braki w uzębieniu. Bardzo ważne jest także określenie sprawności manualnej. Dla dzieci oraz osób z niepełnosprawnością rekomendowane są inne metody szczotkowania, niż dla osób dorosłych, którzy znają już niektóre techniki. O wyborze metody szczotkowania będzie decydował także fakt posiadania aparatu stałego, gdzie o higienę należy dbać podwójnie. Zamki na których aparat jest zamocowany są doskonałym skupiskiem dla bakterii i próchnicy.
Pielęgniarka szkolna
Elżbieta Wojdyła-Łoin
21 maja, w piątek naszą Szkołę w Woli Zarczyckiej odwiedziła pani Danuta Szot miłośniczka pszczół z Koła Pszczelarzy z Nowej Sarzyny, która w świetlicy szkolnej w poprowadziła lekcję pokazową pt. ,,Pracowity jak pszczoła”. Podczas prowadzonych zajęć dzieci poznały wiele interesujących ciekawostek z życia pszczół, min. co to jest rodzina pszczela – matka, truteń, robotnica, czego pszczoły potrzebują do życia – pyłek, nektar, woda, podział prac w ulu, jak długo żyją pszczoły. Uczniowie dowiedzieli się jak bardzo są to pracowite owady i jak ważne jest ich znaczenie w przyrodzie. Ogromną ciekawostką było zaprezentowanie żywych pszczół miodów odmianowych, udostępnionych przez miejscowego pszczelarza Pana Bogdana Rogala. Dzieci mogły ubrać roboczy strój pszczelarza, oraz obejrzeć przyniesione przez panią Danutę akcesoria niezbędne do pracy przy pszczołach. W czasie tej lekcji uczniowie wykonali prace plastyczne - plaster miodu. Uczniowie oraz wychowawcy świetlicy szkolnej bardzo dziękują Pani Danucie Szot za tak cenną lekcję przyrody, pełną informacji i ciekawostek z życia pszczół. Podziękowania również składają uczniowie na ręce Pana Bogdana Rogala za odpowiednie przygotowanie i udostępnienie pszczół tak, aby dzieci mogły bezpiecznie aczkolwiek z bliska podziwiać na żywo całą rodzinę pszczelą.
Danuta Misiak - wychowawca świetlicy
II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pn. "Święte słowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego"
organizowany przez Fundację BO WARTO z siedzibą w Warszawie.
Etap szkolny konkursu wygrali uczniowie:
Urszula Smycz kl. IV b
Kacper Zasoński kl. IV b
Kinga Mul kl. VII a
Martyna Swołek kl. VII a
Szymon Golas kl. VII a
Tym samym plakaty zostały wysłane na etap ogólnopolski.
Gratuluję i trzymam kciuki.
Kacper Zasoński kl. IVb
Martyna Swołek kl. VIIa
Kinga Mul kl. VIIa
Urszula Smycz kl. IVb
Szymon Golas kl. VIIa
Sylwia Olechowska z kl. VII b i Szymon Golas z kl. VII a
otrzymali WYRÓŻNIENIE za prace wykonane na X Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Nasi sąsiedzi - podwodny świat".
Poniżej do przeglądnięcia katalog wystawowy.
GRATULACJE i życzenia dalszych sukcesów artystycznych.
Jury IX Festiwalu Wokalnego „Mikrofon, MOK i Ty” zakwalifikowało do FINAŁU Lenę Jastrzębską z klasy 4 b i Kingę Łyko z klasy 8 a.
Jest to konkurs ogólnopolski.
Dziewczęta zaśpiewały piosenki:
Lenka " Nie bój się chcieć" z filmu Zwierzogród, a Kinga "Zamiast" Edyty Geppert.
Oto prezentacja ich niesamowitych głosów.
Lena_Jastrzebska_NIE_BOJ_SIE_CHCIEC(1).m4a
W finale Lenka zaśpiewa "Skarb oceanu", a Kinga "Człowieczy los". Życzymy dalszych sukcesów i z niecierpliwością czekamy na prezentację FINAŁOWYCH WYKONÓW.
ODPŁATNOŚĆ ZA OBIADY
ZA MIESIĄC MAJ
WYNOSI 34,OO zł
Wpłaty należy dokonać do 10.05.2021r. na konto
98 9430 0006 1004 2996 2000 0001
Szanowni Państwo!
Od dnia 04.05.2021r. wszyscy uczniowie klas I-III wracają do szkoły na naukę w trybie stacjonarnym. Autobusy szkolne jeżdżą zgodnie z rozkładem umieszczonym na stronie szkoły, tak jak przed zdalnym nauczaniem. Szkoła zapewnia obiady. Opieką świetlicową objęte zostaną wszystkie dzieci korzystające wcześniej ze świetlicy.
Dla uczniów klas IV-VIII w dalszym ciągu zajęcia realizowane są z wykorzystaniem metod i technik na odległość.
Z wyrazami szacunku Dyrekcja Szkoły
Kolejny raz dołączyliśmy do akcji charytatywnej "Pomóż Julii", której celem jest zbiórka plastikowych nakrętek na wsparcie leczenia i rehabilitacji mieszkanki naszej gminy.
Uczniowie okazali wielkie serce i chęci, by nieść pomoc chorej dziewczynce. Zebraliśmy ok. 450 kg nakrętek ( było to prawie 189 000 sztuk). W akcji wzięło udział 116 uczniów z klas 1-8.
Gratulujemy wytrwałości tym, którzy przynieśli najwięcej nakrętek. Dziękujemy gorąco za zaangażowanie i wsparcie ze strony rodziców. Cieszymy się, że wspólnie podjęliśmy trud zrobienia czegoś dobrego dla innych, chociaż może sami przeżywamy ciężkie chwile w czasie pandemii. Wierzymy, że przynajmniej w niewielkim stopniu pomożemy Julce w zmaganiach z ciężką chorobą (kostniejące zapalenie mięśni).
Za rok na pewno akcja będzie kontynuowana, gdyż poprzez zbiórkę plastikowych nakrętek przyczyniamy się także do ochrony środowiska.
Koordynatorzy akcji:
Joanna Szewczyk i Małgorzata Krawiec.