Ogłoszenie klasy I – VI
Profilaktyka fluorkowa rozpocznie się
od dnia 04.10.2021 ( poniedziałek).
Poszczególne klasy według harmonogramu, który umieszczony jest na tablicach ogłoszeń w szkole.
Przypominam, że w celu zachowania bezpieczeństwa i zmniejszenia ryzyka na transmisję wirusów klasy będą dzielone na mniejsze kilkuosobowe grupy.
Procedura wersja skrócona:
Pielęgniarka szkolna
GRATULUJEMY !!!
Organizatorzy
7 września uczniowie klas szóstych, wraz z wychowawcami, spotkali się na terenie pobliskiego obiektu sportowego. Słoneczna pogoda sprzyjała integracyjnym zabawom uczniów. Chętni grali w piłkę, inni konkurowali w grach planszowych. Były rozmowy, zabawy oraz pieczenie kiełbasek, ziemniaków i pianek w ognisku. Kilkugodzinne plenerowe spotkanie uczniów przebiegało w przyjaznej atmosferze.
Wychowawcy klas: VIa i VIb
24 września wyruszyliśmy na południe województwa podkarpackiego. Zgodnie z zasadą: „Cudze chwalicie, swego nie znacie….” zapragnęliśmy poznać uroki naszego regionu. W sprzyjających warunkach pogodowych odkrywaliśmy piękno Beskidu Niskiego. Zwiedzaliśmy Muzeum Przemysłu Naftowego w Bóbrce, gdzie w XIX wieku Ignacy Łukasiewicz założył pierwszą w świecie kopalnię ropy naftowej. Film, który mieliśmy okazję oglądnąć, przybliżył nam sylwetkę tego niezwykłego Człowieka: pioniera przemysłu naftowego, działacza niepodległościowego i wielkiego społecznika. Drugim punktem naszego programu była Huta Szkła Artystycznego „Sabina” w Rymanowie Zdroju. Obserwowaliśmy pracę mistrzów szkła i podziwialiśmy w galerii unikatowe szklane wyroby artystyczne. Po udanych zakupach szklanych aniołków, kotków, kaczek i innych pamiątek udaliśmy się do Odrzykonia. Ciekawa historia Kamienieckiego Zamku zainspirowała Aleksandra Fredrę do napisania „Zemsty”. Pobyt w ruinach zamku oraz niezwykle barwna opowieść Pani Przewodnik ułatwi nam z pewnością zrozumienie tejże lektury w klasie siódmej. Wiele emocji wzbudziła Sala Tortur, gdzie wielu uczniów, również opiekunów, interaktywnie zaznajamiało się z narzędziami kar stosowanymi w średniowieczu. Po skonsumowaniu obiadu w lokalu „Stary Lwów” skierowaliśmy się do Rezerwatu Przyrody „Prządki”. Przy pięknej, słonecznej pogodzie wysłuchaliśmy legendy oraz teorii naukowej, wyjaśniającej powstanie tych ciekawych form skalnych. Zadowoleni z wycieczki i możliwości przebywania razem w wielu miejscach, również w autokarze, wróciliśmy bezpiecznie do Woli Zarczyckiej.
Opiekunowie: Krawiec Małgorzata, Kurlej Agata, Lucyna Michna, Magdalena Sekulska
W środę 15 września 2021r. Szkolne Koło Misyjne gościło w naszej Izbie Pamięci siostrę Teresę ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej. Siostra Teresa, która obecnie mieszka w Łące k. Rzeszowa, przez 33 lat pracowała na misjach w Japonii. Była tam dyrektorką przedszkola.
Uczniowie dowiedzieli się o specyfice pracy misjonarzy w „kraju kwitnącej wiśni”. Mieli możliwość poznania religii, kultury, języka i życia Japończyków. Uczestnicy spotkania podziwiali przywiezione przez misjonarkę kimono dziecięce i kobiece, zori – sandały i hasi – pałeczki służące do jedzenie. Największą atrakcją spotkania było wykonanie techniką origami papierowego pianina przez członków i opiekunów koła, według instrukcji podawanej przez siostrę Teresę. Ponadto niepowtarzalną okazją była wspólna modlitwa i nauka liczenia w języku japońskim.
Lekcja z siostrą była odpowiedzią na zainteresowanie młodzieży życiem codziennym misjonarzy w różnych krajach.
W spotkaniu uczestniczyli ks. Proboszcz Józef Łobodziński oraz Dyrektor Adam Stanaszek, którym serdecznie dziękujemy za obecność.
Opiekunowie Szkolnego Koła Misyjnego
Dnia 9.09.2021 r. uczniowie klasy 7a wraz z wychowawcą udali się na pobliski stadion, gdzie spędzili razem czas wolny grając w piłkę nożną, siatkową, w "siatkówkę ręcznikową", smażyli kiełbaski na ognisku, śpiewali piosenki.
W dniach 16, 17 września 2021 roku uczniowie klasy 7a i 7b byli na wycieczce w Górach Świętokrzyskich. Program wycieczki był bardzo ciekawy i różnorodny (Łysa Góra-Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, Gołoborze; Muzeum Minerałów i Skamieniałości; Park Rozrywki i Miniatur; Muzeum Henryka Sienkiewicza-Oblęgorek; Dąb Bartek; Centrum Nauki Leonardo da Vinci; Zamek Królewski w Chęcinach). Pomimo, że pogoda nas nie rozpieszczała, humor dopisywał wszystkim, radośni i rozśpiewani powróciliśmy do domu.
Bardzo dziękujemy Panu Grzegorzowi Białemu, kierownikowi wycieczki, za zorganizowanie jej, Pani Danusi Ramiączek, przewodnikowi świętokrzyskiemu, za pełne pasji przybliżenie nam historii odwiedzanych miejsc, Pani Barbarze Maciołek i Panu Jackowi Wójcikowi za opiekę, a Panu Krzysztofowi Betka, kierowcy, za bezpieczny transport.
Ewa Przybysz wraz z uczniami
Dnia 14.09.2021 (wtorek) klasy 4a i 4b uczestniczyły w ognisku integracyjnym. Od samego początku do końca panowała koleżeńska i przyjazna atmosfera. Bardzo cieszymy się z udanego spotkania.
WYCHOWAWCY
Drodzy Rodzice,
informuję, że dnia 20 września 2021r. w godzinach od 8:00 do 10:00 do Woli Zarczyckiej przy Domu Kultury przyjedzie szczepionkobus, w którym będą mogli zaszczepić się przeciw COVID - 19 dorośli i dzieci od 12 roku życia.
Dla dzieci jesteśmy w stanie zrobić wszystko, bo przecież żyjemy dla nich. W chwili obecnej najważniejsze jest ich zdrowie, a szczepienia zawsze ratowały ludzkie życie. Czy można z nich dziś zrezygnować?
Nie liczmy na szczęście, zabezpieczmy się. "Zarażajmy się" szczepieniami, by za chwilę nie dopadła nas większa zaraza.
Dyrektor Szkoły
15 września 2021r odbyło się ognisko klas drugich. Uczniowie wraz z wychowawcami pomaszerowali na stadion, gdzie czekało na nich rozpalone ognisko. Dzieci miały okazję samodzielnie upiec sobie kiełbaskę a także skosztować pieczonego ziemniaczka z pysznym twarożkiem...mniammmm.
Zabawom i radości nie było końca. Głównym celem naszego wyjścia, była przede wszystkim integracja dwóch klas. Wspólne granie w piłkę nożną, w badmintona, akrobacje na trawie pokazały jak uczniowie świetnie się razem dogadują i bawią...co można zobaczyć na zdjęciach.
Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom za zorganizowanie tej plenerowej imprezy oraz nieocenioną pomoc podczas pieczenia kiełbasek.
Wychowawcy klas drugich
mgr Justyna Jastrzębska
mgr Teresa Maruszak
„Mistrz Klawiatury 2021/2022”
Zapraszamy wszystkich uczniów klas IV-VIII
do udziału w
IV Szkolnym Konkursie Informatycznym
Informacja i zapisy u pani mgr Barbary Kusiak sala 8.
Link do ćwiczeń Klawiaturowe Wyzwanie: https://liblink.pl/ZcUpx6Ya5R
Konkurs odbędzie się dnia 28.09.2021 (wtorek) o godz. 11:05 w sali 8 - sala komputerowa.
Organizatorzy:
mgr Barbara Kusiak
mgr Dorota Dziedzic
mgr Małgorzata Wójcik
PRYMAS TYSIĄCLECIA KARDYNAŁ STEFAN WYSZYŃSKI TO WIELKI CZŁOWIEK. MOŻEMY BYĆ NAPRAWDĘ DUMNI, ŻE WŁAŚNIE ON PATRONUJE NASZEJ SZKOLE, CZUWA NAD NAMI I WYPRASZA POTRZEBNE ŁASKI DLA TYCH, KTÓRZY WYBRALI GO NA SWOJEGO ORĘDOWNIKA.
W TAK WAŻNYM DNIU, JAKIM JEST BEATYFIKACJA KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO, UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY PRZYGOTOWALI KRÓTKI MONTAŻ SŁOWNO - MUZYCZNY, KTÓRY POZWOLIŁ PRZYBLIŻYĆ SYLWETKĘ TEJ NIEZWYKŁEJ POSTACI.
UCZNIÓW PRZYGOTOWAŁY PANI EWA SIWIEC, PANI AGATA KURLEJ ORAZ KS. TOMASZ PAWLIK.
BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.
OGŁOSZENIE
Kl. I-VIII
Odpłatność
za obiady za miesiąc
WRZESIEŃ
Wynosi 42 ,00 zł
Wpłaty należy dokonać do 10.09.2021 r. na konto
NOWY NR KONTA BANKOWEGO SZKOŁY :
98 9430 0006 1004 2996 2000 0001
Kinga Łyko zajęła I miejsce w FINALE II FESTIWALU PIOSENKI BAJKOWEJ ŁĘCZNA 2021 kategoria 15 -18 lat (przegląd ogólnopolski).
Kinga na FESTIWALU PIOSENKI BAJKOWEJ zaprezentowała się rewelacyjnie. Do finału konkursu zakwalifikowała się śpiewając dwa utwory – „Kolorowy wiatr” i „Pokaż się”. Nasza finalistka na scenie w Łęcznej wykonała brawurowo, pięknie i z należytą wrażliwością utwór „Pokaż się”. Kinga potrafi swoim głosem oczarować każdego słuchacza. Śpiewa delikatnie i z uczuciem, z zadziorem i zdecydowanie co potwierdza jej talent muzyczny.
Nasza LAUREATKA otrzymała również NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI, która wzbudziła w nas niemałe emocje.
Gościem specjalnym festiwalu była Alicja Tracz z siostrą Olą. Alicja reprezentowała Polskę na Konkursie Eurowizja Junior 2020 i zajęła 9 miejsce.
Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.
Ewa Siwiec
Dziękujemy uczniom, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie wiedzy o Kardynale Stefanie Wyszyńskim – Prymasie Tysiąclecia.
Ten rok jest szczególnie ważny ze względu na beatyfikację naszego Patrona, która będzie miała miejsce 12 września 2021 roku.
Wyniki konkursu
Klasy VI – VII
I miejsce - Apolonia Florek: kl. 6b
II miejsce - Paulina Kania: kl. 6a
III miejsce - Edyta Sobota: kl. 6a
Klasy IV – V
I miejsce - Paweł Stańko: kl. 4b
II miejsce - Dominika Iwanicka: kl. 5a
- Julia Perlak: kl. 5a
III miejsce - Kacper Zasoński: kl. 4b
Gratulujemy uczniom wiedzy o Patronie szkoły.
Lucyna Michna i Agata Kurlej.
We wtorek, 22 czerwca 2021r. uczniowie klasy III b wybrali się z wychowawcą i rodzicami na plac zabaw Wola Zarczycka - Parszywka, który położony jest w przepięknej scenerii. Wokół rozlegają się lasy i łąki. Można zobaczyć rzadki widok współczesnej wsi - pasące się konie i krowy. Nie słychać zgiełku ulicy.
Na uczniów czekały atrakcje: zjeżdżalnie, karuzela, trampolina, różne boiska. Mieli możliwość zagrać w piłkę nożną oraz poodbijać w badmintona. Wiele emocji wzbudziła rywalizacja dziewczynki - chłopcy przy przeciąganiu liny oraz mecz w plażową piłkę siatkową.
Nie zabrakło poczęstunku, by wzmocnić siły dzieci przy tylu zmaganiach sportowych. Trzy mamy przygotowały coś na słodko, duuużo picia i oczywiście nie zabrakło pieczonej kiełbaski.
Żar lał się z nieba, ale duch zabawy był do końca spotkania olbrzymi.
W ten to sposób uczniowie klasy III b pożegnali się z nauką w pierwszym etapie szkolnym i ze mną- swoją wychowawczynią.
W imieniu swoim i uczniów bardzo dziękuję rodzicom za pomysł wycieczki, zaangażowanie w przygotowania oraz opiekę nad uczniami. Składam również podziękowanie Stowarzyszeniu „Nasza Wola”, które sprawuje pieczę na placem zabaw za udostępnienie miejsca.
Wychowawca: Joanna Szewczyk