• PIERWSZY DZIEŃ PÓŁKOLONII LETNICH ZA NAMI

    W dniu dzisiejszym, pełną parą ruszyła nasza wakacyjna zabawa. Dzieci wraz z opiekunami wybrali się do ośrodka wypoczynkowego "Azalia". Czekały tam na nich różne atrakcje. Wszyscy wspólnie się bawili, grali w piłkę nożną, piłkę siatkową, krecili hula - hoopami, grali w bilarda oraz bez ograniczeń korzystali z dmuchanej zjeżdżalni. Panie przy pomocy starszych kolonistów tworzyły arcydzieła na twarzach chętnych dzieci. Zabawom nie było końca! Zobaczcie sami...

    Do zobaczenia jutro!

  • PROGRAM PÓŁKOLONII LETNIEJ

     

    1 DZIEŃ – 25 lipca 2022r. Wyjście do ośrodka wypoczynkowego Azalia.

    8:00 – 8:30 – zbiórka uczestników półkolonii, zapoznanie uczestników z regulaminem półkolonii, zasadami BHP, podział uczestników na 4 grupy.

    8:30 – 12:30 – wyjście do ośrodka wypoczynkowego Azalia.

    13:00 - powrót do szkoły.

    Zajęcia w grupach: „Poznajmy się” - wymyślanie nazwy/hasła grupy.

    Podczas pobytu na terenie ośrodka przewidziane są różne atrakcje dla dzieci zarówno o charakterze rekreacyjnym, jak i sportowym oraz dmuchana zjeżdżalnia.

    Około godz. 10:30 – 11:00 przewidziany jest posiłek.

    Dzieci mogą zabrać ze sobą kocyki, przekąski, picie.

     

    2 DZIEŃ – 26 lipca 2022r. „Moja mała ojczyzna”.

    8:00 – 8:30 – zbiórka uczestników półkolonii (w swoich grupach).

    8:30 – 9:30 – gry i zabawy dydaktyczne w grupach (gry planszowe, tenis stołowy, zabawy z piłką, skakanki, hula – hop itp.)

    9:30 – 10:15 – wyjście na wał – miejsce pamięci w Woli Zarczyckiej.

    10:15 – 10:45 – posiłek

    10:45 – 12:30 – zajęcia plastyczne pod kierunkiem wychowawców w grupach.
    Temat pracy: „Moja mała ojczyzna” (miejsce charakterystyczne dla naszej miejscowości). Zadaniem dzieci będzie wykonanie plakatu przy wykorzystaniu różnych technik plastycznych. Wykonane prace zostaną poddane ocenie, która wyłoni trzy najładniejsze plakaty – autorzy zostaną nagrodzeni drobnymi upominkami.
    Dzieci mogą pracować indywidualnie lub w grupach maksymalnie 3 osobowych.

    12:30 – 13:00 – podsumowanie dnia, odbiór dzieci przez opiekunów.

     

    3 DZIEŃ – 27 lipca 2022r. Dzień sportu na stadionie.

    8:00 – 8:30 – zbiórka uczestników półkolonii ( w swoich grupach).

    8:30 –  9:00 – zajęcia z wychowawcą.

    9:00 – 12:30  – WYJŚCIE NA STADION

    - rozgrywki sportowe,
    - gry i zabawy integracyjne, zabawy z chustą animacyjną, malowanie twarzy,
    - pokaz strażacki.
    W czasie pobytu na stadionie ok. godz. 10:30 – 11:00 przewidziany jest posiłek.

    12:30 – 13:00 – powrót do szkoły, podsumowanie dnia, odbiór dzieci przez opiekunów.

    Dzieci mogą zabrać ze sobą kocyki, przekąski, napoje.
     

    4 DZIEŃ – 28 lipca 2022r. Potrafię powiedzieć „NIE”.

    8:00 – 8:30 – zbiórka uczestników półkolonii (w swoich grupach).

    8:30 – 10:15 – kl. I – III – gry i zabawy.

                       kl. IV – VIII – wprowadzenie dzieci w temat dnia – pogadanka z wychowawcami na temat negatywnych skutków spożywania alkoholu, narkotyków i używek. Spotkanie z terapeutą.

    10:15 – 10:45 – posiłek

    10:45 – 11:30 – pokaz iluzjonisty.

    11:30 – 13:00 – wyjście do Domu Kultury na film/gry i zabawy dydaktyczne.

     

    DZIEŃ 529 lipca 2022r. Wyjazd nad Zalew do Podwoliny.

    8:00 – 8:30 – zbiórka uczestników półkolonii (w swoich grupach).

    8:30 – wyjazd nad Zalew do Podwoliny.

    Powrót o godzinie 13:00.

    Dzieci zabierają ze sobą suchy prowiant, strój kąpielowy, ręcznik, klapki, koc.

     

    Program półkolonii może w trakcie jej trwania zostać zmieniony, bądź zmodyfikowany ze względu na pogodę i inne ewentualności.

    ŻYCZYMY UDANEJ ZABAWY!!!

     

     

     

     

  • INFORMACJA!

    Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Zarczyckiej wraz ze Szkołą Podstawową
    organizuje w dniach 25.07.2022r.– 29.07.2022r., w godz. 8:00 - 13:00
    półkolonię letnią dla dzieci w wieku od 7 – 14 lat.

     

     Na dzieci czeka mnóstwo wrażeń, zabaw i atrakcji!!!

    Zapisy prowadzone będą w sekretariacie szkoły w terminie od 18 – 20 lipca.

     

  • „Informatyka z językiem angielskim – My first robot”

    INNOWACJA PEDAGOGICZNA

    programowanie – konstruowanie

     

    Informatyka z językiem angielskim – My first robot”

     

    Uczniowie klas 4a i 4b chętnie uczestniczyli w zajęciach z programowania i konstruowania, które były prowadzone od września 2021r. do czerwca 2022r.

    Niniejsza innowacja ma na celu szerzenie idei programowania z wykorzystaniem klocków LEGO Mindstorms EV3, tabletów i Scratch.pl , poszerzanie znajomości języka angielskiego stosowanych zwrotów informatycznych.

    Ma ona zachęcić i motywować uczniów do rozwijania pasji i zainteresowań skierowanych w kierunku budowy i programowania robotów, obsługi i tworzenia skomplikowanych skryptów informatycznych. Poznawania nowych platform edukacyjnych, tworzenia samodzielnie pierwszej gry edukacyjnej – komputerowej, poznawanie i utrwalanie zwrotów informatycznych w języku angielskim.

     

    mgr Barbara Kusiak – nauczyciel informatyki

  • WYCIECZKA KLAS 7

    W dniach 8-10.06.2022 r. uczniowie klas siódmych wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Zakopanego. Pomimo ponurych prognoz pogoda nam dopisała. W pierwszym dniu spacerowaliśmy malowniczą Doliną Strążyską do wodospadu Siklawa, zobaczyliśmy skocznie narciarskie, odwiedziliśmy Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN z największą w Polsce makietą Tatr, realistycznymi dioramami, czyli trójwymiarowymi makietami przedstawiającymi łąkę i las oraz wpływ człowieka na tatrzańskie ekosystemy, w trakcie zwiedzania zajrzeliśmy do jaskini, która bardzo przypomina prawdziwą, uzupełnieniem ekspozycji były filmy oraz inne atrakcje (bardzo to miejsce polecamy!). Wieczorem dotarliśmy na miejsce naszego noclegu, przywitała nas miła gospodyni, która przygotowała nam przepyszny posiłek. Po zakwaterowaniu, posileniu się był czas na integrację: dyskotekę i kibicowanie podczas meczu piłkarskiego. Drugiego dnia zaraz po śniadaniu wjechaliśmy kolejką na Kasprowy Wierch, z którego zeszliśmy do Czarnego Stawu Gąsienicowego podziwiając przepiękne widoki, kozice, odpoczęliśmy w Schronisku Murowaniec. Po wędrówce była możliwość zakupu oscypków. Po powrocie i posiłku jedni poddali się sjeście, inni grze w piłkę nożną, podziwianiu koni pasących się na sąsiedniej łące, itd. Wieczór upłynął przy rytmach muzyki. Trzeciego dnia od samego rana padał bardzo intensywnie deszcz. Zniechęcenie do wyjścia na zewnątrz było widoczne na twarzach zarówno u uczniów, jak i opiekunek. Jedynie kierownik wycieczki - p. G. Biały, niezrażony niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, podjął decyzję o wyprawie do Doliny Kościeliskiej. I to była bardzo dobra decyzja. Deszcz powoli ustawał i po krótkim czasie mogliśmy porzucić nasze kolorowe pelerynki, by w pełni cieszyć się widokami i słuchać informacji, które w bardzo interesujący sposób przekazywał nam nasz super przewodnik. Po krótkiej wizycie na Krupówkach, obiedzie, udaliśmy się w drogę powrotną. Zmęczeni, radośni, pełni wrażeń dotarliśmy na Wolę Zarczycką, gdzie już czekali stęsknieni rodzice.

    Bardzo dziękujemy p. G. Białemu za wielomiesięczny trud organizacji i nie tylko, p. B. Maciołek i p. M. Krawiec za trud opieki całodobowej, rodzicom za współpracę i trudy finansowe, p. kierowcy W. Wradze za bezpieczne podróżowanie, p. przewodnikowi i gospodyni Olczańskiego Dworku za profesjonalizm.

    Uczniowie klas 7 wraz z wychowawcami

  • INFORMACJA

    INFORMACJA

    Dnia 8 lipca 2022r. (piątek) w godzinach od 8:00 do 11:00 w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Woli Zarczyckiej wydawane będą zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

  • SUKCES W KONKURSIE GEOGRAFICZNYM!

    Kinga Mul uczennica klasy 8a została finalistką Konkursu z Geografii dla szkół podstawowych w roku szkolnym 2021/2022.

    Konkurs kuratoryjny to duże wyzwanie dla ucznia. Wiele miesięcy przygotowań, ogrom wiedzy, którą należy się wykazać, aby przejść kolejne kwalifikacje (3 etapy). Konieczna jest znajomość podstawy programowej z geografii, zagadnień dotyczących województwa podkarpackiego oraz literatury wskazanej w wykazie. Niezbędna jest umiejętność  sprawnego posługiwania się mapami, analizowania danych statystycznych i wykonywania różnorodnych obliczeń geograficznych.

    Kinga, gratuluję i życzę kolejnych sukcesów!

                                                                                                       Lucyna Michna

  • RZESZOWSKI PIKNIK NAUKI I TECHNIKI „MOC ODKRYWCÓW”

    11 czerwca 2022 r. - było to święto nauki i techniki, w formie plenerowej zabawy dla wszystkich małych i dużych ODKRYWCÓW. Uczestniczyli w nim uczniowie klas szóstych oraz klasy 5a naszej szkoły pod opieką wychowawców i p. Marty Szymańskiej. Miasteczko Piknikowe zlokalizowano wokół głównego budynku V Politechniki Rzeszowskiej. Młodzi odkrywcy korzystali z 4 stref tematycznych:

    - Pasażu Techniki,

    - Pasażu Nauki,

    - Pasażu Kultury i Sztuki oraz

    - Skweru Historii.

    Uczestniczyli w interaktywnych pokazach i warsztatach z fizyki, chemii, robotyki, awioniki, inżynierii środowiska i biotechnologii. Nie zabrakło też teatru wysokich napięć, prawdziwego symulatora lotu, pokazów transformatorów Tesli, widowiskowych pojedynków wojów, rycerstwa epoki Grunwaldu oraz…..Gości z odległej Galaktyki.

    Zaproszono ich również do odwiedzin magicznego laboratorium najsłynniejszego naukowca świata baśni, nauczyciela samego Pana Kleksa – DrPajChiWo. Skorzystali też z licznych edukacyjnych atrakcji w Wielkim Laboratorium Mobilnym „Być jak Ignacy”. Na koniec naszej edukacyjnej przygody wysłuchaliśmy w Auli V1 budynku V Politechniki Rzeszowskiej wykładu Wiktora Niedzickiego: „Sensacyjne dzieje polskich wynalazców i odkrywców”. Wykładowca to znany dziennikarz radiowy i telewizyjny, twórca programu Laboratorium, autor wielu książek popularnonaukowych.

    Mam nadzieję, że uczestnictwo naszych uczniów w tej plenerowej zabawie popularyzującej naukę i technikę pozwoli im szybciej zrozumieć w kolejnych latach edukacji szkolnej – zawiłości chemii i fizyki!

    Lucyna Michna

  • TURNIEJ GRY PLANSZOWEJ „CZAS NA START-UP”

    6 czerwca 2022 r. uczniowie naszej szkoły, w składzie:

    1. Sylwia Olechowska - 8b

    2. Damian Szczepański - 8b

    3. Michał Wnuk - 8a

    4. Jan Linek - 8a

    uczestniczyli w turnieju ekonomicznej gry planszowej: „CZAS NA START -UP”. Został on zorganizowany przez I Liceum Ogólnokształcące w Nowej Sarzynie. Gracze wcielali się w młodych przedsiębiorców, rozwijali swój start-up, aby stworzyć najlepszy na rynku. Mieli przy tym dobrą zabawę, kreatywnie spędzili czas oraz poznali rówieśników z innych szkół gminy i powiatu. Liczba punktów oraz czas rozgrywek pozwoliły naszej drużynie stanąć na podium – zdobyli 3 lokatę w turnieju i nagrody z tym związane. Gratuluję!!

    Kto wie? Może ten turniej będzie początkiem odkrywania u naszych uczniów umiejętności ekonomicznych i usłyszymy kiedyś ich nazwiska w polskim (i nie tylko) biznesie?

     

    Lucyna Michna

  • „Świetliczaki na tropie … zagadek”

    Z przyjemnością informujemy, że uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej zakończyli udział w II edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „ Świetliczaki na tropie… zagadek” pod patronatem Świetlica w Szkole i Biblioteka w Szkole.

  • Podsumowanie VIII edycji Konkursu Ekologicznego „Zielona Gmina 2022”

    Uczestnicy konkursu zbierali niepotrzebne, zużyte butelki PET, które następnie trafiły do powtórnego przerobu. W konkursie wzięło udział 73 dzieci spośród 361 uczniów naszej szkoły.

    Liderzy Konkursu Ekologicznego:

    1. Piotrowska Amelia (3b)      -  10065  sztuk
    2. Mucha Kamil (2b)                -  10050  sztuk
    3. Szwed Sebastian (8b)         -    4235  sztuk
    4. Kozyra Adam (5a)                -   3250  sztuk
    5. Sulikowski Seweryn (5a)     -    2450  sztuk

    Nagrody zostaną w/wymienionym uczniom wręczone 25 czerwca (sobota), o godz. 15.00, podczas Gminnego Dnia Dziecka, na parkingu MOSiR-u w Nowej Sarzynie.

    Ilość zebranych butelek i liczba uczniów z poszczególnych klas, biorących udział w akcji.

    1. Klasa 1a          -            …………………..
    2. Klasa 1b          -          2331 (6 uczniów)
    3. Klasa 2a          -            …………………..
    4. Klasa 2b          -        12170 (3 uczniów)
    5. Klasa 3a          -               45 (1 uczeń)
    6. Klasa 3b          -        12224 (4 uczniów)
    7. Klasa 4a          -          2540 (4 uczniów)
    8. Klasa 4b          -          6980 (7 uczniów)
    9. Klasa 5a          -         11831 (11 uczniów)
    10. Klasa 5b         -           3670 (4 uczniów)
    11. Klasa 6a         -           3726 (8 uczniów)
    12. Klasa 6b         -           1347 (3 uczniów)
    13. Klasa 7a         -           2765 (7 uczniów)
    14. Klasa 7b         -           6700 (6 uczniów)
    15. Klasa 8a         -           2176 (4 uczniów)
    16. Klasa 8b         -           5863 (5 uczniów)

     

    Razem:                       74368 sztuk

  • Świętokrzyskie Perły – nauka i zabawa. Wycieczka klas szóstych: 23-24.05

    W poniedziałkowy, słoneczny poranek uczniowie klas szóstych wyruszyli pod opieką p. Bożeny Sarzyńskiej i wychowawców -  na dwudniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Program był bardzo bogaty i różnorodny. Zaczęliśmy naszą przygodę od Krzyżtoporu – ruin największej rezydencji magnackiej w Europie. Towarzyszył nam przewodnik – p. Jacek, który interesująco, w bardzo przystępny sposób snuł opowieści o tej wielkiej siedzibie magnackiej i kolejnych, odwiedzanych przez nas obiektach. Następnie udaliśmy się do Krajna. Tu naszym celem był Park rozrywki Sabat Krajno, w nim niezwykła Aleja Miniatur. Wiele emocji wzbudził oglądany w kompleksie film 6D. Kolejny punkt programu - wędrówka po Świętokrzyskim Parku Narodowym na Łysą Górę.  Odwiedziliśmy słynne pobenedyktyńskie opactwo z relikwiami Świętego Krzyża, obejrzeliśmy również najpiękniejsze świętokrzyskie gołoborza. Ścieżką dydaktyczną od Huty Szklanej zeszliśmy do gospodarstwa agroturystycznego. Czekali na nas gospodarze, oferując smaczny posiłek i wygodne łóżeczka.

    Drugi dzień wycieczki to kolejne atrakcje. Weszliśmy do tajemniczych jaskiń na Kadzielni w Kielcach. Zwiedzaliśmy słynny Zamek Królewski w Chęcinach. Wdrapaliśmy się na jedną z dwóch wież widokowych, podziwiając panoramę Gór świętokrzyskich i Ponidzia. Również w tym mieście poznawaliśmy tajniki ludzkiego organizmu w Centrum Leonardo da Vinci. Poprzez naukę i zabawę, na wielu stanowiskach multimedialnych i mechatronicznych sprawdzaliśmy 5 czynności życiowych człowieka. Ostatnim punktem programu był obiad w chęcińskiej restauracji.

    Dopisała pogoda, kondycja fizyczna uczniów –zdała egzamin, program został w pełni zrealizowany.

                                                                                                                  

       Wychowawcy klas szóstych

  • DZIEŃ SPORTU KLASY 2a

    Dnia 21 czerwca kl.2a na stadionie zorganizowała Dzień Sportu. Uczniowie mieli okazję wykazać się sprawnością fizyczną w różnych konfiguracjach i zabawkach. Z wielkim zaangażowaniem rywalizowali ze sobą. Starali się poprawnie wykonywać ćwiczenia. Był czas na zabawę i przekąski. Wszyscy wrócili do szkoły uśmiechnięci i zadowoleni.

  • PIKNIK NAUKI EKSPLORACJE: 20 - 22 maja 2022 r.

    Stało się tradycją, że uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Zarczyckiej uczestniczą w piknikach naukowych organizowanych przez Politechnikę Rzeszowską, Uniwersytet Rzeszowski i Stowarzyszenie EXPLORES.

    Tym razem byli to uczniowie klas szóstych oraz klasy 4a. Część główna wydarzenia miała miejsce w sobotę, obok fontanny multimedialnej i rzeszowskiego zamku. To tutaj na kilkudziesięciu stoiskach namiotowych odbywały się pokazy, warsztaty i ekspozycje z wszystkich dziedzin wiedzy i kultury. Specjalna część miasteczka naukowego – Strefa: Łukasiewicz poświęcona była obchodom Roku Ignacego Łukasiewicza. Ekipy popularyzatorów nauki z całej Polski wprowadziły naszych uczniów w bajeczną przestrzeń nauki i techniki. Wykonywali oni pod okiem instruktorów doświadczenia, badali, budowali i poznawali świat wokół nas. Były rakiety, kosmos, planetarium, mikroskopy i teleskopy oraz marsjańskie łaziki, doświadczenia z fizyki, chemii oraz królowa nauk – matematyka. Zobaczyli historyczne odkrycia archeologów oraz jak wyglądało życie w dawnych czasach. Uczyli się pisać po japońsku, rzeźbili, budowali i eksperymentowali. Nasi młodzi eksploratorzy nauki zdobyli wiedzę z różnych dziedzin, bawiąc się przy tym doskonale. Zostali obdarowani licznymi gadżetami, zadowoleni z tak pożytecznie spędzonej soboty, powrócili do Woli Zarczyckiej.

    Lucyna Michna

     

  • Polonistyczne sukcesy naszych uczniów

    W XI Podkarpackim Konkursie Literackim „Gdy słowa dojrzewają”,  uczennice :

    Edyta Sobota z kl.7a i Antonina Kozyra z kl 7b otrzymały wyróżnienie.

    6.06.2022 odbyła się uroczysta gala laureatów  w Zespole Szkół im. S. Staszica w Jeżowem. Konkurs ten objęty jest patronatem Związku Literatów w Rzeszowie, promuje on twórczość literacką dzieci i młodzieży. Cieszymy się, że w tegorocznej edycji dostrzeżono talent pisarski naszych uczennic. Mieć wyobraźnię, umieć ją okiełznać słowami  to prawdziwa sztuka. Gratulujemy talentu ! Niech słowa dojrzewają...

     

     W Powiatowym Konkursie Wiedzy o św. Janie Pawle II pod hasłem „Z Janem Pawłem II w Trzecie Tysiąclecie”, którego finał odbył się 6.06.2022, organizowanym przez Zespół Szkół w Grodzisku Dolnym nagrody otrzymały:

    I miejsce ( w kategorii kl.4-6) – Marcelina Kurlej kl.6a,

    II miejsce  ( w kategorii kl.7-8)- Apolonia Florek kl.7b,

    III miejsce ( w kategorii kl.7-8) – Edyta Sobota  kl.7a

    Wyróżniono także prace Mai Jastrzębskiej i Antoniny Kozyry.

     

     Zadaniem konkursowym było napisanie listu otwartego w sprawie pokoju do współczesnych ludzi, w oparciu o nauczanie Jana Pawła II.

     

    13.06.2022 w Grodzisku Górnym odbył się  Powiatowy Konkurs Krasomówczy „Moja  mała Ojczyzna”

     I miejsce zdobył Adam Kozyra kl.5b ( w kategorii kl.4-6)

    II miejsce Antonina Kozyra  kl.7b ( w kategorii kl.7-8)

  • FESTIWAL KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ – LEŻAJSK 2022

    Uczniowie klas szóstych oraz chętni z innych oddziałów uczestniczyli w trzech spotkaniach z niezwykłymi ludźmi. Odbywały się one w ramach FESTIWALU KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ „Odkryj życie z pasją” LEŻAJSK 2022.

    1. 17.marca 2022 r. „ODKRYJ ŚWIAT ILUZJI”

    Za sprawą iluzjonisty Piotra Denisiuka przenieśliśmy się w świat iluzji. Podczas jego fenomenalnego występu bawiliśmy się doskonale. Zaproszona do asystowania P. Agata Kurlej próbowała rozszyfrować (bez efektu) triki artysty. Jak sam przyznał do wielu z nich przygotowywał się przez szereg miesięcy. Z zachwytem obserwowaliśmy jego niewiarygodne wyczyny.

    1. 18 marzec 2022 r. „BO MI SIĘ CHCE”

    Wielkie wrażenie na młodych odbiorcach wywarło spotkanie z Wojtkiem Makowskim – pływakiem, srebrnym medalistą Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Mówił o swoich ograniczeniach (jest niewidomy), ale przede wszystkim o marzeniach, do realizacji których należy dążyć. Jest inspirującym przykładem, że każdy może osiągnąć niebywały sukces. Trzeba w to wierzyć i uparcie zmierzać do celu.

    1. 19 marzec 2022 r. „ODKRYJ ŻYCIE Z PASJĄ”

    Wielkim aplauzem została przyjęta przez młodzież jedna z najpopularniejszych influencerek w Polsce – Lexy Chaplin. Opowiadała ona, bardzo tłumnie zgromadzonym młodym ludziom, o swoich planach na przyszłość, marzeniach, a także pasjach. Mówiła, jak wielką wartością w jej życiu jest rodzina, a także codzienna relacja z Bogiem.

     

  • KOMERS 2022

  • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

    W ramach kampanii fundacji „Cała Polska czyta dzieciom” oraz Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, uczennice naszej szkoły, Marcelina Kurlej i Maja Jastrzębska, wzięły udział w głośnym czytaniu dla dzieci. To kolejne działanie biblioteki szkolnej mające na celu  rozbudzanie nawyku czytania wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz wprowadzania młodego czytelnika w świat wartości moralnych i ich zastosowania w życiu codziennym.  Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas I oraz dzieci przedszkolnych, które z wielką uwagą słuchały bajek.

  • Przekazanie środków opatrunkowych i lekarstw dla szpitala w Kamerunie

    Szkolne Koło Misyjne zakończyło zbiórkę na rzecz szpitala w Kamerunie. Dary zostały przekazane s. Awilli ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej , która jest koordynatorem akcji pomocy szpitalowi na misji w Kamerunie.Dziękujemy za okazanie wielkiego zaangażowania w niesienie pomocy potrzebującym.Opiekunowie SKM

  • KONKURS " Moja ulubiona bajeczka"

    Biblioteka szkolna ogłasza konkurs plastyczny na temat przeczytanej bajki. Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-III. Zadaniem ucznia jest opracowanie strony tytułowej ulubionej bajki lub książki.

    Format pracy – kartka A4.

    Forma pracy plastycznej – dowolna.

    Kryteria oceniania – samodzielność wykonania pracy, pomysłowość.

    Podpisane prace należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do dnia 13 czerwca 2022r. ( do poniedziałku włącznie).

    Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 15 czerwca 2022r.

    Organizator konkursu : nauczyciel-bibliotekarz - Jacek Wójcik.

strona:

AKTUALNOŚCI

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia w Woli Zarczyckiej
    37-311 Wola Zarczycka 128
  • 17 2417002

Galeria zdjęć