W środę, 20 października 2022r. w klasach 2a i 2b odbyły się niecodzienne zajęcia. W ramach realizacji bloku tematycznego „Zwierzęta znane i nieznane” na zaproszenie wychowawczyń, drugaków odwiedził lekarz weterynarii Pan Jerzy Sulikowski. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza oraz zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych. Pan weterynarz przybył do nas w swoim stroju, ze stetoskopem oraz przyniósł dwa porzucone szczeniaczki, co wprawiło dzieci w ogromny zachwyt. Każde chciało chwilę je przytulić lub chociaż pogłaskać. Pan Jerzy opowiedział dzieciom na jakie choroby najczęściej chorują zwierzęta oraz przybliżył sposoby ich leczenia. Wyjaśnił, co należy robić, kiedy zaatakuje nas obcy pies. Uczniowie bardzo chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi zwierząt, które posiadają w domu. Nie zabrakło też okazji do zadania Panu weterynarzowi wielu pytań, na które udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Dzieci za ogromną aktywność na zajęciach otrzymały od niego słodkości.
Pożegnaliśmy pana Jerzego dyplomem z podziękowaniami i gromkimi brawami.
Serdecznie dziękujemy Panu Jerzemu Sulikowskiemu za przyjęcie zaproszenia i przeprowadzenie wspaniałej lekcji, która pozwoliła poznać ten ciekawy, bardzo odpowiedzialny i pełen wyzwań zawód.
Lidia Ściuk
Joanna Szewczyk
W dniu 05.10.22r. uczniowie ze Szkolnego Koła Misyjnego oraz młodzież z klas ósmych uczestniczyli w ciekawym spotkaniu z misjonarzem. Ksiądz Łukasz przybliżył nam swoją pracę misyjną za pomocą projekcji zdjęć oraz filmów dotyczących życia ludzi w Papui. Misjonarz odpowiedział nam na wcześniej przygotowane pytania przez uczniów. Za poświęcony czas i przekaz swoich doświadczeń misyjnych wyraziliśmy naszą wdzięczność gromkimi brawami i symboliczną pamiątką.
Nasze spotkanie zakończyliśmy wspólną modlitwą za wszystkich misjonarzy działających w świecie oraz otrzymaliśmy kapłańskie, misyjne błogosławieństwo.
Opiekunowie SKM
Szkolne Koło Misyjne 18 września 2022r. dołączyło się do zbiorki charytatywnej na rzecz pomocy panu Łukaszowi, absolwentowi naszej szkoły. Akcja została przeprowadzona przez organizacje pozarządowe z Woli Zarczyckiej.
Imprezę rozpoczął Marszobieg Charytatywny, w którym wzięło udział 55 uczestników. Zwycięzcą był każdy, kto pokonał trasę.
Wolontariusze SKM rozprowadzali również drobne gadżety, napoje i słodycze. Dużym zainteresowaniem wśród naszych milusińskich cieszyło się malowanie twarzy.
Bardzo dziękujemy mieszkańcom za zaangażowanie i okazanie wielkiego serca.
Wspólnie z organizacjami pozarządowymi z Woli Zarczyckiej zebrano 11 tysięcy złotych.
Opiekunowie SKM
Odpłatność
za obiady za miesiąc
PAŹDZIERNIK
Wynosi 57,00 zł
Wpłaty należy dokonać do 10.10.2022 r. na konto
NUMER KONTA BANKOWEGO SZKOŁY :
98 9430 0006 1004 2996 2000 0001
W naszej szkole w dniach 26 - 30 września obchodzimy Szkolne Dni Języków Obcych. Poprzez zabawę, wykonywanie projektów na temat wybranych państw, malowanie flag i nazywanie ich w różnych językach, dzieci poznają kulturę innych narodów, uczą się współpracY w grupie, podejmują wspólne inicjatywy w celu zaprezentowania swoich umiejętności językowych i zdobycia nowych.W piątek będzie miało miejsce podsumowanie całego tygodnia. Każda klasa może sprawdzić się w rywalizacji językowej i poprzez zabawę zaprezentować swoje umiejętności. Zachęcamy wszystkich do zaangażowania się w proponowane aktywności.
Justna Gramatyka
Marta Szymańska
Anna Stachula
Agata Kurlej
PRZEWODNICZĄCA
Antonina Kozyra
Z-CA PRZEWODNICZĄCEJ
Kinga Lech
SEKRETARZ
Julia Perlak
OPIEKUNOWIE
p. Justyna Jastrzębska
p. Ewa Rybka
W styczniu bieżącego roku szkoła zakupiła program biblioteczny MOL NET +. Od tego momentu zaczął się proces komputeryzacji biblioteki szkolnej, który polegał na generowaniu kodów kreskowych, oklejaniu nimi książek oraz wprowadzaniu opisów bibliotecznych do bazy komputerowej. Dużo pracy i wysiłku ale się udało.
Od 1 września 2022r. Biblioteka Szkolna wypożycza swoje zbiory w sposób zautomatyzowany z wykorzystaniem czytnika kodów kreskowych. Każdy uczeń otrzymał kartę czytelniczą. Karta upoważnia do korzystania ze zbiorów biblioteki i jest aktywna do końca edukacji w naszej szkole.
Komputeryzacja biblioteki w znacznym stopniu usprawni proces udostępniania zbiorów. Na stronie internetowej szkoły, w zakładce Biblioteka znajduje się link do internetowego katalogu, gdzie można sprawdzić czy dana książka znajduje się w księgozbiorze biblioteki.
Zapraszam do biblioteki szkolnej i zachęcam do korzystania z naszych zbiorów.
Jacek Wójcik
Z dumą możemy poinformować o tym, że Malwina Mul - absolwentka naszej szkoły, jako jedyna juniorka z Polski została powołana na szosowe Mistrzostwa Świata odbywające się w australijskim Wollongong w dniach 18 - 25 września 2022r.
Start Malwiny odbędzie się 24 września o godzinie 8:00 ( 0:00 czasu polskiego). Transmisję będzie można oglądać w Eurosport.
Życzymy powodzenia!!!
Serdecznie zapraszamy
na PIKNIK CHARYTATYWNY na rzecz Łukasza Siuzdaka,
który odbędzie się 18 września br. od godz. 15.00
na placu przy Domu Kultury w Woli Zarczyckiej.
Szkolne Koło Misyjne działające przy Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Woli Zarczyckiej dołącza się do akcji organizacji pozarządowych i placówek oświatowych działających na terenie naszej miejscowości.
Imprezę rozpocznie MARSZOBIEG CHARYTATYWNY o trasie długości ok. 500m. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału, gdyż zwycięży każdy, kto pokona dystans dowolną techniką, nie tylko biegnąc. Liczy się chęć niesienia pomocy-wykupienie symbolicznej „Cegiełki” za dobrowolną kwotę.
Sprzedaż „Cegiełek” będzie trwać w godzinach od 14.15-14.45.
Wolontariusze koła rozprowadzą drobne gadżety, napoje i słodycze oraz zaangażują się w przeprowadzenie atrakcji dla dzieci.
Szczegółowe informacje na temat pikniku można znaleźć na stronie internetowej gminy.
Opiekunowie i Wolontariusze
Szkolnego Koła Misyjnego
W Woli Zarczyckiej
CK i Biblioteka w Nowej Sarzynie
Filia W O L A Z A R C Z Y C K A
zaprasza
21 września o godz 9:00
(hala sportowa)
na spotkanie
z P A W Ł E M B E R Ę S E W I C Z E M
pisarzem i poetą,
autorem wielu książek dla dzieci i młodzieży.
Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek autora.
Zapraszamy.
W dniach 5, 6 września 2022 roku Samorząd Szkolny przeprowadził zbiórkę pieniędzy na rehabilitację absolwenta naszej szkoły, p. Łukasza Siuzdaka.
Wszystkim, którzy przyczynili się swoim datkiem do pomocy, bardzo dziękujemy!!!
Zbiórka zorganizowana w naszej szkole, to tylko mała cegiełka. Zachęcamy do indywidualnej pomocy, która jest niezbędna do dalszej walki o przyszłość tego młodego człowieka. Poniżej zamieszczono link, za pomocą którego możemy pomóc Łukaszowi. Zachęcamy, bo razem możemy więcej!!!
PROMAR to jedna z największych szkół na Podkarpaciu. Kształcimy od 1990 roku dbając o najwyższą jakość metodyczną i merytoryczną.
Nasi profesjonalni i kreatywni lektorzy promują nauczanie w swobodnej atmosferze. Wiedzą czego należy uczyć i jak dotrzeć do każdego kursanta. Skutecznie motywują do systematycznego przyswajania wiedzy, znają wiele sposobów, dzięki którym nauka jest ciekawa, wciągająca i efektywna. Najczęściej odbywa się to w formie gier lub zadań komunikacyjnych dostosowanych do wieku i poziomu grupy.
Uczymy w dwóch formach:
- kursu standardowego na naszych podręcznikach metodą zintegrowaną, łączącą różnorodne techniki nauczania z dużym naciskiem na umiejętności komunikacji ustnej w języku obcym,
oraz
- korepetycji językowych - zajęcia te różnią się od standardowych kursów tym, że bazujemy na podręcznikach, które dzieci mają w swojej szkole oraz na materiałach ksero. Lektor realizuje ten sam materiał co nauczyciel na lekcjach, przygotowuje do sprawdzianów, pomaga odrabiać zadania domowe i również kładzie duży nacisk na mówienie i rozwój słownictwa.
Korzyści jakie płyną z naszych zajęć, to:
- zajęcia na miejscu, rodzicom odchodzi trud i koszty dowożenia dzieci do innej miejscowości
- dobre oceny w szkole – satysfakcja rodzica
- pewność i spokój, że dziecko jest dobrze przygotowane do szkoły - więcej wolnego czasu dla rodzica
- bezpieczeństwo dziecka, pewność jakości – wykwalifikowana, szkolona, monitorowana kadra
- dziecko nabędzie, poprawi i wzbogaci umiejętność wyrażania się w języku angielskim
Zajęcia odbywają się w tutejszej szkole po lekcjach, jeden raz w tygodniu
po 2 godziny lekcyjne.
Liczebność grupy: 6 – 10 osób.
Opłaty: rata miesięczna 196 zł.
Zapisy: Biuro PROMAR LEŻAJSK
Budynek Zespołu Szkół Licealnych im. B.Chrobrego
w Leżajsku, ul. M.C. Skłodowskiej 6
Kl. I-VIII
Odpłatność
za obiady za miesiąc
WRZESIEŃ
Wynosi 60,00 zł
Wpłaty należy dokonać do 10.09.2022 r. na konto
NUMER KONTA BANKOWEGO SZKOŁY :
98 9430 0006 1004 2996 2000 0001
1 WRZEŚNIA 2022 r. UROCZYSTĄ MSZĄ ŚWIĘTĄ O GODZ. 8:00
ROZPOCZNIEMY NOWY ROK SZKOLNY 2022/2023.
NASTĘPNIE, JEŚLI POGODA POZWOLI UDAMY SIĘ NA PLAC SZKOLNY.
PO PRZYWITANIU UCZNIÓW PRZEZ PANA DYREKTORA, KAŻDY UDA SIĘ DO SWOJEJ KLASY NA SPOTKANIE Z WYCHOWAWCĄ.
AUTOBUSY TEGO DNIA RANO PRZYWIOZĄ DZIECI O STAŁEJ PORZE
(TAK JAK W MINIONYM ROKU SZKOLNYM) A ODWIOZĄ O GODZ. 11:00.
Drodzy rodzice, kochane dzieci!
Kończy się czas błogiego lenistwa i beztroskiej zabawy. Już niedługo trzeba będzie wstawać o świcie, zakładać ciężki plecak i maszerować do szkoły ;)
Jak co roku we wrześniu wszyscy razem się spotkamy. Każdy z nas bogatszy o nowe doświadczenia, przeżycia i wiedzę. Tego dnia powitamy również nowych uczniów. Będzie to dla nich z pewnością jeden z najważniejszych, ale i najtrudniejszych dni w życiu. Dołóżmy wszelkich starań, aby był on dla nich niezapomniany a wszystkie chwile spędzone w murach naszej szkoły przywoływały tylko miłe wspomnienia.
Zanim jednak tak się stanie, trzeba wszystko dobrze zorganizować i przygotować się. W związku z tym, 25 sierpnia (czwartek), o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia odbędzie się spotkanie rodziców dzieci klas pierwszych.
Bardzo serdecznie zapraszamy!
Dziś ostatni dzień naszych letnich półkolonii. Przez pięć dni dzieci z naszej szkoły, pod czujnym okiem wychowawców bawiły się oraz nabywały nowych doświadczeń i umiejętności. Różnorodność zajęć a także liczne atrakcje sprawiły kolonistom mnóstwo radości. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jednak to co najlepsze, zostało na koniec. Dzisiejszy wyjazd na basen do Sokołowa Małopolskiego wzbudził u dzieci wiele pozytywnych emocji. Zabawom w wodzie nie było końca. Gdyby nie to, że w planach było wyjście na pizzę, to chyba ciężko byłoby ich stamtąd wyciągnąć :)
Mamy nadzieję, że każde dziecko wróciło szczęśliwe i zadowolone.
Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej i Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Woli Zarczyckiej za zorganizowanie letniego wypoczynku, wychowawcom za zaangażowanie i dopilnowanie aby każdy uczestnik wracał do domu z uśmiechem na twarzy, Paniom w kuchni za pyszne obiadki, a dzieciom za wzorowe zachowanie, fantastyczną zabawę i wspólnie spędzony czas.
Czwarty dzień naszych półkolonii upłynął w magicznej atmosferze i to w dosłownym znaczeniu tego słowa. Gościliśmy dzisiaj u nas Pana Przemysława Wilka - iluzjonistę, który przy pomocy kilku kolonistów pokazał nam sztukę iluzji i przywołał szczery uśmiech na twarzach wszystkich dzieci. Nie tylko Pan Przemek, ale również Pani Anna Mucha, sprawili, że dzisiejszy dzień był wyjątkowy. Chemia jest doskonałą dziedziną nauki do pobudzania ciekawości u dzieci a samodzielne wykonywanie doświadczeń to coś, co zostanie dzieciom w pamięci na długo. Takie właśnie zajęcia przygotowała i przeprowadziła Pani Anna.
Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego pełnego wrażeń i emocji dnia.
W dniu jutrzejszym, czyli 29.07.2022r tj. piątek, nastąpiła zmiana w programie półkolonii.
Zbiórka wszystkich dzieci pod szkołą o godz. 7:30. Wyjeżdżamy na basen do Sokołowa Małopolskiego.
Prosimy, aby dzieci zabrały ze sobą: strój kąpielowy, klapki, ręcznik, czepek, młodsze dzieci akcesoria do pływania (kółko, rękawki).
Po powrocie z basenu, koloniści będą mieli zorganizowane zajęcia na terenie szkoły.
Trzeci dzień naszych półkolonii upłynął w sportowej atmosferze. Z samego rana wybraliśmy się na stadion sportowy. Koloniści od razu podzielili się na drużyny i rozpoczęli piłkarskie rozgrywki. Odbyły się również zawody w biegu na czas oraz zabawy z chustą animacyjną. Dziewczynki z najstarszej grupy malowały twarze młodszym uczestnikom. Gościliśmy również strażaków z Nowej Sarzyny, którzy zaprezentowali wyposażenie wozu strażackiego, opowiedzieli o swojej pracy a także rozegrali mecz piłki nożnej. Myślę, że śmiało można powiedzieć, że nikt się nie nudził. Potwierdzają to zamieszczone poniżej zdjęcia.
W dniu dzisiejszym dzieci spędziły czas na terenie naszej szkoły. Od samego rana wychowawcy grup zapewnili kolonistom różne atrakcje. Różnorodność zajęć sprawiła, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Oprócz gier sportowych takich jak piłka nożna, siatkówka, czy też tenis stołowy, można było nauczyć się sterowania dronem a także zmierzyć się z klockami LEGO. Głównym punktem dzisiejszego dnia, było wyjście do miejsca pamięci w Woli Zarczyckiej jakim jest pomnik upamiętniający wydarzenia z dnia 20 czerwca 1943r. Dziękujemy bardzo Panu Wiesławowi Kurcaba za przybliżenie naszym kolonistom wydarzeń z tamtego dnia i wytłumaczenie dlaczego to miejsce jest dla nas... mieszkańców wsi tak ważne. Odwiedziliśmy również Izbę Pamięci. Po powrocie został ogłoszony konkurs na plakat pt. "Moja mała ojczyna - miejsce charakterystyczne dla naszej miejscowości". Autorzy najładniejszych prac zostaną nagrodzeni upominkami.
Tak wyglądał ten dzień...