• DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

  • Wyjazd do polskiej stolicy wikliniarstwa

    W dniach 27 i 28 września 2023r. uczniowie klas drugich i trzecich odbyli wycieczkę do Centrum Wikliniarstwa w Rudniku, które jest obecnie najnowocześniejszą tego typu placówką w Polsce. Uczestniczyli w pokazie wyplatania koszy oraz zwiedzali tutejszą ekspozycję. Mogliśmy się przekonać, iż koszykarstwo to nie tylko rzemiosło, ale stało się również formą przekazu artystycznego.

    Tradycja wikliniarska jest znana od lat w naszej okolicy, jednak wizyta w centrum wzbudziła duże zainteresowanie.

    Lidia Ściuk

    Joanna Szewczyk

  • OGNISKO KLAS TRZECICH

    Korzystając z pięknej pogody, uczniowie klasy III a i III b uczestniczyli w ognisku klasowym. Imprezie tradycyjnie towarzyszyło pieczenie kiełbaski, którą przygotowali rodzice. Chłopcy i dziewczynki wspólnie grali w piłkę, bawili się, tańczyli.

    Czas upłynął bardzo szybko. Spotkanie przy ognisku dostarczyło  mnóstwo radości.

    Wychowawcy klas:

    Lidia Ściuk

    Joanna Szewczyk

     

  • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

    Iloma językami mówisz, tylekroć jesteś człowiekiem

    (J. W. Goethe)

    Kolejny już raz w naszej szkole odbyły się obchody Europejskiego Dnia Języków.

    W tym roku nasi uczniowie mieli wiele zadań do wykonania, które potraktowali bardzo poważnie. Tworzyli lapbooki, plakaty oraz prezentacje multimedialne przedstawiające ciekawostki na temat krajów europejskich. Ponadto w klasach zostały przeprowadzone lekcje mające na celu uświadamianie korzyści płynących z uczenia się języków obcych. Uczniowie mieli okazję usłyszeć i nauczyć się kilku słówek w innych językach, prezentowali również swoją wiedze na ten temat. Na naszych korytarzach zrobiło się bardzo kolorowo i można było ujrzeć „obywateli” spoza granic Polski, gdyż uczniowie założyli ubrania w kolorach flag różnych europejskich państw. Mogliśmy dostrzec barwy Wielkiej Brytanii, Niemiec, Czech, Finlandii i wiele, wiele innych. To zadanie wzbudziło najwięcej emocji wśród uczniów, niektóre klasy naprawdę mocno się zaangażowały. Jury miało twardy orzech do zgryzienia wyłaniając zwycięzców. Oto wyniki:

    Kategoria klas 1-3:

    I miejsce ex-aequo: Ia i Ib

    II miejsce: IIb i IIIb

    III miejsce: IIIa i IIa

    Kategoria klas 4-8:

    I miejsce: IVa

    II miejsce: VIIa

    III miejsce: Va

  • Laureaci konkursu plastycznego z klas trzecich

    W konkursie plastycznym pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, realizowanym w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej – Fundusz Ekologii współfinansowanego ze środków NFOŚiGW, wzięli udział uczniowie z naszej szkoły. Otrzymali główne nagrody.

    I Miejsce - Maja Kostyra kl.IIIb

    II Miejsce – Karol Bandelak kl. IIIb

    III Miejsce – Gabriela Sulikowska kl.IIIa

     

    Gratulujemy zwycięzcom

    wychowawczynie: Lidia Ściuk, Joanna Szewczyk

     

     

     

  • JADŁOSPIS 3.10 - 17.10.2023r.

  • ODPŁATNOŚĆ ZA OBIADY

    ODPŁATNOŚĆ ZA OBIADY

    OGŁOSZENIE

    Kl. I-VIII

     

    Odpłatność

    za obiady za miesiąc

    PAŹDZIERNIK

     

    Wynosi 63,00 zł

     

    Wpłaty należy dokonać do 10.10.2023 r. na konto

     

    NUMER KONTA BANKOWEGO SZKOŁY :

    98 9430 0006 1004 2996 2000 0001

  • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

    Dnia 26 września 2023r. odbyły się WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO. Od samego rana cała społeczność szkolna mogła oddać głos na swojego kandydata. Wybór nie był łatwy ponieważ osób chcących pełnić zaszczytną rolę przewodniczącej/przewodniczącego szkoły było wiele a każda z nich miała ciekawy i kuszący program wyborczy. Decyzja jednak została podjęta, głosy zostały oddane, policzone i...... tak oto przedstawia się Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2023/2024:

    PRZEWODNICZĄCA: MAJA JASTRZĘBSKA KL. VIII a

    Z-CA PRZEWODNICZĄCEJ: JULIA PERLAK KL. VIII a

    SEKRETARZ: RADOSŁAW WĘGLARZ KL. VIII b

    OPIEKUNOWIE: p. JUSTYNA JASTRZĘBSKA, p. GRZEGORZ BIAŁY

  • Wyjazd do Centrum Kultury w Nowej Sarzynie

    W dniu 19 września 2023r. klasy drugie i trzecie z naszej szkoły wyjechały do Nowej Sarzyny, gdzie w sali widowiskowej Centrum Kultury miały możliwość obcowania ze sztuką podczas przedstawienia teatralnego pt. „Mały samotny król”, przygotowanego w ramach projektu „Przez żółte okulary”. Uczniowie obejrzeli również film „Jeżyk i przyjaciele”.

    Dziękujemy za zaproszenie i mile spędzony czas.

    Wychowawczynie klas drugich i trzecich

  • Warsztaty z BIBLIOTEKĄ PUBLICZNĄ

    20 września w naszej szkole  uczniowie klasy, 1 „b”, 4 „a”, 5 „a” i 5 „b” wzięli udział w warsztatach

    „INDUSTRIALNE KAFELKI”. Odbyły się one w ramach projektu Biblioteki Publicznej „Patriotyzm Jutra”.

    Dzieci poznały technikę reliefową, odciskania, modelowania, walcowania i żłobienia, tworząc gliniany kafelek. Wysłuchały również króciutkiej lekcji muzealnej dotyczącej Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli.

  • JADŁOSPIS 19.09 - 2.10. 2023r.

    JADŁOSPIS 19.09 - 2.10. 2023r.
  • ODPŁATNOŚĆ ZA OBIADY

    ODPŁATNOŚĆ ZA OBIADY

    OGŁOSZENIE

    Kl. I-VIII

     

    Odpłatność

    za obiady za miesiąc

    WRZESIEŃ

     

    Wynosi 57,00 zł

     

    Wpłaty należy dokonać do 10.09.2023 r. na konto

     

    NUMER KONTA BANKOWEGO SZKOŁY :

    98 9430 0006 1004 2996 2000 0001

  • Dzień Patrona

    Dzień Patrona w naszej szkole w roku szkolnym 2022/ 2023 zostanie wszystkim w pamięci za sprawą uczniów klas piątych.

    Dzień 2 czerwca rozpoczął się tradycyjnie w salach lekcyjnych. Następnie na czele ze sztandarem szkoły uczniowie w orszaku przeszli do kościoła na uroczystą Mszę Świętą, której przewodniczył i zarazem homilię głosił ks. Artur Ochab. Oprawę muzyczną prowadziła schola parafialna. Po Mszy Świętej cała społeczność uczniowska z Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym uczestniczyli w uroczystej akademii zorganizowanej i prowadzonej przez klasy piąte wraz z wychowawcami. Scenariusz akademii „pół żartem, pół serio” o Prymasie Tysiąclecia Kardynale Stefanie Wyszyńskim został zrealizowany przez piątoklasistów. Nasi mali aktorzy wcielili się w rolę rodziny Państwa Wyszyńskich i swoje zadanie wykonali po mistrzowsku. Utwory muzyczne w wykonaniu solistek i pozostałych aktorów podkreśliły główne filary osobowości Prymasa. Dopełnieniem uroczystości było wręczenie nagród z przeprowadzonych konkursów wiedzy, plakatu i rysunku zorganizowanych przez panią Agatę Kurlej i panią Lucynę Michnę.

    Bardzo dziękujemy za pomoc i współpracę p. A. Kurlej, p. M. Dąbalowi, p. Justynie Jastrzębskiej i p. B. Maciołek.

    Wychowawcy: Ewa Siwiec, Maria Patrzylas.

  • INFORMACJA

    WYCHOWAWCY ŚWIETLICY INFORMUJĄ, ŻE NA ROZPOCZĘCIU ROKU SZKOLNEGO
    MOŻNA BĘDZIE ZAPISAĆ DZIECI DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ
    .

    WYCHOWAWCY KLAS ROZDADZĄ ZAINTERESOWANYM RODZICOM KARTY ZAPISÓW, KTÓRE NALEŻY DOSTARCZYĆ OSOBIŚCIE LUB PRZEZ DZIECKO NASTĘPNEGO DNIA RANO (WE WTOREK).

    INFORMUJEMY RÓWNIEŻ, ŻE WE WTOREK NIE BĘDZIE ZAJĘĆ ŚWIETLICOWYCH.
    ROZPOCZNĄ SIĘ ONE JUŻ W PODZIELONYCH GRUPACH W ŚRODĘ.

    ŚWIETLICA FUNKCJONUJE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU DO GODZ. 15:30.

     

  • SPOTKANIE Z RODZICAMI UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

    INFORMACJA!

    DNIA 30 SIERPNIA 2023R. (TJ. ŚRODA) O GODZ. 17:00
    W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W WOLI ZARCZYCKIEJ
    ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE Z RODZICAMI UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH.

    SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY.

  • OBCHODY 80. ROCZNICY PACYFIKACJI WOLI ZARCZYCKIEJ

    W dniach od 17 do 20 czerwca 2023r. w sposób szczególny uczciliśmy pamięć poległych na wale 20 czerwca 1943r. mieszkańców naszej miejscowości. W tym roku przypadła 80. rocznica tego strasznego wydarzenia. 

    17 czerwca - w sobotę, na placu szkolnym odbył się PIKNIK MILITARNY. Wydarzenie cieszyło się dużą frekwencją - za co serdecznie dziękujemy. Każdy mógł tu znaleźć coś dla siebie. Stoiska z bronią, sprzętem wojskowym, grupy rekonstrukcyjne, możliwość postrzelania z repliki CKM i wiele innych atrakcji przyciągnęły uwagę mieszkańców Woli Zarczyckiej. Mogliśmy również posłuchać koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów i absolwentów naszej szkoły. Na dzieci czekała dmuchana zjeżdżalnia, kącik kreatywny, animacje ze Światem Muzyki, malowanie twarzy, spotkanie z policjantami, żołnierzami i strażakami a także przejażdżka starym samochodem wojskowym. Każdy mógł się poczęstować wojskową grochówką i kiełbaską z grilla. Pierwszy PIKNIK MILITARNY przeszedł już do historii, ale z pewnością utkwił w pamięci wielu osób.

    18 czerwca - w niedzielę odbyła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem arcybiskupa Adama Szala poprzedzona programem artystycznym przygotowanym przez uczniów naszej szkoły. Po jej zakończeniu i przejściu na wał oddaliśmy hołd pomordowanym. Z udziałem wojskowej asysty honorowej odczytano Apel Poległych oraz złożono wieńce pod pomnikiem. O godzinie 17:00 odbył się koncert Orkiestry Wojskowej z Lublina pod kierownictwem por. Pawła Kołodzieja. Mogliśmy usłyszeć najpiękniejsze utwory patriotyczne, a także muzykę filmową. 

    19 czerwca - w poniedziałek w naszej szkole odbyła się konferencja a także otwarcie wystawy Instytutu Pamięci Narodowej. Uczniowie szkół z naszej gminy mogli zobaczyć film przedstawiający rekonstrukcję pacyfikacji Woli Zarczyckiej a także odwiedzili miejsce pamięci ofiar, gdzie nauczyciel historii w bardzo interesujący sposób opowiedział im co wydarzyło się tamtego dnia.

    20 czerwca  80. Rocznica Pacyfikacji - o godzinie 18 odbyła się Msza Święta i różaniec wypominkowy. Złożono kwiaty, zapalono znicze. Na zakończenie obchodów odbył się któtki koncert pieśni patriotycznych.

    PAMIĘĆ DŁUŻSZA NIŻ ŻYCIE

  • PIKNIK NAUKI I TECHNIKI

    3 czerwca odbyła się 13 już edycja Rzeszowskiego Pikniku Nauki i Techniki MOC ODKRYWCÓW RZESZÓW 2023. Miasteczko piknikowe zlokalizowano wokół głównego budynku Politechniki Rzeszowskiej.
    W tej edukacyjnej przygodzie wzięli również udział uczniowie naszej szkoły. Mieli do wyboru 4 strefy tematyczne: Pasaż techniki, Pasaż Nauki, Pasaż kultury i Sztuki oraz Skwer Historii. A w nich moc naukowych atrakcji. Koła naukowe Politechniki Rzeszowskiej, Politechniki Warszawskiej, AGH w Krakowie i Uniwersytetu Jagiellońskiego prezentowały swój dorobek naukowy i popularnonaukowy. Młodzi naukowcy ze szkół podstawowych, liceów i techników demonstrowali eksperymenty z chemii, fizyki, a także projekty z robotyki. Uczniowie z Woli Zarczyckiej uczestniczyli w interaktywnych prezentacjach, eksperymentach, pracowali
    w laboratoriach mobilnych i testowali swoją wytrzymałość na symulatorach lotu i innych urządzeniach. Brali udział w różnego rodzaju plenerowych zabawach i konkursach, w których zdobywali ciekawe nagrody i gadżety. Ten słoneczny, sobotni dzień z pewnością zaliczymy do bardzo udanych. Można się bawić, a przez zabawę zdobywać wiedzę. Śmiało możemy, więc powtórzyć za Konfucjuszem: „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż,
    a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem”.

     

    Lucyna Michna

  • GALA LAUREATÓW KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

    30 maja 2023 roku, w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym G2A Arena w Jasionce odbyła się uroczystość podsumowująca wyniki tegorocznych konkursów przedmiotowych. Laureaci konkursów z podkarpackich szkół odebrali dyplomy i statuetki. Uzdolnionym uczniom pogratulowały: wojewoda podkarpacki p. Ewa Leniart i podkarpacki kurator oświaty p. Małgorzata Rauch. Na galę zaproszono dyrektorów, nauczycieli, rodziców, a przede wszystkim bohaterów uroczystości – 312 laureatów. Wśród nich byli nasi uczniowie.

    Sebastian Kostyra - laureat dwóch konkursów, z matematyki i geografii oraz

    Michał Piechowski - laureat konkursu z matematyki.

    Pani Ewa Leniart pogratulowała uczniom, podziękowała rodzicom i nauczycielom, którzy wspierali młodzież
    w rozwijaniu zainteresowań i talentów.

    Podobnie jak Rodzice chłopców, jesteśmy dumne z osiągnięć Sebastiana i Michała. Wierzymy, że ich sukcesy zainspirują młodszych kolegów i koleżanki do podejmowania trudu. Warto wyrastać ponad przeciętność, warto wykonywać tę systematyczną, mozolną pracę, aby w finale odnieść wielki sukces.

     

    Lucyna Michna – nauczyciel geografii

    Ewa Przybysz – nauczyciel matematyki

  • GRA TERENOWA

    Zapraszamy do wzięcia udziału w grze terenowej „Zaczęło się od COP-u” organizowanej przez Centrum Kultury i Bibliotekę w ramach  programu: „Patriotyzm Jutra”, która odbędzie się 24.06.2023. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem i zasadami gry. Do uczestnictwa w rozgrywce  niezbędna jest podpisana przez rodzica bądź opiekuna prawnego Zgoda na udział w grze terenowej dostępna poniżej, można też ją wypełnić w dniu rozgrywki.

  • PROJEKT Z J. NIEMIECKIEGO

    W czerwcu chętni uczniowie z klasy 7a i 7b wzięli udział w projekcie językowym ''Deutsch ist einfach"

    (Język niemiecki jest łatwy).

    Celem projektu było zachęcenie uczniów do nauki języków obcych, pokazanie im, iż języków obcych można uczyć się na różne sposoby i może to być całkiem przyjemne, a nawet zabawne. 

    Zadaniem uczniów było wybranie treści z każdego omówionego rozdziału i zaprezentowanie ich. Uczniowie nagrywali filmiki w języku niemieckim, prezentowali plakaty swoim kolegom z klasy 7 oraz uczniom klasy 6.

    Koordynatorem projektu była pani Marta Szymańska

strona:

AKTUALNOŚCI

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia w Woli Zarczyckiej
    37-311 Wola Zarczycka 128
  • 17 2417002

Galeria zdjęć