• DZIEŃ SPORTU

    13 czerwca w naszej szkole odbył się dzień sportu na stadionie w Woli Zarczyckiej. Klasy z nauczania początkowego rywalizowały między sobą w wyścigach. Dwa pierwsze miejsca zdobyły klasy trzecie wygrywając piłki do nogi. Nie liczył się wynik ale fajna zabawa. Później były rozgrywki w mini piłkę nożną.

    W klasach starszych odbyły się zawody lekkoatletyczne. Do udziału w rywalizacji nie brakowało chętnych.

    I miejsce zdobyła klasa 6a

    II miejsce zdobyła klasa 4b

    III miejsce zdobyła klasa 5a

    Zawodnicy otrzymali puchary i medale.

    Na koniec odbyły się turnieje w piłkę nożną oraz siatkówkę plażową.

    Szkoda, że czas tak szybko minął bo wszyscy świetnie się bawili.

  • MAŁY MISTRZ - ROWER, ŁYŻWOROLKI

    MAŁY MISTRZ - ROWER, ŁYŻWOROLKI

    Najwięcej emocji i wrażeń przyniosło dzieciom zdobywanie sprawności Rowerzysty, gdyż przygotowany tor nie należał do łatwych. Uczniowie musieli przejechać między pachołkami, pokonać tor „ósemkowy”, a następnie dojechać do celu między ustawionymi słupkami. Mimo początkowych trudności wszystkim uczniom udało się zdobyć sprawność rowerzysty. Gratulujemy!

  • Dzień Rodziny w klasie IIa

    Dzień Rodziny w klasie IIa

    W dniu 2 czerwca 2017r. w Domu Kultury w Woli Zarczyckiej odbył się Dzień Rodziny. Uczniowie klasy II a pod kierunkiem wych. Lidii Ściuk przygotowali dla swoich rodziców przedstawienie pt: „Na jagody” Marii Konopnickiej. Podczas trwania spektaklu wszyscy się świetnie bawili, scenariusz przeplatany był ludowymi piosenkami w nowoczesnej aranżacji. Nie zabrakło również wierszy i piosenek poświęconych mamie i tacie.

    Wszyscy zebrani miło spędzili czas przy kawie i ciastku. Swoją obecnością zaszczycił nas pan dyrektor Mariusz Dąbal.

     

    5 czerwca 2017r. uczniowie klasy II a zaprosili na spektakl uczniów naszej szkoły oraz przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Woli Zarczyckiej. Przedstawienie wzbudziło duże zainteresowanie wśród zebranych. Mali aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

    Lidia Ściuk

  • PLASTYCZNY KONKURS POWIATOWY "BOHATEROWIE NASZYCH LEKTUR"

    Dnia 7 czerwca 2017 r. w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Leżajsku odbyła się uroczystość wręczenia nagród w III Powiatowym Konkursie Plastycznym " Bohaterowie naszych lektur".

    Dwie uczennice z naszej szkoły: Apolonia Florek z klasy II b i Iwona Iwanicka z klasy III b otrzymały wyróżnienia w kategorii wiekowej klas I-III. Prace dziewczynek zostały wyłonione przez jury spośród  326 prac dostarczonych na konkurs.

    W wyniku eliminacji szkolnych przeprowadzonych w maju z 35 prac plastycznych zakwalifikowano do etapu na szczeblu powiatowym 6 prac w kategorii klas I-III i 13 prac w kategorii IV-VI.

    Koordynatorami konkursu na etapie szkolnym były nauczycielki nauczania zintegrowanego

    oraz Panie Małgorzata Wójcik i Joanna Szewczyk.

    Gratulujemy laureatkom i życzymy dalszych sukcesów.

  • Sukces uczennic kl 6b!

    Sukces uczennic kl 6b!

    24 maja 2017 roku, podczas konferencji o alternatywnych źródłach energii, rozstrzygnięto w Zespole Szkól w Sarzynie V Gminny Konkurs Ekologiczny: „Ziemię mamy tylko jedną – chrońmy naszą planetę”

    W kategorii II (uczniowie klas IV –VI – Szkół Podstawowych) uczennice kl 6b zdobyły:

    Julia Żak – I miejsce

    Aleksandra Rogala – II miejsce.

    Wykonały makiety „Ekologiczna „stodółka” Koziołka Matołka. Otrzymały za swoje prace cenne nagrody od organizatora Konkursu.

    W kategorii I (uczniowie klas I – III szkól podstawowych) Apolonia Florek z kl 2b otrzymała wyróżnienie . Zaprezentowała pracę plastyczną „Świat posprzątany z wesołymi Trollami”

    Gratulujemy wszystkim uczniom.

     

    Lucyna Michna, Agata Kostek

     

  • „Zielony Kapturek i siedmiu Krasnoludków”

    „Zielony Kapturek i siedmiu Krasnoludków”

    W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie kl VI b przygotowali inscenizację o tematyce proekologicznej dla uczniów dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej oraz grupy sześciolatków miejscowego przedszkola. Zaprezentowali bajkę „O Zielonym Kapturku i Siedmiu Krasnoludkach”. Dzieci włączane były do zabawy poprzez udzielanie odpowiedzi na zadawane pytania i układania haseł z zakresu ekologii. Przedstawienie miało wartości edukacyjne. Spotkało się z bardzo żywą reakcję młodych odbiorców, którzy to poprzez aktywny udział w zabawie utrwalili posiadaną wiedzę ekologiczną oraz poznali i zrozumieli nowe treści.

    Warto w tym miejscu wspomnieć o dwóch akcjach ekologicznych prowadzonych w naszej szkole w bieżących roku szkolnym.

    1. Zbierano makulaturę (2450 kg), środki uzyskane z jej sprzedaży przekazano na budowę studni w Sudanie.

    Dużą wrażliwością okazali się:

    1. Maja Jastrzębska – 330 kg (1a)

    2. Zygmunt Błażej – 310 kg (2b)

    3. Kinga Sobczyk – 160 kg (6b)

    4. Gabriela Dec – 140 kg (2a)

    5. Wiktoria Turczyn – 130 kg (2a)

    Najwięcej zebrała klasa II b – 558 kg

    Drugie miejsce – klasa I a – 395 kg

    Trzecie miejsce – klasa II a – 315 kg.

    1. Uczestnictwo w III edycji Konkursu Ekologicznego „Zielona Gmina 2017”.

    Zebrano ok. 30 tyś. butelek PET. Spośród 264 uczniów szkoły tylko 41 uczniów uczestniczyło w tej akcji.

    Najlepsi zbieracze to:

    1. Kania Michał – 3500 szt. (4a)

    2. Szwed Wojciech – 2583 szt. (2b)

    3. Florek Apolonia – 2570 szt. (2b)

    4. Wnuk Michał – 2327 szt. (3a)

    5. Gongola Aleksandra – 1662 szt. (5b)

    Podobnie jak w poprzedniej akcji – najlepsza okazała się klasa 2b, zbierając 9898 butelek. Gratulujemy uczniom i wychowawcy klasy p. Agacie Kostek rzetelnego podejścia do prowadzonych akcji.

    Drugie miejsce – kl. 4a, trzecie – kl. 3a.

     

    Lucyna Michna

  • Wycieczka klas Va i VI b do Wadowic i Inwałdu

    Wycieczka klas Va i VI b do Wadowic i Inwałdu

    Bardzo wczesnym rankiem, o 4:30 29 maja 2017 r. uczniowie klas Va i VIb wyruszyli pod opieką p. Ewy Siwiec, p. Lucyny Michna, p. Małgorzaty Wójcik i p. Agaty Kurlej na swoją długo oczekiwaną wycieczkę do Wadowic i Inwałdu. Około 9:30 przybyliśmy do Wadowic, w których to zwiedzaliśmy Dom Jana Pawła II – Muzeum Papieskie. Z uwagą i w wielkim skupieniu oglądaliśmy sale, w których ukazano historię życia niezwykłego Polaka. Dzięki multimedialnej narracji przeżywaliśmy wzruszające historie z życia Jana Pawła II oraz podziwialiśmy ekspozycję pamiątek po Wielkim Papieżu. Po wizycie w Bazylice Ofiarowania NMP, w której chrzczony był 20 czerwca 1920 r. Karol Wojtyła udaliśmy się na degustację, słynnych „papieskich kremówek”. Kolejnym punktem naszego programu był Inwałd. Dotarliśmy tam około 12:30. W Parku Miniatur odbyliśmy godzinną podróż dookoła świata, podziwiając miniatury najbardziej znanych budowli z wszystkich kontynentów, po czym mieliśmy czas na „szaleństwa” w Lunaparku. Do wyboru były: Auto Swooter, Pirat, Koło Młyńskie, kino 3D, Egipt Horror Show i szereg innych. Niektóre z tych atrakcji wymagały od uczestników prawdziwej odwagi. Zmęczeni, ale szczęśliwi z powodu tak udanego dnia, wróciliśmy ok. 21:30 do Woli Zarczyckiej.

     

    Lucyna Michna

  • WYCIECZKA W GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

    WYCIECZKA W GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

    24 maja to dzień wycieczki szkolnej klas IV i V b w okolice Gór Świętokrzyskich. Już kilka dni wcześniej i od samego rana pogoda nie zachęcała do wyjazdu, padał deszcz i było burzowo. Jednak, nie przeszkodziło to kilku uczniom być na miejscu zbiórki z poduszkami… o godzinie 5.30, pół godziny przed planowanym odjazdem, by zająć strategiczne, tj. ostatnie miejsca w autokarze! Dzięki zgraniu i punktualności uczniów, o godzinie 6.00 wyruszyliśmy w kierunku miejscowości Siedlce.

    Blisko 200 kilometrów dalej pogoda była podobna… Ubrani w płaszcze przeciwdeszczowe (w których wyglądaliśmy „jak Teletubisie” – cyt. za J.Zygmuntem) rozpoczęliśmy zwiedzanie w Grodzie Pędzików. Z uwagą obejrzeliśmy średniowieczną kuźnię (otrzymaliśmy na pamiątkę wybijane na miejscu monety), komnaty urządzone na wzór tamtych lat, galerię gigantycznych rzeźb i wioskę rycerską (pokaz różnych rodzajów broni). Nielada atrakcją okazało się strzelanie do celu z łuku. Dlatego też większość uczniów wróciła z wycieczki z taką pamiątką. (Ciekawe, czy po powrocie do domu ta rozrywka nie poszła w odstawkę w zderzeniu z Internetem i komórkami…).

    Straciliśmy dużo energii więc kolejnym punktem programu było pieczenie kiełbasek na ogniu. Następnie przejechaliśmy do Chęcin. Tutaj zwiedzaliśmy ruiny zamku królewskiego, podziemia i skarbiec. Podziwialiśmy również malowniczą panoramę Gór Świętokrzyskich.

    Wycieczka nie należałaby do zaliczonych na 6, gdyby nie poczęstunek w McDonaldzie… Tutaj wydaliśmy ostatnie grosze, które zostały po zakupie pamiątek. Z kolorowymi balonikami, smerfowymi czapeczkami, pełnymi brzuszkami i w świetnych humorach (wbrew pogodzie!!!) wróciliśmy szczęśliwie, by kolejnego dnia opowiadać wrażenia naszym koleżankom i kolegom w szkole.

    Opiekę nad nami sprawowali wychowawcy i nauczyciele: Pani Katarzyna Kniaź, Pani Barbara Maciołek, Pani Małgorzata Gałusza i Pan Jerzy Zygmunt oraz rodzice: Pani Małgorzata Gąska i Pani Elżbieta Wojdyła – Łoin, którym serdecznie dziękujemy!!!

  • 13 CZERWCA 2017

     

    8:00 – 9:00    Zbiórka pod szkołą, przejście na stadion, rozgrzewka,    
                          przygotowanie do zawodów.

     

     

    KLASY I – III

    (z każdej klasy 12 przedstawicieli tworzą klasową drużynę)

     

     

    9:00 – 11:00

     

    1. Wyścig rzędów.

    2. Wyścig kangurów.

    3. Wyścig numerów.

    4. Podawanie piłki pod nogami.

    5. Podawanie piłki przez skręt tułowia.

    6. Rzuty piłkami do hula – hop.

    7. Skoki na baczność z dokładanką.

    8. Przeciąganie liny.

    9. Niewidomy strzelec.

    10. Zawijanie mumii.

     

     

     

    KLASY IV – VI

    (z każdej klasy 12 przedstawicieli tworzą klasową drużynę)

     

    9:00 – 11:00

     

    1. Bieg na 60 m.

    2. Skok w dal.

    3. Rzut piłeczką palantową.

    4. Bieg na 600m

     

    KAŻDY ZAWODNIK ODDA 5 PRÓB!

     

     

    Turniej piłki plażowej – 3 dziewczyny + 3 chłopców

                                          (drużyny zgłaszamy do p. H. Chowaniec,

                                           każda drużyna wymyśla swoją nazwę)

    Turniej piłki nożnej   – po 11 osób (mogą być drużyny mieszane.

     

     

     

    Podliczenie współzawodnictwa, ogłoszenie wyników.
    Wręczenie nagród i pucharów.

  • XVI REGIONALNY, X PODKARPACKI PRZEGLĄD PIEŚNI MARYJNEJ pn.” ZNAK NADZIEI” w Bazylice OO. Bernardynów w Leżajsku

    28 maja 2017r. nasze scholanki (uczennice Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i absolwentki) miały okazję zaprezentować się w XVI REGIONALNYM, X PODKARPACKIM PRZEGLĄDZIE PIEŚNI MARYJNEJ pn.” ZNAK NADZIEI” w Bazylice OO. Bernardynów w Leżajsku. Świetnie po raz kolejny wykonały dwa utwory wokalno – instrumentalne („Matko ma” oraz „Gdy serce Twoje”). Wyjazd odbył się pod patronatem parafii.

     

  • Dzień Patrona w Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Woli Zarczyckiej

    Dzień Patrona w Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Woli Zarczyckiej

    10 –lecie nadania imienia naszej szkole w dniu 31.05.2017r. obchodzono bardzo uroczyście.

    Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą pod przewodnictwem ks. Misjonarza Franciszka Wojdyłę.

    Patronat tak wyjątkowej osoby jaką jest Sługa Boży Stefan Kardynał Wyszyński – Prymas Polski – to dla nas wielkie wyzwanie. Godnie realizowaliśmy w ciągu tego roku ideały Prymasa zapisane w programie wychowawczym szkoły. Zbieraliśmy o nim informacje i zastanawialiśmy się, kim jest dla nas.

    Już 27 września razem z panem dyrektorem Mariuszem Dąbalem, księdzem Józefem Łobodzińskim i wychowawcami klas piątych, panią Barbara Maciołek i Ewą Siwiec piątoklasiści udali się ze sztandarem do Komańczy na Ogólnopolskie Spotkanie Szkół Prymasowskich.

    W roku szkolnym na zajęciach z wychowawcami poznawaliśmy fakty z życia tego Wielkiego Pasterza i jego dzieła.

    W czasie rekolekcji szkolnych rozmawialiśmy o Patronie, braliśmy udział w konkursie plastycznym.

    17 maja uczniowie klas piątych i szóstych z panem dyrektorem wybrali się do Częstochowy na VIII Pielgrzymkę Szkół Prymasowskich.

     

    Ostatnio odbył się szkolny konkurs plastyczny „ Kolorowy Patron” zorganizowany przez panią Małgorzatę Wójcik.

    Laureatami zostali:

    1 miejsce - Magdalena Nowak z klasy VI a

    2 miejsce – Amelia Smycz z klasy VI a

    3 miejsce- Aleksandra Rogala z klasy VI b

     

    Kolejny raz panie Lucyna Michna i Agata Kurlej sprawdzały wiedzę uczniów starszych klas o Prymasie.

    W zmaganiach konkursowych najlepiej wypadli:

    1 miejsce – Marta Zagaja oraz Karolina Szularz z klasy VI a

    2 miejsce – Bartek Piechowski z klasy VI a oraz Bartek Gumieniak z klasy V a

    3 miejsce – Julia Siuzdak z klasy VI a oraz Klaudia Smycz z klasy V a

     

    Dla uczniów klas młodszych konkurs wiedzy o Patronie przygotowała pani Teresa Maruszak zwyciężyli w nim :

    1 miejsce – Apolonia Florek z klasy II b

    2 miejsce – Sylwia Olechowska z klasy III b i Kinga Mul z klasy III a

    3 miejsce – Maja Kozyra z klasy II b

    4 miejsce – Urszula Kozyra z klasy III b i Jakub Mścisz z klasy III b

     

    Do ogólnopolskiego i plastycznego konkursu zorganizowanego przez Instytut Prymasowski w Warszawie i Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego przygotowaliśmy się pod kierunkiem pani Małgorzaty Wójcik i Małgorzaty Gałuszy. Prace malarskie wykonały:

    Julia Siuzdak z klasy VI a,

    Magdalena Nowak z klasy VI a

    Wiktoria Małecka z klasy VI b.

     

    W konkursie poetyckim wystąpiły:

    Julia Siuzdak z klasy VI a

    Marta Zagaja z klasy VI a

    Marta została finalistką i 27 maja recytowała w Kurii Metropolitalnej w Warszawie. Konkurs dotyczył poezji maryjnej stworzonej przez wybitnych poetów polskich. Prymas Tysiąclecia Matce Bożej zawierzył bez granic . Konkurs upamiętniał 300 – lecie koronacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej koronami papieskimi.

    Akademię przygotowywały klasy piąte z wychowawcami: p. Ewą Siwiec i Barbarą Maciołek.

    Gratulujemy „piątakom” wspaniałego występu!!!!!!!!

  • 27 maja 2017r w Warszawie nasza uczennica Marta Zagaja wystąpiła w gronie najlepszych wykonawców w Kurii Metropolitalnej w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim.  GRATULUJEMY!!!

    I trochę zazdrościmy zwiedzania miejsc, w których przebywał Prymas Tysiąclecia oraz Belwederu.
    Konkurs zorganizowany został, aby uczcić 300-lecie Koronacji Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej Koronami Papieskimi,

    przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Kard. Stefana Wyszyńskiego.

     

  • MAMY NOWYCH "LEGALNYCH" ROWERZYSTÓW

    Klasy piąte w dniu 6 czerwca przystąpiły do praktycznego egzaminu na kartę rowerową. Pomimo posiadania dobrych umiejętności jazdy na rowerze przez dzieci, to jednak maksymalną liczbę punktów otrzymało tylko sześciu uczniów.

    Egzamin praktyczny poprzedzony był sprawdzeniem wiedzy teoretycznej.

    Życzymy szerokiej drogi!!!

  • OKO W OKO Z DINOZAURAMI

    OKO W OKO Z DINOZAURAMI

    25 maja 2017r nasi pierwszoklasiści wybrali się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Bałtowa. Wspaniałą przygodę rozpoczęliśmy od Jura Parku. Wędrując ścieżkami widzieliśmy modele dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń, oczywiście wszystkie naturalnej wielkości począwszy od najmniejszych, a skończywszy na imponującym wielkością diplodoku.

    Kolejnym punktem było zwiedzanie Prehistorycznego Oceanarium, w którym głębia oceanu przenika się z głębią trójwymiarowego przekazu. Uczniowie stanęli tam „oko w oko” z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu. Potężny, mierzący blisko 20 metrów długości Megalodon, rybopodobny Mozazaur, charakterystycznie uzębiony Liopleurodon, czy też obdarzony długą szyją płetwojaszczur Plezjozaur to tylko niektóre z okazów, które zobaczyliśmy w oceanarium. Mrożące krew w żyłach było tam spotkanie z rekinem.

    Entuzjazm wśród dzieci wzbudziło zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca. Dzieci podróżując specjalnie do tego celu zaadoptowanym „school busem” zwiedzili Zwierzyniec Bałtowski, na którym znajduje się ostoja dzikiej zwierzyny. W dolnej części dzieci oglądały wiele gatunków ptaków zarówno pochodzących z naszego kraju, jak również tych egzotycznych oraz ssaki takie jak: osły, kozy, szopy, małpy i skunksy. Prawdziwą przygodą okazało się zwiedzanie Zwierzyńca Górnego. To było jak safari! Z okien autobusu  mieliśmy okazję przyjrzeć się potężnym, egzotycznym zwierzętom; wielbłądom, lamom, strusiom, danielom, bydłu zebu, antylopom, dzikom i wielu innym gatunkom. Niektóre zwierzęta rozpoznawały naszego kierowcę i podchodziły do okna autobusu po jakiś smakołyk, nie bały się ani hałasu silnika, ani turystów.

    Niemałą atrakcją był park rozrywki, w którym znajdowały się urządzenia m.in. karuzele, statek piracki, family coaster, eurobungy, baseny z kulkami, trampoliny i wiele innych.

    Projekcja filmu o tajemniczej morskiej otchłani w formacie 5D sprawiła, że dzieci mogły poczuć się częścią tego magicznego świata. Oprócz trójwymiarowego obrazu doznawali także innych wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych, a nawet zapachowych. Te efekty pozwoliły im przemienić się w aktywnych uczestników scen rozgrywających się na ekranie.

    Uwieńczeniem wycieczki były zakupy drobnych pamiątek. Z wycieczki do Krainy Dinozaurów wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń!

    Opiekunami wycieczki były: p. Bożena Sarzyńska, p. Beata Bałut, p. Agata Kurlej i p. Justyna Jastrzębska.

  • KWIAT AZALII DLA MALWINY MUL


    Z przyjemnością informujemy, że nasza uczennica Malwina Mul

    została laureatem Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Sarzyna „Kwiat Azalii 2017”

    Na naszym podwórku, w barwach Azalii rodzi się nieprzeciętny talent kolarski. Można by powiedzieć o Malwinie Mul, że urodziła się po to, by jeździć na rowerze. Ma ku temu wielki talent, co potwierdziły medale i wyróżnienia.

              Malwina jest uczennicą klasy 6. Szkoły Podstawowej w Woli Zarczyckiej. Trenuje w Kolarskim Ludowym Klubie Sportowym „Azalia” w Brzózie Królewskiej. Treningi odbywają się 4 razy w tygodniu
    pod okiem trenera Stanisława Zygmunta.

     

  • CO WIESZ O PATRONIE NASZEJ SZKOŁY...?

  • OGŁOSZENIE

    Odpłatność za obiady za miesiąc
    czerwiec 2017

    wynosi 22,40

    Wpłaty należy dokonywać do 10.06.2017r.

  • Konkurs wiedzy o Patronie

    Konkurs wiedzy o Patronie

    Dnia 29 maja 2017r odbył się konkurs wiedzy o Patronie naszej szkoły dla klas drugich i trzecich.

    Do konkursu przystąpiło 21 uczniów.

    Składał się z dwóch części. W pierwszej części zadaniem dzieci było rozwiązanie krzyżówki, w której należało poprawnie wpisać 12 haseł dotyczących życia naszego Patrona.

    Uczniowie popisali się doskonałą wiedzą, ale wygrali najlepsi:

    I miejsce - Apolonia Florek, kl. II b

    II miejsce - Sylwia Olechowska, kl. III b

                     Kinga Mul, kl. III a

    III miejsce - Maja Kozyra, kl. II b

    IV miejsce - Urszula Kozyra, kl. III b

    IV miejsce - Jakub Mścisz, kl. III b

    29 maja 1989 r rozpoczął się proces beatyfikacyjny kardynała Stefana Wyszyńskiego z inicjatywy Jana Pawła II. Od tego momentu przysługuje mu tytuł Sługi Bożego.

    Wierząc, że nasz Patron jest orędownikiem każdego z nas i wyprasza u Boga potrzebne łaski o które prosimy uczniowie przystąpili do drugiej części konkursu.

    Zadanie brzmiało: "Napisz, o co ty możesz poprosić naszego patrona"

    Oto prośby dzieci:

    Prosze Cię Prymasie o zaniesienie moich próśb do Boga

    Proszę o zdrowie dla mojej rodziny i dla mnie

    Proszę też o dobre wyniki w szkole i nauce

    Proszę o wysłuchanie mnie.

     

    Kochany Kardynale Wyszyński,

    najbardziej z całego serca chciałabym, żeby moja rodzina była zawsze szczęśliwa,

    ponieważ nie pieniądze są najważniejsze a miłość i szczęście.

    Proszę Cię również bardzo, abym chociaż ten konkurs wygrała, dlatego

    że nie pamiętam już kiedy coś wygrałam.

     

    Proszę Cię Patronie, żeby moja rodzina była zdrowa,

    żebym modliła się do Ciebie za każdym razem, żebym była dobra, słuchała rodziców,

    żebym przeszła do 3 klasy, żeby był spokój na całym świecie i zgoda wśód ludzi.

     

    Patronie, proszę Cię żebyś chronił moją rodzinę i żeby nikt nie rozdzielał mojej rodziny.

     

    O Prymasie Tysiaclecia proszę Ciebie, aby na całym świecie skończyły się wojny,

    żeby ludzie nie wiedzieli co to strach, ból i cierpienie.

    Aby wszystkie dzieci mogły się uczyć  tak jak ja.

     

    Nasz Patronie Stefanie Wyszyński proszę Cie o:

    1. Pokój na Ziemi.

    2. Zdrowie i siłę.

    3. Opiekę.

     

    Nasz Patronie proszę Ciebie o spokój na całym świecie

    i zgodę z wszystkimi ludźmi.

    Teresa Maruszak

  • ABC Społecznej Krucjaty Miłości

    Kardynał Stefan Wyszyński

     

    1.Szanuj każdego człowieka, bo Chrystus w nim żyje. Bądź wrażliwy na drugiego człowieka, twojego brata(siostrę).

    2.Myśl dobrze o wszystkich - nie myśl źle o nikim. Staraj się nawet w najgorszym znaleźć coś dobrego.

    3.Mów zawsze życzliwie o drugich - nie mów źle o bliźnich. Napraw krzywdę wyrządzoną słowem. Nie czyń rozdźwięku między ludźmi.

    4.Rozmawiaj z każdym językiem miłości. Nie podnoś głosu. Nie przeklinaj. Nie rób przykrości. Nie wyciskaj tez. Uspokajaj i okazuj dobroć.

    5.Przebaczaj wszystko, wszystkim. Nie chowaj w sercu urazy. Zawsze pierwszy wyciągnij rękę do zgody.

    6.Działaj zawsze na korzyść bliźniego. Czyń dobrze każdemu, jakbyś pragnął, aby tobie tak czyniono. Nie myśl o tym, co tobie jest kto winien, ale co Ty jesteś winien innym.

    7.Czynnie współczuj w cierpieniu. Chętnie spiesz z pociechą, radą, pomocą, sercem.

    8.Pracuj rzetelnie, bo z owoców twej pracy korzystają inni, jak Ty korzystasz z pracy drugich.

    9.Włącz się w społeczną pomoc bliźnim. Otwórz się ku ubogim i chorym. Użyczaj ze swego. Staraj się dostrzec potrzebujących wokół siebie.

    10.Módl się za wszystkich, nawet za nieprzyjaciół.

strona:

AKTUALNOŚCI

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia w Woli Zarczyckiej
    37-311 Wola Zarczycka 128
  • 17 2417002

Galeria zdjęć