„Przyjacielu, jeśli będzie ci dane żyć sto lat, to ja chciałbym żyć sto lat minus jeden dzień,
abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez ciebie”
Kubuś Puchatek
Dzień 25 listopada mimo chłodu był ciepły, radosny i wesoły. Do szkoły przynieśliśmy nasze ulubione pluszaki, by cieszyć się ich obecnością wśród nas. Nie wszystkie jeszcze były na lekcjach, a dzisiaj miały taką okazję. Wspólne zdjęcie z ulubieńcami zostanie pamiątką na długo. Czekamy na inne ciekawe pomysły, aby szkoła kojarzyła się nie tylko z nauką i ocenami, ale była miejscem, w którym można miło spędzić czas.
Informuję, że we wtorek, tj. 26.11.2019 roku
odbędą się warsztaty matematyczne
prowadzone przez pracowników Uniwersytetu Rzeszowskiego,
z uczniami klas czwartych i szóstych
w ramach projektu matematycznego "Matematyka jest fajna!" dofinansowanego przez Fundację mBanku.
Ewa Przybysz
Harmonogram:
p. dr Marta Pytlak, sala 18
kl. 4a, 11.05-12.50
kl. 4b, 12.55-14.30
p. dr Bożena Maj-Tatsis, sala 17
kl. 6a, 11.05-12.50
kl. 6b, 12.55-14.30
19 listopada we wtorek gościliśmy twórcę Programu Profilaktyczno- Wychowawczego „RapPedagogia” Pana Dobromira Makowskiego.
W warsztatach muzyczno- profilaktycznych wzięli udział uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych. Prowadzący na bazie swoich trudnych doświadczeń życiowych przestrzegał i uświadamiał naszą młodzież przed używkami: alkoholem, narkotykami i innymi substancjami psychoaktywnymi zagrażającymi zdrowiu i życiu młodych ludzi. Zachęcał uczniów do czytania książek, promując przy tym wartości szacunku i miłości do rodziców, samych siebie i nauczycieli.
Spotkanie bardzo podobało się młodzieży czego dowodem były gromkie brawa na koniec spotkania i wspólne zdjęcie z Prowadzącym.
Pedagog szkolny
Małgorzata Krawiec
21.11.2019 r. skorzystaliśmy z zaproszenia Dyrektora, pana Mariusza Jaźwy i odwiedziliśmy placówkę Banku PKO BP w Leżajsku. Po powitaniu zostaliśmy zaprowadzeni do gabinetu samego Dyrektora, gdzie czekał na nas słodki poczęstunek. Pan Dyrektor przedstawił dzieciom historię pieniądza, wyjaśnił dlaczego powstały banki i jakie są ich zadania, odpowiedział również na mnóstwo pytań zadawanych przez uczniów. Kolejnym etapem naszego pobytu było „zwiedzenie” placówki: była wypłata pieniędzy, demonstracja liczenia monet i banknotów przez maszyny, zapoznanie się z walutami innych krajów, zabawa z otwieraniem drzwi przy pomocy karty, itd. Na koniec uczniowie otrzymali upominki, pięknie podziękowaliśmy za serdeczne przyjęcie nas przez wszystkich pracowników Banku i szczęśliwie powróciliśmy do szkoły.
Założenie kont SKO odbyło się w ramach projektu „Matematyka jest fajna!” dofinansowanego przez Fundację mBanku, odbyło się to w październiku. W roku szkolnym 2019/2020 konta założyło 10 uczniów: 3 uczennice klasy 4a, 6 uczniów klasy 4b i jeden uczeń klasy 5b.
Ewa Przybysz – opiekun SKO
Tematyką konkursu jest wykonanie
NAJPIĘKNIEJSZEGO LAMPIONU ADWENTOWEGO
w formie przestrzennej.
W pracach mogą być zastosowane różnorodne materiały
naturalne i sztuczne (papier, folia, drewno, metal i itp.).
Ważne, by lampion był wykonany własnoręcznie (nie korzystamy z gotowych lampionów) oraz posiadał sztuczne oświetlenie (nie używamy świeczek).
Wielkość lampionu dowolna.
Konkurs trwa od 20.11.2019r do 30.11.2019r.
W konkursie mogą brać udział uczniowie z klas I - VIII
MOŻNA SKORZYSTAĆ Z POMOCY OSOBY DOROSŁEJ
Każdy z uczestników może zgłosić maksymalnie 1 pracę.
Gotowe i podpisane lampiony przynosimy do p. Justyny Jastrzębskiej, p. Natalii Wójcik, p. Agaty Kurlej.
Więcej szczegółów w regulaminie umieszczonym w zakładce Regulaminy.
Informujemy, że 26 listopada 2019r. (tj. środa)
odbędzie się KLASOWY TURNIEJ O ZDOBYCIE ORŁA NIEPODLEGŁOŚCI,
w którym o ryngraf rywalizują drużyny uczniów klas VI - VIII.
Szczegóły w zakładce Regulaminy
Międzyszkolny Zespół Nauczycieli Chemii podjął decyzję o zmianie nazwy konkursu
na Podkarpacki Sarzyński Konkurs Chemiczny.
Pierwszy etap odbędzie się tradycyjnie w macierzystych szkołach, etap finałowy
w Zespole Szkół w Nowej Sarzynie.Więcej informacji zostanie przekazanych w Regulaminie,
który znajduje się na stronach internetowych organizatorów oraz w zakładce Regulaminy.
Deklaracje uczestnictwa w konkursie można już zgłaszać mailowo na adres: konkurschem@wp.pl
Szanowni Rodzice!
Drogie Dzieci!
W tym roku chcemy dołączyć do ogólnopolskiej akcji
"Góra Grosza"
Celem akcji jest pomoc dzieciom, które wychowują się w domach dzieckai w rodzinach zastępczych.
Akcja trwa od 25 listopada 2019r. do 2 stycznia 2020r.
Pamiętaj! Każdy grosz się liczy!
(Monety od 1gr. do 5zł prosimy przynosić w woreczkach z podpisaną karteczką: imię, nazwisko, klasa, wartość monet do p. Barbary Kusiak i p. Marty Olechowskiej)
Zapraszamy
wszystkich uczniów
klas IV - VIII
do wzięcia udziału
w Szkolnym Konkursie Informatycznym
" Mistrz Klawiatury 2019/2020"
Barbara Kusiak, Dorota Dziedzic, Małgorzata Wójciki
Od sześciu lat w listopadzie Fundacja Mam Marzenie organizuje zbiórkę nowych pluszowych maskotek, gier, zabawek oraz materiałów plastycznych dla małych pacjentów oddziałów onkologicznych. Okazją do przeprowadzenia zbiórki jest obchodzony 25 listopada Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.
Uczniowie naszej szkoły już po raz czwarty przyłączą się do akcji. Proponujemy składkę klasową na zakup maskotki i indywidualne dostarczanie darów. Co ważne - pluszowe misie muszą być nowe z metką. To dlatego, że dzieci przebywające na oddziałach onkologicznych mają osłabioną odporność i nie możemy obarczać ich dodatkowym ryzykiem.
Dary dostarczamy do koordynatorów akcji Pani Joanna Szewczyk i Pani Małgorzata Wójcik do dnia 20 listopada 2019r. Te na pewno sprawią wielką radość i uśmiech na twarzach małych pacjentów.
Dnia 12.11.2019r. ks. Franciszek Wojdyła razem z siostrą zakonną Marią Wojdyła, która również pracowała na misjach znaleźli czas, żeby kolejny raz spotkać się z naszym Szkolnym Kołem Misyjnym. Dowiedzieliśmy się o pracy misyjnej, a także codziennym życiu, obowiązkach, zwyczajach ludności. Dużo opowiadał o Bandundu, tam gdzie pracuje oraz o rekwizytach, które podarował naszej szkole. Kolejnym prezentem był obraz, który otrzymaliśmy w podzięce za misyjne zaangażowanie.
Życzymy ks. Franciszkowi i siostrze Marii niegasnącego zapału w pracy duszpastersko – misyjnej i czekamy na kolejne odwiedziny.
Szkolne Koło Misyjne
W ramach projektu „Matematyka jest fajna!” odbyły się dwie kolejne godziny warsztatowe z nauczycielem w klasach 4 i 5. Podczas cz. 2 uczniowie podzieleni na grupy grali w „Piotrusia Matematyka” (Karty Grabowskiego do nauki tabliczki mnożenia), zaś podczas cz. 3 w „Domino matematyczne”, utrwalając cztery podstawowe działania na liczbach naturalnych w zakresie do 100. Było dużo dobrej zabawy, nauki i pozytywnych emocji.
Ewa Przybysz – nauczyciel matematyki
„Projekt dofinansowała Fundacja mBanku”.
Dzień 8 listopada w naszej szkole wyglądał inaczej niż zwykle. Wszyscy odświętnie ubrani z przypiętymi kokardami narodowymi udaliśmy się na uroczystą akademię. Wspólnie odśpiewaliśmy nasz „Mazurek Dąbrowskiego”, a po nim wysłuchaliśmy części artystycznej. Była to opowieść dziadków, którzy o ciekawej historii opowiadali wnuczce. Pieśni chóru, piosenki solistów i recytacje dopełniły całości. Dzień ten był lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
W ramach obchodów Święta Niepodległości w szkole został zorganizowany konkurs na plakat pod hasłem "POLSKA NIEPODLEGŁA". Uczniowie z zainteresowaniem przyjęli temat i po tygodniu złożono kilkadziesiąt prac w trzech kategoriach , tj. klasy I - III, IV - VI oraz VII - VIII.
Jury w składzie: p. Małgorzata Gałusza, p. Małgorzata Krawiec, p. Mariusz Dąbal, p. Jacek Wójcik oraz Karol Flis - przewodniczący Samorządu Uczniowskiego miało twardy orzech do zgryzienia gdyż większość prac wykonana była na bardzo wysokim poziomie, z zastosowaniem różnych technik plastycznych.
Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy o drogach Polaków do Niepodległości, upowszechnianie szacunku do symboli narodowych oraz wartości takich jak patriotyzm i honor.
Wielu uczestników konkursu deklarowało, że wspólnie z rodzicami , bądź dziadkami omawiało temat, by lepiej przygotować pracę konkursową.
Każdy kto podjął trud wykonania plakatu jest zwycięzcą, ponieważ zrobił coś, co wykracza poza ramy szkolnych obowiązków a tym samym udowodnił, że czas wolny można spędzić nie tylko przed telewizorem lub komputerem.
Wszyscy uczestnicy otrzymali punkty dodatnie oraz najwyższe oceny z języka polskiego. Ponadto najlepsze prace zostały nagrodzone:
KLASY I - III
I miejsce - Lena Jastrzębska, kl. III b
II miejsce - Roksana Szczepańska, kl. II b
III miejsce - Olga Flis, kl. II a
Wyróżnienie - Michał Krasnodębski, kl. II b
KLASY IV - VI
I miejsce - Marcelina Kurlej, kl. IV a
II miejsce - Apolonia Florek, kl. V b
III miejsce - Jagoda Kuduk, kl. V b
Monika Żak, kl. IV a
Wyróżnienie - Barbara Chowaniec, kl. IV a
Dominika Iwanicka, kl. IV a
Paweł Baran, kl. IV b
Kinga Mul, kl. VI a
KLASA VII - VIII
I miejsce - Tomasz Flis
II miejsce - Martyna Góra
Organizatorzy dziękują wszystim uczestnikom za zaangażowanie i zapraszają do udziału w innych konkursach oraz formach aktywności.
Justyna Jastrzębska
Agata Kurlej
Organizatorki konkursu
W ramach Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego Październik 2019 r. Szkolne Koło Misyjne podjęło następujące działania:
* Konkurs na Różaniec Misyjny
* Modlitwa różańcowa
* Gablota z pamiątkami z misji
* Misyjny Dzień Filmowy – projekcja filmu „Katecheci z misją”
Nasza szkoła organizuje akcję zbiórki starych fotografii. Tematyka zdjęć związana jest z kulturą i codziennością życia mieszkańców wsi Wola Zarczycka oraz archiwalne zdjęcia budynków, instytucji, kościoła i przydrożnych kapliczek. Zostaną one wykorzystane do projektu „Koalicje dla Niepodległej”. Wszystkich posiadaczy dawnych fotografii prosimy o ich udostępnienie. Zdjęcia zostaną zeskanowane i zwrócone w tym samym dniu. Mile widziany opis zdjęcia. Za każde zdjęcie przewidziane są punkty dodatnie z zachowania. Więcej informacji w bibliotece szkolnej.
Odpłatność za obiady za miesiąc
LISTOPAD
Wynosi 36 ,00 zł
Wpłaty należy dokonywać do 10.11.2019r.
HARMONOGRAM DZIAŁAŃ
PODJĘTYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA
W WOLI ZARCZYCKIEJ
1. Śladami przeszłości - zajęcia z wychowawcą w Izbie Pamięci - obejrzenie ekspozycji, przypomnienie historii drogi Polaków do Niepodległości, odkrywanie tajemnic przeszłości naszej miejscowości.
2. Plakat Niepodległościowy - KONKURS!
Praca indywidualna w trzech kategoriach wiekowych: Kl. I - III, Kl. IV - VI, Kl. VII - VIII.
Technika dowolna, mile widziane połączenie różnych technik.
Format A3 lub większy.
Prace przynosimy do 6 listopada 2019r. (tj. środa) do p. Agaty Kurlej lub p. Justyny Jastrzębskiej.
Najlepsze prace zostaną nagrodzone podczas najbliższej akademii.
3. Urodziny Niepodległej - akademia z okazji rocznicy odzyskania Niepodległości - montaż słowno - muzyczny zaprezentowany 8 listopasa 2019r. o godz. 10:00.
Wyniki powiatowego konkursu piosenki
„Sarzyńska Jesień 2019”
Naszą szkołę reprezentowały w konkursie piosenki następujące osoby:
Kategoria I – III Lena Jastrzębska
Kategoria IV – VI Antonina Kozyra
Kategoria VII – VIII Kinga Łyko
Kinga Łyko wyśpiewała II miejsce
GRATULACJE !!!
Dziękuję za piękny występ i możliwość przeżycia wzruszających chwil
podczas występu.
Życzę dalszych sukcesów i gromkich owacji na stojąco.
Ewa Siwiec.