Relacja z wyjazdu na wystawę malarstwa Teodora Axentowicza i warsztaty plastyczne do Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.
Mieszana grupa uczniów uzdolnionych i zainteresowanych plastycznie dnia 9 czerwca wybrała się na przygodę z malarstwem Teodora Axentowicza. Wystawa jednego z najzdolniejszych i najwybitniejszych młodopolskich malarzy, ukazująca różne techniki i tematy pięknie przedstawiona przez pana przewodnika zrobiła na uczniach ogromne wrażenie. Dowiedzieliśmy się o życiu i twórczości, a także jak oglądać i czytać obrazy.
Warsztaty plastyczne obejmowały wykonanie prac w dwóch technikach plastycznych. Malowanie na drobnym papierze ściernym pastelami olejnymi dało możliwość ukazania prześwitów i światłocieni. Tworzenie portretów na wcześniej przygotowanym marmurkowym papierze to była dopiero radość, kiedy mogliśmy rysować siebie nawzajem. Jedną z najpiękniejszych prac wykonał uczeń klasy III b Arkadiusz Krok przedstawiając portret w trudnym ujęciu z półprofila.
Żywe lekcje tego typu nie tylko uczą, ale również pozwalają twórczo wypowiedzieć się uczniom i motywują do dalszej pracy.
Organizatorami święta patrona byli wychowawcy klas V pani mgr Małgorzata Wójcik i pan mgr Jerzy Zygmunt przy współpracy wychowawców klas II pani mgr Beaty Bałut i pani mgr Bożeny Sarzyńskiej. Redakcja i zdjęcia Małgorzata Wójcik.
Dnia 15 maja 2015r. obchodziliśmy w naszej szkole
„Dzień Języków Obcych”.
Była to okazja do przybliżenia uczniom kultury i tradycji innych krajów, szansa na zdobycie cennych nagród, a przede wszystkim czas dobrej zabawy! Głównym celem było zachęcenie uczniów do rzetelnej nauki języków obcych. Został on osiągnięty, bowiem wszyscy jednogłośnie stwierdzili, iż warto znać przynajmniej kilka z nich!
Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną o Wielkiej Brytanii, wysłuchali przeglądu piosenek anglojęzycznych w wykonaniu uczniów klas 1-3, oceniali podobieństwo swoich kolegów i koleżanek do znanych postaci w konkursie na przebranie oraz z zaciekawieniem śledzili podróż dwóch chłopców w przedstawieniu. Poszczególne scenki odgrywane były w języku polskim, niemieckim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, rosyjskim i angielskim, a utalentowanymi aktorami byli uczniowie klas 6.
Radosną częścią tego dnia było również wręczenie nagród. Jury wytypowało następujących zwycięzców w poniższych konkursach:
Quiz wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych
1. Kinga Florek 6b
2. Malwina Mul 4a
3. Julia Bogdan 5a, Wiktoria Smycz 6a, Aleksandra Sarzyńska 6b
Indywidualny konkurs na plakat
a) flaga kraju anglojęzycznego
1. Ewa Boho 2a
2. Zuzanna Kusiak 2b
3. Sara Kiełbowicz 2b
b) postać z kreskówki
1. Wiktoria Siuzdak 2b
2. Michał Kania 2a
3. Magdalena Piechowska 2a
c) znana postać lub zabytek
1. Magdalena Nowak 4a
2. Mikołaj Bak 4a
3. Anna Zygmunt 5a
Konkurs - słynna budowla, matryca 3D
1. Piotr Piechowski 5b i Seweryn Kusiak 5b
2. Wiktoria Jędrek 6a i Aleksandra Mul 6a
3. Julia Żak 4b i Małgorzata Wnuk 4b
3. Wiktoria Boho 6a i Tomasz Boho 5a
Wszystkim zwycięzcom raz jeszcze gratulujemy!!!
Pozostałym uczestnikom konkursów dziękujemy za udział!!!
Serdecznie dziękujemy również sponsorom nagród, a byli nimi: Dyrekcja i Rada Rodziców naszej szkoły, wydawnictwa językowe OXFORD i MACMILLAN oraz indywidualne osoby.
Nad organizacją i przebiegiem tej uroczystości czuwały nauczycielki języka angielskiego: Pani Katarzyna Kniaź i Pani Maria Mateja.
Galeria:
Wraz z wiosną w naszej szkole rozpoczął się sezon wycieczkowy. 5 maja 2015 roku we wtorek o poranku klasy piąte wyruszyły autokarem na wycieczkę krajoznawczo-turystczną do ziemi krośnieńskej.
Z piękną słoneczną pogodą po dwóch godzinach jazdy autokarem dotarliśmy do Rymanowa, tam zwiedzaliśmy hutę szkła artystycznego założoną i prowadzoną przez Pana Henryka Rysza. Pan Ryszard opowiadał bardzo ciekawie o szkle i na naszych oczach "wydmuchał" łabędzia i kotka. Ewa Turczyn i Wojtek Kusiak z klasy Vb próbowali sił w wykonaniu szklanych figurek, to jednak nie było takie proste (efekty na zdjęciu).
Po zwiedzeniu wystawy szklanych dzieł sztuki i zakupieniu pamiątek wyjechaliśmy do Bobrki aby tam poznać historię nafty.
Podczas spaceru oglądaliśmy szyby naftowe i poznaliśmy stare metody pozyskiwania nafty. Towarzyszyła nam duch Pana Ignacego Łukasiewicza wynalazcy lampy naftowej. Widzieliśmy go nawet przy pracy w laboratorium i aptece z XIX wieku.Była fajnie tylko nieładnie pachniało czarną mazią - naftą.
Potem spacer po zabytkowym renesansowym rynku w Krośnie spotkanie z przewodnikiem i przejazd do Rezerwatu Prządki i wyczerpujące przejście na zamek w Odrzykoniu.
Pełni wrażeń i z bagażem nowych ciekawych wiadomości wróciliśmy cali i szczęśliwi do domu.
Dnia 30 kwietnia rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody Dnia Flagi (2 maja) oraz Święta Konstytucji 3 Maja.
Wszyscy uczniowie zebrali sie w Domu Kultury. Akademia rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem wszystkich zwrotek hymnu państwowego. Pięknie przygotowany przez gimnazjalistów występ opowiadał o historii tamtych lat.
Dziękujemy za zaproszenie i gratulujemy pomysłu.
Zaczytani.org oraz Kulczyk Fundation zorganizowała konkurs plastyczny dla dzieci do 13 roku życia. Zadaniem było stworzenie wizerunku zaczytanej sowy z Nowej Sarzyny wykonanego dowolną techniką.
Spośród siedmiu prac, które z naszej szkoły wzięły udział w konkursie, nagrodzona została Klaudia Kostyra z klasy II b.
Gratulujemy!
Prace uczestników konkursu można podziwiać na wystawie w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej Sarzynie. Zapraszamy!
Dnia 15 kwietnia 2015r. w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas piątych i szóstych.
„W poszukiwaniu skarbu” to historia poszukiwania swojej tożsamości, prowokująca dzieci do myślenia o sobie jako
krysztale, który należy szlifować w tym szczególnym okresie, jakim jest dojrzewanie.
Zajęcia miały na celu :
Uczniowie chętnie wzięli udział w warsztatach, angażując się w zadania i doświadczenia zaproponowane przez prowadzącego
Pana Piotra Ślęzaka. Ćwiczyli takie postawy jak: wyznaczanie granic drugiemu człowiekowi, postawę zaufania w otoczeniu
kolegów i koleżanek oraz postawę odmawiania czyli jak być asertywnym.
http://alpmim-interwencjaartystyczna.blogspot.com/
A oto kilka zdjęć z naszego spotkania
Dnia 10 kwietnia 2015r. odbyły się w szkole eliminacje do Gminnego Konkursu Recytatorsko- Logopedycznego "Wierszyki łamiące języki". W zmaganiach wzięli udział następujący uczniowie:
Kinga Sobota- kl. I a, Martyna Zygmunt- kl. I a, Szymon Siwiec- kl. I a, Michał Mścisz- kl. I b, Sylwia Olechowska- kl. I b, Martyna Iwanicka- kl. I b, Sebastian Szwed- kl. I b, Zofia Markowicz- kl. II a, Kinga Łyko- kl. II a, Ewa Boho- kl. II a, Amelia Gąska- kl. II b, Artur Rogala- kl. II b, Zuzanna Kusiak- kl. II b, Karol Flis- kl. III a, Klaudia Smycz- kl. III a, Martyna Zygmunt- kl. III a, Aleksandra Gongola-kl. III b, Roksana Chowaniec- kl. III b i Roksana Różycka- kl. III b.
Do udziału w konkursie, który odbędzie się 28 maja 2015r. w Domu Kultury w Nowej Sarzynie wytypowano: Aleksandrę Gongolę, Wiktorię Smycz i Artura Rogalę.
Życzymy im sukcesów!
Na przełomie lutego i marca przeprowadziliśmy w naszej szkole zbiórkę plastikowych nakrętek. Akcja miała na celu pomoc w leczeniu i rehabilitacji Julii Józefara, która choruje na kostniejące zapalenie mięśni.
Koordynatorem akcji była pani Joanna Szewczyk.
W ciągu kilku tygodni zainteresowane osoby ( uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły) przynosili kolorowe nakrętki w wyznaczone miejsca. Nakrętki były przeliczone i podpisane, by koordynator akcji mógł na bieżąco notować ich ilość.
Uczniowie klas I - III na zakończenie zbiórki otrzymali oceny z zachowania. Natomiast uczestnikom akcji z klas IV - VI wpisane zostały punkty dodatnie.
Punktacja:
Uczniowie byli bardzo zaangażowani, mieli świadomość, że biorą udział nie tylko w akcji charytatywnej, ale także przyczyniają się do ochrony środowiska. Zebraliśmy około 140 kg nakrętek. Rekordzistką została Sylwia Zdeb z klasy V a, która przyniosła 21 000 sztuk. Podziwiamy operatywność Sylwii i wielkie serce dla potrzebujących.
Zachęcamy do zbierania nakrętek, gdyż w przyszłym roku akcja będzie kontynuowana.
Od 16 marca 2015r (poniedziałek) obowiązywał będzie zmieniony rozkład jazdy autobusów dowożących dzieci do szkoły.
Przywozy:
6:50- CHMAJ, FLISY, ŁOINY, KRASNE, BUDY
6:50- SMYCZE, BUDY
7:05- PARSZYWKA
8:15- KOŁACZNIA
Odwozy:
12:05- BUDY, FLISY, ŁOINY, SMYCZE
12:30- PARSZYWKA
13:50- BUDY, SMYCZE
14:10- PARSZYWKA
14:20- BUDY, ŁOINY, FLISY
14:40- KOŁACZNIA
Informujemy, że na naszej stronie w zakładce Historia szkoły została umieszczona legenda " Ukwiecona mogiła tatarskiego wodza", oraz praca uczennic gimnazjum Magdaleny Rzeszutek i Natalii Sroka napisana pod kierunkiem mgr Lucyny Lorenc. Opracowanie opisuje życie i pracę Stanisława Antosza, trzeciego kierownika naszej szkoły (1926 - 1955). Zachęcamy do lektury
W dniach od 16 lutego 2015r. do 6 marca 2015r.
odbędzie się w naszej szkole zbiórka nakrętek plastikowych na cel charytatywny:
leczenie i rehabilitację Julii Józefara.
Więcej informacji na temat choroby Julii dostępnych jest na stronie: www.juliajozefara.pl
Przeliczone i podpisane nakrętki prosimy przynosić do biblioteki szkolnej.
Wczoraj 28 stycznia 2015r. o godz 11:59 zakończyło się głosowanie na najfajniejszą klasę pierwszą. Wzięło w nim udział 205 klas pierwszych z całego województwa. Oto wyniki naszych klas:
Klasa I b zajęła 27 miejsce - otrzymała 2902 głosy
Klasa I a zajęła 52 miejsce - otrzymała 1349 głosów
Gratulujemy zwycięzcom i pięknemu wynikowi naszych klas, jednocześnie dziękujemy za wszystkie oddane głosy.
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pierwszym półroczu w zawodach sportowych.
22 listopada 2014r. odbyły się w Nowej Sarzynie gminne zawody pływackie. Sztafeta 6 x 25 m dziewcząt i chłopców zdobyli III miejsce
5 grudnia 2014r. nasi uczniowie: Dominik Ferenc i Sylwek Stańko zajęli IV i V miejsce w powiatowym indywidualnym tenisie stołowym.
15 stycznia 2015r. odbyły się powiatowe drużynowe zawody w tenisie stołowym Magdalena Smycz i Anna Tudryn zajęły II miejsce i zakwalifikowały się do rejonu natomiast chłopcy: Sylwek Stańko, Paweł Kłos i Dominik Ferenc V miejsce
17 stycznia 2015r. rozpoczął się turniej w mini piłkę siatkową chłopców i dziewcząt. Po pierwszym spotkaniu obie drużyny zajęły II miejsce.
24 stycznia 2015r. chłopcy z klas 5 i 6 rozpoczęli udział w turnieju w mini piłkję siatkową w Leżajsku " KInder+ Sport" Pierwsza trójka: Kłos Paweł, Kłos Piotr, Ferenc Dominik - IV miejsce Druga trójka: Kurcaba Jakub, Potaczała Kacper, Zygmunt Łukasz - VI miejsce ( na 15 drużyn) szóstoklasiści: Siwiec Patryk, Kurcaba Bartek, Mścisz Michał, Ferenc Dominik - VI miejsce
Dyrektor Szkoły
informuje, że spotkanie z rodzicami
podsumowujące pierwsze półrocze
odbędzie się w następujących terminach:
Klasy I - III 26 stycznia 2015r (poniedziałek)
Klasy IV - VI 27 stycznia 2015r. ( wtorek)
Wywiadówka klas I - III
Klasa |
Wychowawca |
Godzina |
Sala |
I a |
J. Szewczyk |
1600 |
18 |
I b |
T. Maruszak |
1600 |
1 |
II a |
B. Sarzyńska |
1500 |
17 |
II b |
B. Bałut |
1600 |
17 |
III a |
A.Kostek |
1600 |
19 |
III b |
L. Ściuk |
1600 |
sala komp. |
Wywiadówka klasy IV- VI
Klasa |
Wychowawca |
Godzina |
Sala |
IV a |
H. Chowaniec |
1600 |
27 |
IV b |
L. Michna |
1600 |
21 |
V a |
J. Zygmunt |
1600 |
26 |
V b |
M. Wójcik |
1600 |
28 |
VI a |
M. Gałusza |
1600 |
świetlica |
VI b |
B. Maciołek |
1600 |
świetlica |
Tradycyjnie po ciężkiej pracy w I semestrze nauki, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zabawie choinkowej. Tego dnia sala gimnastyczna zmieniła się w prawdziwą salę balową, dzięki pięknym dekoracjom przygotowanym przez uczniów pod opieką pani Haliny Chowaniec i Barbary Maciołek. Uczniowie klas I - III przybyli na zabawę pięknie przebrani w kostiumy swoich ulubionych bohaterów. O oprawę muzyczną zadbali uczniowie gimnazjum, a rodzice zapewnili wszystkim słodki poczęstunek.
Jak co roku zabawa była udana, co widać w załączonej galerii.
19 stycznia 2015r. uczniowie klas szóstych z zapartym tchem i wypiekami na twarzy obejrzeli ostatnią część tryllogii "Hobbit". Teraz historię Bilba i krasnoludów znamy jak własną kieszeń i omawianie lektury nie będzie nam już spędzać snu z oczu.