• AKADEMIA Z OKAZJI KONSTYTUCJI 3-GO MAJA

    AKADEMIA Z OKAZJI KONSTYTUCJI 3-GO MAJA

    Jak co roku nasi uczniowie przygotowali piękną akademię z okazji Święta Konstytucji 3-go Maja. Wszyscy odświętnie ubrani, a maluchy z własnoręcznie wykonanymi flagami Polski udali się do Domu Kultury, aby wysłuchać pieśni i wierszy patriotycznych. Akademię przygotowali nauczyciele naszej szkoły.

  • Konkurs z języka angielskiego

    Od dnia 29 kwietnia 2016r organizowany jest w naszej szkole konkurs z j. angielskiego dla klas szóstych.

    Obejmuje on:

    * quiz - sprawdzający wiedzę o kulturze krajów anglojęzycznych (forma pisemna, termin 9 maja),

    * konkurs plastyczny - projekt, format A4-A3, technika dowolna, do wyboru jeden z tematów:

           1. "My unforgetable English lesson"

           2. "My favourite English - speaking city"

    Prace oddajemy do 9 maja.

    Wszelkich dodatkowych informacji udziela Pani Katarzyna Kniaź.

    Uczestnicy otrzymają punkty dodatnie i upominki a na zwyciezców czekają atrakcyjne nagrody.

    Zachęcamy do wzięcia udziału!!!

  • Konstytucja 3 Maja

    Ustawa Rządowa, czyli Konstytucja 3 Maja, była drugą na świecie, a pierwszą w Europie ustawą zasadniczą. Uchwalona na Sejmie Czteroletnim w 1791 roku przez stronnictwo patriotyczne jako rezultat kompromisu ze stronnictwem królewskim, była wynikiem dążeń do naprawy stosunków wewnętrznych w Rzeczpospolitej po I rozbiorze, ustalając podstawy ustroju nowożytnego w Polsce.

    Postanowienia konstytucji

    Jej wstępnym etapem było Prawo o sejmikach z 24 III 1791 roku oraz Prawo o miastach (królewskich) z 18 IV 1791 roku. Pozostawiała ustrój stanowy, z pewnymi drobnymi zmianami: znacznie uszczuplono wpływy magnaterii na elekcję, Senat i zarząd kraju, wykluczając z sejmików szlachtę nieposesjonatów, stanowiącą najgorliwszą klientelę magnatów. W prawie wyborczym feudalny cenzus urodzenia szlacheckiego zastąpiono burżuazyjnym cenzusem posiadania. Mieszczanom zatwierdzono prawo nabywania dóbr i uzyskiwania nobilitacji.
    Utrzymując poddaństwo Konstytucja pozbawiała szlachtę prawa najwyższej zwierzchności wobec poddanych, przyjmując ich "pod opiekę prawa i rządu krajowego". Indywidualne umowy chłopów z dziedzicami o zamianę pańszczyzny na czynsz teraz nie mogły już być samodzielnie unieważniane przez szlachtę.
    Jan Matejko, Konstytucja 3 maja 1991 roku (fragm.). 1891 Postanowienia Konstytucji centralizowały państwo, znosząc odrębność między Koroną i Litwą, wprowadzając jednolity rząd, skarb i wojsko. Za religię panującą uznano katolicyzm, przy zupełnej tolerancji innych, uznanych przez państwo wyznań. Konstytucja wprowadziła trójpodział władzy: władzę ustawodawczą miał sprawować dwuizbowy Sejm, składający się ze szlachty-posesjonatów (204 posłów) i 24 plenipotentów miast.
    Zmniejszono znacznie rolę Senatu, instrukcje poselskie, konfederacje i liberum veto zostały zniesione, decyzje miały zapadać zwykłą większością głosów. Kadencja Sejmu trwała 2 lata, posiedzenia zwoływane były w razie potrzeby, co 25 lat miano zwoływać Sejm w celu poprawy konstytucji. Władzę wykonawczą przyznano królowi wraz z Radą, tzw. Strażą Praw, złożoną z prymasa i 5 ministrów: policji, pieczęci, czyli spraw wewnętrznych, interesów zagranicznych, wojny i skarbu, mianowanych przez króla. Ministrowie odpowiadali przed Sejmem za podpisane przez siebie akty. Król był przewodniczącym Straży, miał prawo nominacji biskupów, senatorów, ministrów, urzędników i oficerów, w razie wojny sprawował naczelne dowództwo nad wojskiem.
    Zniesiono wolną elekcję, po śmierci Stanisława Augusta tron miał być dziedziczny, tylko w razie wymarcia rodziny królewskiej szlachta miała wybierać nową dynastię. Konstytucja zapowiadała reorganizację sądownictwa, postulując konieczność stworzenia stale urzędujących sądów ziemskich i miejskich oraz sprawujących nad nimi nadzór w drugiej instancji Trybunałem Koronnym i sądem asesorskim.
    Próba przeprowadzenia reform została przekreślona już w połowie 1792 roku. Przyczyniła się do tego Targowica i wkroczenie wojsk rosyjskich do Rzeczpospolitej.
    Konstytucja 3 Maja była wielkim osiągnięciem narodu chcącego zachować niezależność państwową, zabezpieczała możliwość rozwoju gospodarczego i politycznego kraju. Do tradycji trzeciomajowych nawiązywały później różne kierunki polityczne, dosyć dowolnie interpretując idee ustawy zasadniczej z 1791 roku.

  • II BIEG KONSTYTUCJI 3 MAJA

    II BIEG KONSTYTUCJI 3 MAJA

    2 maja 2016 roku, w gminie Nowa Sarzyna odbyły się biegi uliczne z okazji 225 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z naszej szkoły wystartowało 11 osób:

    Marta Zagaja

    Mateusz Cyrana

    Klaudia Smycz

    Malwina Mul

    Patrycja Potaczała

    Karolina Szularz

    Jakub Olechowski

    Łukasz Zygmunt

    Bartek Piechowski

    Mateusz Mołdoch

    Piotr Piechowski

    W biegu na 650 m bezkonkurencyjna była Malwina Mul, która pokonując nawet chłopców zdobyła I miejsce, natomiast II miejsce Patrycja Potaczała (obie powtórzyły swoje osiągnięcia z zeszłego roku ).

    Jakub Olechowski również pobiegł bardzo dobrze kończąc rywalizacje na III miejscu.

    Wszytkim uczestnikom gratuluję !

    Halina Chowaniec

  • 2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

    Historia polskiej flagi jest długa i niezwykle ciekawa. Jej początki sięgają X wieku, kiedy to polscy książęta używali chorągwi,ale miały bardzo różne kolory i były prywatnymi symbolami. Chorągiew jako flaga narodowa pojawia się na przełomie XIII i XIV wieku. Była ona czerwona z białym orłem umieszczonym nieco bardziej w lewo niż pośrodku. Kolory biały i czerwony, jako barwy państwowe Polski, zostały wprowadzone przez parlament 7 lutego 1831 roku. Za symbol państwowy flaga biało-czerwona została uznana dopiero po I wojnie światowej, w 1919 roku. 

    Barwy naszej narodowej flagi pochodzą od herbu państwa.Górny pas – biały – wywodzi się od białego orła i białej litewskiej Pogoni, dolny – czerwony – od pola tarczy herbowej. Biel w połączeniu z czerwienią jako symbole zaistniały 3 maja 1792 r., kiedy to Polki patriotki dla uczczenia pierwszej rocznicy Konstytucji 3 maja przewiesiły białe szarfy przez czerwone suknie. Po wybuchu powstania listopadowego wprowadzono biało-czerwone kokardy wojskowe. Biel symbolizowała na nich „dobro i czystość dążeń narodu polskiego”, a czerwień „dostojność i majestat władców polskich”. W heraldyce biel jest symbolem czystości, lojalności, pokory i szlachetności. Czerwień oznacza miłość, dzielność, żarliwość i poświęcenie. Takie znaczenie mają kolory polskiej flagi

  • Spotkanie z podróżnikiem

    SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

    28 kwietnia odbyło się w naszej szkole trzecie już spotkanie z podróżnikiem Grzegorzem Chachura, z grupy „TRZASK”.

    Wcześniej uczniowie mieli okazję posłuchać o Meksyku i Tanzanii. Tym razem była to wirtualna podróż do Brazylii, kraju 26 razy większego od Polski.Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda naprawdę kraj kawy, karnawału i piłki nożnej.

    Podróż rozpoczęliśmy od Sao Paulo, miasta wielkich drapaczy chmur, ale i bezdomnych, śpiących na ulicach.

    Podziwialiśmy Wodospady Iquazu i monstrualną Zaporę Itaipu na rzece Parana. Salwy śmiechu wzbudziły ostronosy „polujące” na turystów, a przerażanie – kajmany karmione przez podróżników na Pantanalu, największym bagnie świata.

    Zachwycały nas niezwykłe wydmy z oczkami słodkiej wody w Parku Narodowym Lencois Marahenses oraz Rio de Janeiro z plażą Copacabana i pomnikiem Chrystusa Króla. Jest to miasto przez wielu uważane za najpiękniejsze na świecie, ale i budzące strach z powodu faweli, dzielnic nędzy, pełnych narkotyków i przestępczości.

    Dzięki temu spotkaniu poznaliśmy kraj tegorocznych letnich Igrzysk Olimpijskich.

    Pan Grzegorz zapowiedział następną wizytę, poświęconą przygodom w Amazonii. Czekamy z niecierpliwością na kolejną opowieść.

    Lucyna Michna - organizator spotkania

  • WYCIECZKA DO WARSZAWY

    WYCIECZKA DO WARSZAWY

    W DNIACH 19-20 KWIETNIA 2016R UCZNIOWIE KLAS VI BYLI NA WYCIECZCE SZKOLNEJ W WARSZAWIE.

    W PROGRAMIE WYJAZDU ZNALAZŁY SIĘ NASTĘPUJĄCE ATRAKCJE TURYSTYCZNE STOLICY: KOLUMNA ZYGMUNTA, UL. ŚWIĘTOJAŃSKA BAZYLIKA ARCHIKATEDRALNA ŚW. JANA CHRZCICIELA, MURY MIEJSKIE, RYNEK STAREGO MIASTA, POMNIK MAŁEGO POWSTAŃCA, PRZEJŚCIE TRAKTEM KRÓLEWSKIM DO GROBU NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA, GDZIE UCZNIOWIE MOGLI ZOBACZYĆ ZMIANĘ WARTY.

    TEGO SAMEGO DNIA ZWIEDZILI JESZCZE CENTRUM NAUKI "KOPERNIK", GDZIE MŁODZIEŻ POCHŁONIĘTA RÓŻNYMI CIEKAWOSTKAMI SPĘDZIŁA OK. 3 GODZINY.

    W DRUGIM DNIU WYCIECZKI WŚRÓD OGLĄDANYCH OBIEKTÓW ZNALAZŁY SIĘ: STADION NARODOWY, PLAC DEFILAD, WIZYTA W PAŁACU KULTURY I NAUKI (M.IN. PODZIWIANIE PANORAMY WARSZAWY Z XXX PIĘTRA), CENTRUM HANDLOWE "ZŁOTE TARASY" ORAZ WILANÓW, GDZIE UCZNIOWIE UCZESTNICZYLI W ZAJĘCIACH EDUKACYJNYCH "Z WIZYTĄ U KRÓLA".

    ORGANIZATORAMI WYCIECZKI BYLI WYCHOWAWCY KLAS: P. MAŁGORZATA WÓJCIK I P. JERZY ZYGMUNT.

  • MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM

    MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM

    Dnia 12 kwietnia 2016r odbyły się eliminacje szkolne do konkursu wiedzy pożarniczej, w których brało udział 11 uczniów klas piątych i szóstych. Dwa pierwsze miejsca zajęli Piotr Piechowski (VIb) oraz Mateusz Cyrana (Va), którzy zakwalifikowali się do etapu gminnego.

    22 kwitnia 2016r w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Nowej Sarzynie rozpoczął się etap gminny.Piotr Piechowski zajął IV miejsce, które niestety nie zagwarantowało uczestnictwa w etapie powiatowym.

    Wszyscy uczestnicy gminnych eliminacji dostali pamiątkowe nagrody z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Sarzyna - p. Andrzeja Rychla.

  • Dzień Ziemi

    27 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi

    W środę, 27 kwietnia 2016r. odbył się montaż słowno- muzyczny z okazji Dnia Ziemi pod tytułem "Drzewa, drzewa, wszędzie drzewa...". Występom uczniów towarzyszyła prezentacja o polskich lasach.

    Celem przedstawienia było ukazanie piękna ojczystej przyrody oraz zwrócenie uwagi na potrzebę jej ochrony. Ponadto impreza propagowała czytelnictwo literatury przyrodniczej.

    W trakcie akademii wręczane były nagrody z konkursów ekologicznych i czytelniczych. Imprezę poprzedził test z wiedzy ekologicznej, który pisali uczniowie klas piątych i szóstych. Wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce - Adam Gąska z kl. V b, I miejsce - Julia Żak z kl. V b , II miejsce - Bartosz Szwed - kl. V b , III miejsce - Łukasz Szczepański - kl. V a.

    W plastycznym konkursie o tematyce ekologicznej przyznano nagrody dla: Błażeja Zygmunta z kl. I b i Kingi Lech z kl. I a( ich prace wytypowano do etapu gminnego) oraz: Edyty Sobota - kl. I a, Wojciecha Szweda -kl. I b, Katarzyny Tupaj -kl. I b, Apolonii Florek- I b, Jagody Kuduk - kl. I b, Adrianny Wośko - kl. II a, Adriana Flisa -kl. II a, Iwony Iwanickiej kl. II b, Wiktorii Siuzdak -kl. III b.

    Jana Linka (kl. II a) i Sebastiana Szweda (kl. II b) nagrodzono za najlepsze wyniki w teście z wiedzy o przygodach Koziołka Matołka, przeprowadzonego w klasach drugich. Wręczono także nagrody dla zwycięzców w konkursie frazeologicznym i konkursie pod tytułem "Franklin moim przyjacielem".

    Akademię przygotowały: p. Lucyna Michna, p. Joanna Szewczyk, p. Agata Kostek i p. Teresa Maruszak.

     

  • Wycieczka klas II

    Wycieczka klas II

    25 kwietnia klasy II wypoczywały na wycieczce w Rzeszowie.

    Wyjazd był związany z największą w Polsce wystawą klocków LEGO.

    Wystawa ta łączy zabawę i edukację. Uczniowie obejrzeli ekponaty, postacie, miejsca a także wydarzenia znane z bajekczy filmów, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle arcitektoniczne. Chłopcy zachwycali się postacią piłkarza R. Lewandowskiego. Dziewczynki oglądały z ciekawością postacie zamków, mapę Europy, obrazy, lunapark. Po obejrzeniu wystawydzieci spędziły przyjemnie czas w Fun-Parku bawiąc się klockami różnej wielkości. Następnym punktem wycieczki była zabawa w centrum zabawy i rozrywki Fantazja. Jest to sala składająca się z labiryntów, zjeżdżalni, basenów z piłeczkami. Dmuchane zamki, trampoliny, ślizgi, armatki na piłeczki, dziecięce pojazdy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Czas minął szybko na przyjemnej zabawie. Wszyscy zadowoleni, pełni wrażeń wrócili do domu!

    Organizatorami wycieczki była pani Halina Zygmunt i pani Teresa Maruszak wychowawczynie klas II.

  • WYCIECZKA DO BOCHNI

    WYCIECZKA DO BOCHNI

    Wczesnym rankiem 20 kwietnia 2016r uczniowie klas czwartych wyruszyli na wycieczkę do Bochni. W programie było zwiedzanie zabytkowej kopalni soli. W czasie czterogodzinnego pobytu pod ziemią ( 212 m ) czwartacy zapoznali się z jej historią. Wzięli udział w programie edukacyjnym opartym na spotkaniu z tajemniczymi bohaterami bocheńskich legend - "Dar księżnej Kingi". Przejażdżka podziemną kolejką, program multimedialny, rozwiązywanie krzyżówek dopełniło całości atrakcji. Po powrocie na powierzchnię czekał na nich pyszny obiad. Pełni wrażeń i z mnóstwem zdjęć wszyscy bezpiecznie wrócili do domu. Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie klas czwartych: p. Ewa Siwiec i p. Barbara Maciołek.

  • ZAWODY SPORTOWE

    ZAWODY SPORTOWE

    Po trzech turniejach mini piłki siatkowej kl. VI, organizowanych w Nowej Sarzynie, zarówno chłopcy jak i dziewczęta zajęły 1 MIEJSCE, awansując do rozgrywek powiatowych.

    10 marca odbyły się zawody powiatowe w Leżajsku w których brało udział 6 drużyn chłopców i dziewcząt. Obydwie drużyny z naszej szkoły zajęły 2 miejsce.

    W Krośnie 6 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Drużyna dziewczyn w składzie:

    1. SMYCZ KLAUDIA

    2. POTACZAŁA PATRYCJA

    3. ZAGAJA MARTA

    4. DEC KAROLINA

    5. SZULARZ KAROLINA

    6. DEC OLIWIA

    7. DEC WIKTORIA

    8. MUL MALWINA

    które reprezentowały powiat leżajski w sztafecie 8x800 m zdobyły 7 miejsce.

     

     

    W Nowej Sarzynie organizowane były zawody w piłce siatkowej kl. V drużyn mieszanych( 2 dziewczyny+ 2 chłopców).Odbyły się 2 spotkania. Z naszej szkoły wystartowało 5 drużyn.

    1 miejsce w gminie zdobyła drużyna z Woli Zarczyckiej w składzie:

    1. MALWINA MUL

    2. PATRYCJA POTACZAŁA

    3. JAKUB OLECHOWSKI

    4. SEBASTIAN MARCINIAK

    23 kwietnia odbyły się gminne zawody w piłce nożnej kl. V. Chłopcy z naszej szkoły zdobyli 5 miejsce.

  • Konkurs czytelniczy

    KONKURS CZYTELNICZY

                W dniu 14 kwietnia 2016r. rozstrzygnięty został konkurs dla klas pierwszych "Franklin moim przyjacielem".

                Od czasu, kiedy pierwsze klasy zostały zapisane do biblioteki szkolnej  (8  marca), dzieci miały możliwość wypożyczania książek o przygodach żółwia Franklina. Uczniowie zachęcani byli do wykonania rysunków do przeczytanej książki. Wpłynęło 10 prac. Wyróżniono trzy z nich:

    I miejsce - Apolonia Florek kl. I b

    II miejsce - Edyta Sobota kl. I a

    III miejsce - Patrycja Siuzdak - kl. I b.

                Wszystkie prace można podziwiać na gazetce bibliotecznej.

     

  • Konkurs frazeologiczny

    KONKURS FRAZEOLOGICZNY

                Klasy szóste 8 kwietnia bieżącego roku wzięły udział w konkursie pod hasłem ,,Z frazeologią na co dzień".

                Celem konkursu było doskonalenie sprawności językowej, wzbogacanie języka uczniów, lepsze zrozumienie i poprawne używanie związków frazeologicznych.

                Konkurs miał formę testu. Uczniowie musieli wybrać prawidłowe znaczenie podanego określenia, uzupełnić podany związek brakującym wyrazem. Ponadto porządkowali wymieszane związki frazeologiczne oraz łączyli w pary wyrażenie z jego znaczeniem.

                Wyniki przedstawiają się następująco:

    I miejsce - Agnieszka Smycz kl. VI b

    II miejsce ex aequo  -  Julia Bogdan kl. VI a

                                        Ewa Turczyn kl. VI b

    III miejsce - Zuzanna Bogdan kl. VI a

  • Uczniowie klas szóstych szkół podstawowych wkrótce przystąpią do pierwszego na swej drodze edukacyjnej sprawdzianu.

     

    Oto kilka przydatnych informacji dla uczniów i rodziców:

    1. Informacje o sprawdzianie dla rodziców:

    http://www.oke.krakow.pl/inf/filedata/files/20150831%20Sprawdzian%20Flyer%202016.pdf

    2. Komunikat o przyborach:

    http://www.oke.krakow.pl/inf/filedata/files/20150907%20Komunikat%20o%20przyborach.pdf

    3. Terminy egzaminów:

    http://www.oke.krakow.pl/inf/filedata/files/20150820_Harmonogram_egzaminow_w_2016_r.pdf

    4. Sprawdzian w pigułce:

    http://www.oke.krakow.pl/inf/staticpages/index.php?page=20140703094758407

    5. O sprawdzianie:

    http://www.oke.krakow.pl/inf/filedata/files/Info%20O%20SPRAWDZIANIE%201.2.pdf

    6. Informacja o sposobie organizacji i przeprowadzania sprawdzianu:

    http://www.oke.krakow.pl/inf/filedata/files/20150907%20Informacja%20SPRAWDZIAN%20calosc.pdf

  • Podsumowanie konkursów wielkanocnych

    Czas wielkanocny jeszcze trwa, więc najwyższa pora podsumować wszystkie imprezy jakie odbyły się przed i po świętach.

    1. Szkolny konkurs na BARANKA WIELKANOCNEGO

    2. Szkolny konkurs plastyczny na obraz przedstawiający wielkonocne tradycje.

    3 . Przygotowanie stroików i składanie życzeń.

    4. Wielkanocne malowanie pisanek na zajęciach dodatkowych z klasą IV

    5. Szkolne pisanki wyklejanki, czytanki wykonane przez uczniów kl VI

    SZKOLNY KONKURS NA BARANKA WIELKANOCNEGO

    Na konkurs napłynęło 29 baranków wykonanych przez uczniów z klas I-VI

    Jury w składzie: Pani dyr Dorota Dziedzic, Pani Justyna Jastrzębska, Pan dyr Mariusz Dąbal oceniło i przyznało:

    W klategorii klasy I-III (20 baranków)

    I Nagroda - Jagoda Kuduk z kl. I b

    II Nagroda - Tomasz Flis z kl.III a

    III Nagroda - Kinga Marciniak z kl II a

    w kategorii kl IV - VI (9 baranków)

    I Nagroda - Julia Siuzdak z kl. Va

    II Nagroda - Julia Zakz kl. V b

    III Nagroda - Zuzanna Bogdan z kl VIa


     

    Konkurs malarski pt "kolorowe świeta"(24 prace) oceniało jury w tym samym składzie i tak przyznało:

    w kategorii klas I- III (13 prac)

    I nagroda - Wiktoria Siuzdak z kl. IIIb

    II nagroda - Iwona Iwanicka z kl. IIb

    III Nagroda - Magdalena Piechowska z kl. IIIa

    w kategorii klas IV-VI (11 prac)

    I Nagroda - Magdalena Nowak z kl Va

    II Nagroda - Amelia Smycz z kl Va

    III Nagroda - Ewa Turczyn z kl. VI b

    Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy a nagrodzeni bilety do kina w Nowej Sarzynie na wybrany seans 3D. Nagrody te ufundowała Rada Rodziców i Dyrektor szkoły.

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zachęcając do wzięcia udziału w kloejnych konkursach

    Organizatorzy Samorząd Szkolny z opiekunami Pani Małgorzata Wójcik i Pani pedagog Małgorzata Krawiec


     

  • ZBIÓRKA NAKRĘTEK

    ZBIÓRKA NAKRĘTEK

     

    Kolejny raz w naszej szkole podejmujemy się przeprowadzenia akcji charytatywnej, polegającej na zbiórce plastikowych nakrętek z przeznaczeniem na pomoc dla chorej Julki, mieszkanki naszej gminy.

    Zbieramy nakrętki plastikowe każdego rodzaju: po napojach, sokach, wodzie mineralnej, po mleku, jogurtach, środkach chemicznych, kosmetykach, lekach itp.

    Ważne, by wszystkie nakrętki były czyste i pozbawione papierowych elementów.

     

    Pomagając Julii, chronisz środowisko!

  • Wizyta w Muzeum w Stalowej Woli

    Wycieczka do Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli na wystawę i lekcję muzealną w dniu 15 stycznia 2016r.

     „Kossakowie - co za sukces, co za popularność, grad zaszczytów, honorów” .

    W trakcie lekcji prowadzonej na ekspozycji ukazującej artystyczny dorobek trzech pokoleń twórczej rodziny Kossaków uczniowie klasy VI b poznali biografie uzdolnionych (także literacko) członków rodu, ich zainteresowania artystyczne, dobór tematów oraz specyfikę malarskiej indywidualności, a ponadto zapoznali się z różnorodnymi technikami malarskimi: od rysunku, poprzez akwarele, olej, aż po grafikę.

    Po obejrzeniu wystawy pozostając pod wielkim wrażeniem zainspirowani twórczością mistrzów udaliśmy się do pracowni plastycznej na warsztaty graficzne. Poznając technikę drzeworytu wykonywaliśmy matrycę z której powstały wspaniałe odbitki ukazujące inicjały poszczególnych twórców.

    Drzeworyty zostały wyeksponowane na wystawie w szkole. Zachęcamy do obejrzenia.

  • WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI - KONKURS LOGOPEDYCZNY

    WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI - KONKURS LOGOPEDYCZNY

    Dzień 16 marca okazał się szczęśliwym dniem dla uczniów klas I- III biorących udział w II Gminnym Konkursie Logopedyczno- Recytatorskim pt.: „Wierszyki łamiące języki”. Na konkurs do Sarzyny pojechały dzieci, które pomyślnie przeszły szkolne eliminacje: Antonina Kozyra kl. I b, Kinga Łyko kl. III a i Wojciech Kozyra kl. III a.

    Nasi zdolni uczniowie prezentowali wiersze Jana Brzechwy. Poszło im tak dobrze, że zdobyli pierwszą i trzecią nagrodę spośród 24 uczestników ze szkół podstawowych w całej gminie.

    Pierwsze miejsce w wierszu pt. „ Dwie gaduły”zajęła Antonina Kozyra z kl. I b,

    a trzecie miesjce w wierszu pt. „ Zoo” Kinga Łyko z kl. III a

     

    Za przygotowanie i piękne wystąpienie dzieci podczas szkolnych eliminacji i konkursu w Sarzynie z serca dziękuję wszystkim dzieciom i rodzicom - logopedaga i pedagog szkolny Małgorzata Krawiec.

     

     

  • Rekolekcje wielkopostne - harmonogram oraz rozkład jazdy autobusów

    Informujemy, że w dniach 11 – 14 marca 2016r zaplanowane zostały Szkolne Rekolekcje Wielkopostne.

     

    PLAN REKOLEKCJI

    dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Woli Zarczyckiej

     

    Piątek – 11 marca 2016

    9.oo - Gimnazjum: Spotkanie w szkole – pieśnią wielbimy
    P. J. Ukrzyżowanego

    9.oo - Szkoła Podstawowa: Dom Kultury - Film

    10.oo - Gimnazjum: Droga Krzyżowa

    11.oo - WspólnaMsza św. z nauką rekolekcyjną


     

    Sobota – 12 marca 2016

    8:30 -Gimnazjum: Dom Kultury - Film

             9.oo - Szkoła Podstawowa Spotkanie w szkole – pieśnią wielbimy
                            P. J. i Matkę Bolesną

             10.oo - Szkoła Podstawowa: Droga Krzyżowa

             11.oo - WspólnaMsza św. z nauką


     

    Niedziela – 13 marca 201

    Wszystkie dzieci uczestniczą we Mszy św. dowolnie przez siebie wybranej oraz w nabożeństwie Gorzkich Żali o godz. 15.oo


     

    Poniedziałek – 14 marca 2016

    9.oo – 12.oo - Spowiedź św. ( z przerwą o godz. 10.3o)

    14.oo- 17.oo - Spowiedź św. ( z przerwą o godz. 15.3o)

    17.oo - Uroczysta Msza św. kończąca Rekolekcje św.

     

    Rozkład jazdy autobusów na czas rekolekcji wielkopostnych

     

     

    Piątek – 11 marca 2016r

     

    Autobus I:                                    Autobus II:

     

    805 Smycze                             800 – Kołacznia

    810 – Budy                                  805 – Parszywka

    815 – Flisy/Łoiny

     

    ODWÓZ – 1210

     

     

     

    Sobota – 12 marca 2016r

     

    750 – Smycze

    755 – Budy

    800 – Flisy/Łoiny

    810 – Parszywka

    815 – Kołacznia

     

    ODWÓZ1210

     

strona:

AKTUALNOŚCI

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia w Woli Zarczyckiej
    37-311 Wola Zarczycka 128
  • 17 2417002

Galeria zdjęć