Uczniowie naszej szkoły: Melisa Łyko z kl. Ib (wych. p. Joanna Szewczyk) i Kacper Chowaniec z kl. I a ( wych. p. Lidia Ściuk) zajęli ex aequo I miejsce w kategorii klas 1-4 w gminnym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Zapobiegajmy pożarom”. Hasło tegorocznej edycji konkursu brzmiało „Ziemia, Woda, Powietrze - strażacy na straży ochrony środowiska”.
Prace obojga uczniów zostały przesłane na etap powiatowy konkursu. Jury dostrzegło talent plastyczny Melisy. Uczennica uplasowała się na piątym miejscu w swojej kategorii. Praca naszej pierwszoklasistki została zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Joanna Szewczyk
Lidia Ściuk
We wtorek 17 czerwca odbyły się lekcje otwarte dla przedszkolaków, którzy od września 2025 roku rozpoczną naukę w naszej szkole.
Sześciolatki odwiedziły klasę Ia i Ib. W obu klasach omawiany był temat o wakacyjnych wyjazdach. Przedszkolaki i pierwszoklasiści rozwiązywali krzyżówkę, zagadki i rebusy związane z wakacjami. Wspólnie wybierano spośród przedmiotów przyniesionych przez nauczycielkę te rzeczy, które należy zabrać ze sobą na plażę lub na wyprawę w góry. Obejrzano film o tym, jakie zasady bezpieczeństwa należy przestrzegać podczas wakacji. Utrwalono znajomość numerów alarmowych. Na podstawie wiersza przeczytanego przez prowadzące zajęcia określono, co może być pamiątką z wakacji. Dzieci zgadywały z jakiego miejsca w Polsce i na świecie mogą pochodzić rzeczy, które pokazywały nauczycielki. Na pożegnanie pierwszoklasiści zaśpiewali swoim gościom piosenkę o wakacjach.
Wszystkie dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, były zaangażowane i aktywnie brały udział w wykonywaniu zadań.
Dziękujemy za odwiedziny!
Lidia Ściuk
Joanna Szewczyk
6 czerwca 2025r. gościlismy w naszej klasie panie z pasieki ,,Nasza pszczółka ". Pszczelarki ciekawie opowiadały o życiu pszczół, ich pracy i ogromnej roli, jaką pełnią w środowisku. Dzieci miały możliwość zobaczyć i dowiedzieć się, jak powstaje miód i co to są plastry miodu, wosk i kit pszczeli. Zobaczyły budowę ula oraz akcesoria pszczelarskie. W specjalnej skrzynce mogły zobaczyć królową i rój pszczół. Zwieńczeniem wizyty był słodki poczęstunek oraz warsztaty robienia świecy z plastra wosku.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Dziadka Oli Szwed za wspaniałą lekcję o pszczołach. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę dotyczącą życia pszczół i odpowiedzialnej pracy pszczelarza.
Wych.klasy 2a Halina Zygmunt
Wielkimi krokami zbliża się koniec roku szkolnego 2024/2025. Czas pochwalić się osiągnięciami matematycznymi naszych uczniów.
Przez cały rok pracowaliśmy solidnie i systematycznie. Udział w konkursach matematycznych przyniósł nam zadowolenie. A oto wyniki naszych uczniów:
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”:
- w kategorii Beniamin - Julian Krajza uzyskał wynik bardzo dobry, nauczyciel przygotowujący mgr Dorota Dziedzic,
- w kategorii Żaczek - Adam Kurcaba uzyskał wyróżnienie, nauczyciel przygotowujący mgr Teresa Maruszak,
- w kategorii Maluch – Zuzanna Tupaj uzyskała wyróżnienie, nauczyciel przygotowujący mgr Barbara Kusiak,
- w kategorii kadet - Filip Wrona uzyskał wyróżnienie, nauczyciel przygotowujący mgr Ewa Przybysz
W konkursie udział wzięli: Marciniak Julian, Olechowski Marcin, Surdyka Kacper, Kozieł Bartosz, Kida Martyna, Baran Martyna, Dudek Kacper, Kazak Sara, Mitura Maja, Kusiak Gabriela, Dudek Jakub, Amelia Piotrowska, Sebastian Olechowski, Miłosz Perlak, Rozalia Mul, Karol Kostyra, Amelia Kida, Szymon Patrzylas, Natalia Turczyn, Ilona Sarzyńska, Kacper Szczepański, Zuzanna Loryś, Fabian Flis, Kamila Sączawa, Mateusz Kiełbowicz, Tomasz Garbacz, Izabella Turczyn, Bogdan Sylwester, Kwaśniak Natalia, Kraska Sławomir, Mateusz Saj, Iwanicki Mateusz, Swoboda Patryk, Szwed Kacper, Turczyn Filip, Kiełbowicz Weronika, Mścisz Klaudia, Kida Wojciech, Sieńko Dominik, Kozyra Adam.
Nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu to: mgr Beata Bałut, mgr Bożena Sarzyńska, mgr Halina Zygmunt, mgr Teresa Maruszak, mgr Barbara Kusiak, mgr Maria Patrzylas, mgr Ewa Przybysz oraz mgr Dorota Dziedzic.
Ogólnopolski konkurs matematyczny „Pingwin”:
Do konkursu przygotowywali się uczniowie od klasy IV do VIII.
Klasy czwarte reprezentowali: Maja Grab, Zuzanna Tupaj, Milena Patrzylas, Maja Mitura, Sara Kazak, Szymon Kulec, Martyna Hajder.
Klasy piąte reprezentowali: Jakub Dudek, Marcin Sobota, Klaudia Lewandowska, Izabela Szymańska.
Klasy szóste reprezentowali uczniowie: Julian Krajza, Amelia Piotrowska, Sebastian Olechowski, Miłosz Perlak, Rozalia Mul, Karol Kostyra, Amelia Kida, Szymon Patrzylas, Natalia Turczyn, Ilona Sarzyńska, Kacper Szczepański, Zuzanna Loryś, Maksymilian Piechowski, Fabian Flis, Kamila Sączawa Mateusz Kiełbowicz, Tomasz Garbacz, Izabella Turczyn.
Klasy siódme reprezentowała: Alicja Surmiak
Klasy ósme reprezentowali: Filip Wrona, Weronika Kiełbowicz, Wojciech Kida, Klaudia Mścisz, Adam Kozyra, Dominik Sieńko.
Nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu to: mgr Barbara Kusiak, mgr Maria Patrzylas, mgr Ewa Przybysz oraz mgr Dorota Dziedzic.
Powiatowy konkurs matematyczny „Odważnik”:
w kategorii klas 7-8 – Filip Wrona zajął III miejsce, nauczyciel przygotowujący mgr Maria Patrzylas
w kategorii klas 5-6
- Julian Krajza zajął II miejsce, nauczyciel przygotowujący mgr Dorota Dziedzic,
- Miłosz Perlak otrzymał wyróżnienie, nauczyciel przygotowujący mgr Dorota Dziedzic,
Do drugiego etapu konkursu „Odważnik” zakwalifikowali się: uczennice klasy VIII Weronika Kiełbowicz i Urszula Smycz oraz uczniowie klas VI Izabela Turczyn, Kacper Szczepański, Fabian Flis, Sebastian Olechowski, Maksymilian Piechowski oraz Karol Kozyra.
Nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu to: mgr Maria Patrzylas, mgr Ewa Przybysz oraz mgr Dorota Dziedzic.
Między powiatowy konkurs matematyczno – fizyczny:
Do II etapu zakwalifikowali się uczniowie: Weronika Kiełbowicz i Wojciech Kida, nauczyciel przygotowujący mgr Maria Patrzylas
Powiatowy konkurs Techniczni i Matematyczni:
Do II etapu konkursu zakwalifikowali się uczniowie klas VIII Filip Wrona, Urszula Smycz, Kamil Iwanicki oraz Julian Krajza. III miejsce otrzymał Filip Wrona
Nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu to: mgr Maria Patrzylas, mgr Ewa Przybysz oraz mgr Dorota Dziedzic
Udział Szkolnego Koła Misyjnego
z Woli Zarczyckiej
w akcji charytatywnej
„Polskie smyki
Dzieciom z Afryki”
Edycja VI - 2025r
Dnia 11 czerwca uczniowie klas ósmych w ramach przedmiotu Doradztwo Zawodowe uczestniczyliw wycieczce zawodoznawczej do zakładu Qemetica Agricultural Solutions Poland S.A. w Nowej Sarzynie – jednej z nowoczesnych firm działających w branży chemicznej, specjalizującej się w produkcji rozwiązań dla rolnictwa, największym producentem w Polsce i liderem sprzedaży na rynku herbicydów (środków chwastobójczych).
Celem wyjazdu było zapoznanie uczniów z funkcjonowaniem zakładu przemysłowego oraz poszerzenie wiedzy z zakresu chemii, ochrony środowiska i nowoczesnych technologii stosowanych w przemyśle. Młodzież miała wyjątkową okazję zobaczyć od środka, jak wygląda codzienna praca w dużym zakładzie chemicznym, a także dowiedzieć się, jakie procesy i normy obowiązują przy produkcji środków wykorzystywanych w nowoczesnym rolnictwie.
Podczas wizyty uczniowie zostali oprowadzeni po terenie zakładu przez pracownika firmy, który z zaangażowaniem i dużą wiedzą opowiadał o działalności przedsiębiorstwa, prezentując zarówno procesy produkcyjne, jak i zasady bezpieczeństwa obowiązujące w miejscu pracy. Uczestnicy wycieczki wzięli również udział w specjalnie przygotowanej prezentacji multimedialnej, która w przystępny sposób przybliżyła im zagadnienia związane z chemią stosowaną i możliwościami rozwoju w sektorze przemysłowym.
Wycieczka była dla uczniów niezwykle wartościowym doświadczeniem – nie tylko poszerzyła ich wiedzę teoretyczną, ale również pozwoliła na poznanie możliwych ścieżek zawodowych w branży chemicznej i przemysłowej. Spotkanie z przedstawicielem firmy Qemetica z pewnością zainspiruje niejednego ucznia do dalszego rozwoju i świadomego wyboru przyszłego zawodu.
Składamy serdeczne podziękowania Dyrekcji Qemetica Agricultural Solutions Poland S.A. za umożliwienie zorganizowania wizyty oraz za otwartość i życzliwe przyjęcie naszej grupy.
Małgorzata Krawiec
7 czerwca odbyła się 16 już edycja Rzeszowskiego Pikniku Nauki i Techniki MOC ODKRYWCÓW RZESZÓW 2025. Miasteczko piknikowe zlokalizowano wokół głównego budynku Politechniki Rzeszowskiej. W tej edukacyjnej przygodzie wzięli również udział uczniowie naszej szkoły. Mieli do wyboru 4 strefy tematyczne: Pasaż techniki, Pasaż Nauki, Pasaż kultury i Sztuki oraz Skwer Historii. A w nich moc naukowych atrakcji. Koła naukowe Politechniki Rzeszowskiej, Politechniki Warszawskiej, AGH w Krakowie i Uniwersytetu Jagiellońskiego prezentowały swój dorobek naukowy i popularnonaukowy. Młodzi naukowcy ze szkół podstawowych, liceów i techników demonstrowali eksperymenty z chemii, fizyki, a także projekty z robotyki. Uczniowie z Woli Zarczyckiej uczestniczyli w interaktywnych prezentacjach, eksperymentach oraz pracowali w laboratoriach mobilnych. Brali udział w różnego rodzaju plenerowych zabawach i konkursach, w których zdobywali ciekawe nagrody i gadżety. Ten słoneczny, sobotni dzień z pewnością zaliczymy do bardzo udanych. Można się więc bawić, a przez zabawę zdobywać wiedzę.
Lucyna Michna, Marta Szymańska, Barbara Kusiak
W trakcie wyprawy do Sandomierza ( 20.05.2025) odkrywaliśmy historyczne i „ kryminalne” tajemnice miasta.
Podziwialiśmy krajobrazy, pływając statkiem po Wiśle i wędrując zboczami Gór Pieprzowych.
Wróciliśmy pełni wrażeń.
W tym roku Dzień Patrona - Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego - obchodziliśmy 30 maja.
„ Czas to miłość”- pamiętaj o tym ważnym przesłaniu naszego Patrona. Patrząc sercem, dostrzegamy prawdę o drugim człowieku i poznajemy siebie.
Akademię z okazji Dnia Patrona przygotowali uczniowie klas piątych wraz z wychowawczyniami: p. Zofią Miś i p. Martą Szymańską.
Szanowni Rodzice.
Rozpoczynamy zapisy do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2025/2026.
Przypominamy, że przyjmowanie uczniów do świetlicy szkolnej dokonuje się na podstawie pisemnego zgłoszenia rodziców, poprzez wypełnienie i złożenie karty zgłoszenia (do pobrania poniżej, dostępna również w świetlicy szkolnej i w sekretariacie szkoły). Wypełnione karty należy złożyć w sekretariacie szkoły w dniach: 2 - 17 czerwca 2025 r.
Powołana przez pana dyrektora komisja rozpatrzy złożone karty zgłoszeń i sporządzi listę dzieci przyjętych do świetlicy szkolnej, która będzie dostępna w sekretariacie i salach świetlicowych w dniach 23 - 27 czerwca 2025 r.
WAŻNE: W pierwszej kolejności przyjmowane będą dzieci rodziców pracujących.
Z wielką radością przyjęliśmy informację o sukcesach naszych uczniów w XIV Gminnym Konkursie Ortograficznym o tytuł „Mistrza Ortografii Gminy Nowa Sarzyna – 2025”.
Mistrzem Ortografii w kategorii uczniów klas VII-VIII został Paweł Stańko (8b), natomiast w kategorii klas IV-VI wicemistrzem została Kamila Sączawa (6a). O podium „otarła się” Magdalena Hajder (6b) – niewiele brakło do III miejsca.
Cieszymy się bardzo i z całego serca gratulujemy.
Nauczyciele języka polskiego
„Kraj bez matematyki nie wytrzyma współzawodnictwa z tymi,
którzy uprawiają matematykę.”
Hugo Dyonizy Steinhaus
Dnia 4 czerwca 2025 r. uczniowie z klasy III „b” , II „a” i 2 „b” naszej szkoły wzięli udział w VI EDYCJI KONKURSU MATEMATYCZNEGO ZŁOTA LIGA I SREBRNA LIGA w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łętowni.
Był to konkurs powiatowy, w którym udział wzięło 46 dzieci z 13 szkół.
Z radością informuję, że uczeń kl. II „b” Bartosz Kozieł został LAUREATEM w Lidze Złotej i uczeń klasy II „a” Marcin Olechowski również został LAUREATEM w Lidze Srebrnej , natomiast Milena Kurlej uczennica kl. III „b” zdobyła WYRÓŻNIENIE w Lidze Złotej.
Dodam jeszcze, że w marcu między innymi uczniowie klas drugich i trzecich wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematyczny Kangur. Uczeń klasy II „b” Adam Kurcaba zdobył WYRÓŻNIENIE (niewiele brakło mu do wyniku bardzo dobry). Również ogromne BRAWA i gratulacje.
Dziękujemy dzieciom naszej szkoły za ich wspaniałe wyniki, które osiągnęły nie tylko swoimi uzdolnieniami, ale połączone to było z wielką pracą i rozwiązywaniem mnóstwa zadań.
Zdobywcom nagród i tytułów życzę wielu wspaniałych przygód z KRÓLOWĄ NAUK jaką jest matematyka, a wszystkim uczniom naszej szkoły wiele radości jakie może dać rozumienie tego przedmiotu.
Wychowawczyni klasy II „b”
Teresa Maruszak
OGŁOSZENIE
Odpłatność
za obiady za czerwiec
CZERWIEC
dla klas I - VII
Wynosi 42,00 zł
dla klas VIII
Wynosi 24,00 zł
Wpłaty należy dokonać do 10.06.2025 r.
NA KONTO BANKOWE SZKOŁY:
98 9430 0006 1004 2996 2000 0001
Z radością informujemy, że *Klaudia Mścisz*,
uczennica klasy VIII naszej szkoły,
awansowała do finału
*XXV Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach*,
poświęconej w tym roku postaci *św. Maksymiliana Marii Kolbego*.
Finał odbył się *30 maja 2025 roku w Kalwarii Pacławskiej*. ([Archidiecezja Przemyska][2])
Olimpiada, organizowana przez *Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu* oraz *Michalicki Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym*, skierowana jest do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych Archidiecezji Przemyskiej.
Jej celem jest pogłębianie wiedzy o wybitnych postaciach Kościoła i historii Polski oraz kształtowanie postaw chrześcijańskich wśród młodzieży. ([olimpiada.mzsp.pl][1])
Klaudia z powodzeniem przeszła przez trzy etapy konkursu: szkolny, dekanalny oraz archiprezbiterialny, wykazując się imponującą wiedzą na temat życia, działalności i duchowości św. Maksymiliana Kolbego.
W finale, który odbył się w Kalwarii Pacławskiej, uczestnicy najpierw przystąpili do testu pisemnego, następnie wzięli udział w Mszy Świętej pod przewodnictwem J.E. ks. bp. Krzysztofa Chudzio, a na zakończenie odbyła się część ustna oraz uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. ([Archidiecezja Przemyska][3], [Archidiecezja Przemyska][2])
Serdecznie gratulujemy Klaudii tego wspaniałego osiągnięcia!
Jej sukces jest dowodem na to, że pasja, zaangażowanie i systematyczna praca przynoszą wymierne efekty. Jesteśmy dumni, że nasza uczennica godnie reprezentowała szkołę na forum archidiecezjalnym.
Dziękujemy również katechetom i nauczycielom, którzy wspierali Klaudię w przygotowaniach do Olimpiady.
Z wielką dumą informujemy, że uczennice naszej szkoły w składzie Urszula Smycz, Alicja Kraska, Weronika Kiełbowicz zajęły pierwsze miejsce w finale Międzypowiatowego Konkursu Chemicznego „Mistrzowie Układu Okresowego Pierwiastków Chemicznych”, organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące w Nowej Sarzynie.
Dziewczynom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i rozwijania chemicznej pasji.
Anna Mucha
29 kwietnia 2025 r. w Zespole Szkół w Nowej Sarzynie odbył się etap finałowy XXV Podkarpackiego Sarzyńskiego Konkursu Chemicznego.
Gospodarzem wydarzenia był Zespół Szkół w Nowej Sarzynie. To właśnie w murach tej szkoły świętowano jubileusz tej prestiżowej inicjatywy, a organizatorzy – Międzyszkolny Zespół Nauczycieli Chemii ze szkół podstawowych w Nowej Sarzynie, Woli Zarczyckiej i Łętowni – zadbali o wyjątkową oprawę konkursu.
W jubileuszowej edycji konkursu wzięło udział 32 szkoły z terenu naszego województwa, a do etapu finałowego zakwalifikowało się 57 uczniów. Tradycyjnie zmierzyli się oni z zestawem pytań opracowanych przez wicedyrektora ZSL w Leżajsku, Dymitra Malca.
Laureatami jubileuszowej edycji zostali:
Julia Dziki - SP w Sieniawie
Paweł Porada - SP w Trzebownisku
Anna Sznilik - ZSP w Dubiecku
Wyróżnieni
Szymon Chłap - SP w Rogach
Jakub Kołodziejski - ZS w Żołyni
Gabriela Nyrka - ZSP w Dubiecku
Urszula Smycz - SP w Woli Zarczyckiej
Aleksandra Uliasz - SP w Rogach
Krzysztof Wnęk - ZS w Grodzisku Dolnym
Z radością informujemy, że zakończyliśmy zbiórkę nakrętek w ramach szkolnej akcji charytatywnej „Nakręć się na pomaganie”. Tegoroczna edycja, podobnie jak w zeszłym roku, miała wyjątkowy cel – pomoc Łukaszowi, absolwentowi naszej szkoły, poprzez wsparcie jego rehabilitacji oraz zakup niezbędnego sprzętu medycznego.
Efekty zbiórki:
Klasy 1–4 zebrały łącznie 25 276 nakrętek, a udział wzięło 21 uczniów.
Klasy 5–8 zebrały 20 875 nakrętek, a zaangażowało się 12 uczniów.
To daje łącznie aż 46 151 nakrętek!
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, a także nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie, wsparcie i wielkie serce okazane w tej pięknej inicjatywie.
Wasza pomoc ma realną wartość i pokazuje, że razem możemy zdziałać wiele dobrego. Każda nakrętka to symbol troski i solidarności z potrzebującymi.
Wszyscy uczniowie biorący udział w zbiórce zostali uhonorowani dodatnimi punktami z zachowania, jako wyraz uznania za ich postawę i zaangażowanie społeczne.
Koordynatorzy akcji : Małgorzata Krawiec i Joanna Szewczyk
Z wielką radością i dumą podsumowujemy kolejne etapy konkursu szkolnego „Z miłości do polskości”, który od początku roku szkolnego inspiruje uczniów do poznawania historii Polski, budowania postaw patriotycznych oraz rozwijania talentów plastycznych i artystycznych.
Luty był miesiącem ferii zimowych – czasem odpoczynku, regeneracji sił i brakiem zadań konkursowych.
Marzec
Klasy I–IIIUczniowie w zespołach wykonali portrety Króla Bolesława Chrobrego. Praca miała formę plastyczną, a inspiracją była przypadająca w tym roku 1000. rocznica koronacji króla. Pod uwagę brano estetykę, pomysłowość i różnorodność technik.
Klasy IV–VI (A i B)Wszyscy uczniowie klas IV, V i VI przystąpili do elektronicznego testu wiedzy na temat żołnierzy wyklętych, przygotowanego na podstawie udostępnionej i wcześniej przesłanej uczniom prezentacji.
Klasy VII–VIIIUczniowie rozwiązywali elektroniczny test historyczny o żołnierzach wyklętych, tym razem oparty na tekście źródłowym przekazanym uczniom przez dziennik Librus.
Kwiecień
Klasy 4A, 5A, 6A:
Zadanie 1. Recytacja wiersza.Uczniowie wybierali jeden z dwóch przygotowanych wierszy patriotycznych. Recytowali go indywidualnie lub w grupach, prezentując dodatkowo plakaty oraz rekwizyty. Liczyła się pamięciowa znajomość tekstu, wyrazistość oraz zaangażowanie.
Zadanie 2. Plakat pt. „Jan Paweł II – Pielgrzym Świata”Uczniowie wykonali plakaty przedstawiające św. Jana Pawła II jako pielgrzyma niosącego światu pokój i nadzieję. Prace oceniano za estetykę, kreatywność i zgodność z tematem.
Klasy klasy 4B, 5B, 6B:
Zadanie 1. Recytacja wiersza.Zadanie przebiegało podobnie jak w klasach A. Uczniowie recytowali jeden z wybranych wierszy, indywidualnie lub w grupach, prezentując równocześnie wykonane przez siebie plakaty. Dodatkowe punkty przyznawano za przebranie i użycie rekwizytów.
Plakat pt. „Prymas Wyszyński – bohater w sutannie”Uczniowie mieli za zadanie ukazać postać Kardynała Stefana Wyszyńskiego – człowieka niezłomnej wiary i odwagi. Plakaty wykonano dowolną techniką, oceniano je pod kątem pomysłowości, staranności i wartości przekazu.
To ostatnie zadanie konkursowe mogło przesądzić o ostatecznym wyniku konkursu i szansie na nagrodę główną (klasy IV-VIII) – wycieczkę do Warszawy.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom za aktywne uczestnictwo, zaangażowanie oraz ducha współpracy. Konkurs „Z miłości do polskości” pokazał, że patriotyzm można wyrażać na wiele twórczych sposobów – poprzez wiedzę, sztukę, słowo i wspólne działanie. Ten Konkurs pokazuje, że historia i patriotyzm mogą być inspirujące i łączyć całą społeczność szkolną. Z dumą i pasją pielęgnujemy nasze dziedzictwo jakim jest nasza Ojczyzna- Polska!
Organizatorzy Konkursu.
W dniu 27.05.2025 uczniowie klasy 4a i 4b wraz z wychowawcami mgr Grzegorz Biały i mgr Barbara Kusiak wyruszyli w pełną przygód podróż do ŚWIATA MARZEŃ - Inwałd. Świat w miniaturze przedstawiony przez Pana przewodnika okazał się bardzo interesujący dla uczniów. Uczniowie bardzo chętnie odpowiadali na pytania przewodnika. Polska w miniaturze zainspirowała uczniów do planowania dalszych wycieczek. Baśniowa Warownia przeniosła nas do czasów średniowiecznych. Czas wolny spędzali na: Łódź Piracka, Koło Młyńskie, Strefa Dmuchawców, Kino 5D,Salon Gier, Wystawa Tutenchamona, Egypt Spinning Coaster i wiele innych atrakcji.
Dziękujemy Pani Małgorzacie Florek i Panu Wiesławowi Kurcabie za pomoc w opiece nad uczniami.
mgr Barbara Kusiak - kierownik wycieczki